Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Göz neden bozulur !!!

112
Cevap
4
Favori
8.108
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Göz neden bozulur !!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    benim bildigim yuksek oranda genetik
    surekli belirli bir uzakliga bakmak da kaslarin calismasini azalttigi icin koreltiyor diye biliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: RevengeRain

Miyopsa sürekli yakına bakmaktan oluyor.Kullanılmayan işlev körelir.
    Alla alla ilginçmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

lakin konu sahibinin sorduğu sorulardan birisi yüzünden demek mümkün değil
    yakına uzun süre bakmaktan olamaz (tabi yıllarca aynı şeyi yaparsan olabilir)
    sabit bir noktaya bakmaktan ise hiç mümkün değil (zaten sabit bir noktaya her gün sürekli nasıl bakacaksın)
    parlak ışığa bakmakla da olmaz (geçici olabilir)

tabi bu tür konularda süreklilik var mı o da önemli (yani yıllarca aynısını yapıyor mu şeklinde)
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

✦ Just one word. Yes or no. ✦
    ▬ Lorne Malvo ▬
  • Teğmen
    237 Mesaj

Tedavi derken gözlük lensi kastediyorsan o tedavi değil sadece halı altına süpürmek
    |
    |
    DevrimSeven60 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tamamen gözün kompozisyonuyla alakalı.Kompozisyon gözün kullanımına bağlı olarak,göz yuvasına şekline bağlı olarak zaman içinde değişir.Değişince ışığın kırılma açısı da değişir ve görmede problem oluşturur.Bunu duzeltmek için yani kırılan ışıgın gorme noktasına tekrar dogru sekılde dusmesı için gözluk kullanılır.Gözlük camı ışıgı göz merceginden önce kırıp mercege dogru açıyla dusurur.Mercek de tekrar kırar ve görme saglanır.
    İntel E8400/Asus P5K SE/Asus Hd5670/3gb Kingston 800mhz ram/Seagate 320gb hdd/Asus Vento A9 Chassis//\\İntel i5 4690k/Asus z97-A/Asus gtx 760/Seasonic X-750 80+Gold/Corsair Carbide 400r/Corsair Vengeance Pro 2x4 2133mhz Red/Corsair H100i/Samsung 850Evo 250gb/Seagate Barracuda 1tb/Samsung 2232BW/Logitech g402/
  • Yarbay
    2883 Mesaj

o kadar kolay olmuyor işte o işler. bu mantıkla genetik hastalıkları da gerekli işlemlerle düzeltebilmemiz gerekiyor.

ayrıca ailede miyop olmaması miyopa yatkınlığının olmadığı anlamına gelmiyor. aynı şekilde genlerde sadece anne ve babadan ibaret değil.

bizzat göz doktoruna yıllar önce sordum. kesinlikle elektronik aletlerle ilgisi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faulen -- 16 Ağustos 2018; 1:33:25 >
    |
    |
    karizmaaa1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakBanyoTerliği -- 1 Mayıs 2018; 15:20:53 >
    237 Mesaj

Aynen numarayı kastettim işte bende o gözün kompozisyonun zaman içinde en çok hangi sebepten etkilenip değiştiğini merak ettim yoksa bozulmanın nasıl olduğunu bende biliyorum
    |
    |
    Fatih211 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kolay demedim ama zorda olsa bir olasılığı var demek bu zaten ben baştan beri genetik olmadığını varsayıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karizmaaa1907 -- 1 Mayıs 2018; 15:36:16 >
    |
    |
    Faulen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ağustos 2013de %100 görüp hiç bir sorun yokken aynı yıl Eylül sonu ekim başı gibi yarım metreden sonra blurlaştı gözler benimki genetik değil anne baba kardeşi bırak 7 sülalede yok Ve o yaz ve özellikle yaz sonu bilgisayarda çok zaman geçirmiştim özellikle biseyler okur izler bilinçli uykusuz kalırdım bu benim hikayem yani başkasının hikayesini bilmem
    |
    |
    IslakBanyoTerliği kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben tam tersi %90 sonradan bozulduğunu %10 çok nadir genetik olduğunu düşünüyorum yada en fazla eşittir %50 yarı yarıya neden böyle düşünüyorum çünkü 20 yıl önceki gençlerin göz bozukluk oranlarıyla günümüz gençlerinin bozukluk oranlarını karşılaştırdığımda şimdiki gençlerin farkla önde olmasından dolayı. Yediğimiz gıdalardan genetik diceksin ama 20 yıl öncede cips kola içiliyordu hala yeniyor ama 20 yıl önce Bilgisayar yoktu tablet yoktu telefon yoktu televizyon şimdiki kadar çok izlenmiyordu 24 saat yayın yapan kanallar pek yoktu Mantığım bana bunu söylüyor.
    |
    |
    IslakBanyoTerliği kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Göz bozukluğu temel sebebi genetiktir.
    Diğer faktör ise şanstır. Göze gelen damarlar herkeste aynı değildir. Kimisi şahin gibi görür, kimisi anne baba iyi olduğu halde gözü daha doğuştan bozuk başlar.

Her insan ise 50 sinden sonra yakını görmemeye başlar. İstisnasız her insanda yakın bozukluğu 50 den sonra olur.

Gözü bozuk olan birisi eğer retina ve kornea uygunsa gözünü çizdirebilir. Böylece ileride sadece yakını görme sorunu kalır, uzak temizlenir.
    Çizdirmeden önce 2 sene lens kullanmama, göz ise 3 sene hep aynı numarada durduğundan emin olun. Yaş ise +18 değil, +22 dir. Göz bozuksa 22 yaşa kadar bozulmaya devam eder.
    18 yaşında gözünü çizdirmek isteyen bir insanı vazgeçirtmek sevaptır bu kadar diyim

Ben 10 yaşında gözlük taktım, numara 1.5. 18 yaşında falan Pc kullandım. TV yakından izleme telefon falan yoktu zamanımızda .
    Çizdirmeden son gün 4.5 numara ile bıraktım. Gözlük görmemi sağladı, düzeltme yapmadı. Yapar mı ? Tıp yapar diyor. Kesin mi ? KEsinlikle hayır, olmayan çok sayıda bunu da biliyorlar.

En zararlısı ise lenstir. lens %100 hava geçirmez. En kalitelisi 90 ı geçmez. Nerede kaldı bu 10 ? Retina kornea dan gider. Yıpranır incelir ve çizilmeye karşı güçsüz kalır.
    Lens kullanan çizecekse gözü nadasa yatırmalıdır. Yani gözlükle aylarca beklemelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _OlguN_ -- 1 Mayıs 2018; 16:34:2 >
    |
    |

• Teğmen
    237 Mesaj

Bende 11 yaşımdan 15 yaşıma kadar günde en az 10 saat bilgisayar kullandığım zamanları bilirim hiç bir sorun bende de olmadı ama ben 16 yaşımda işleri daha da abarttım 36 saat uyumayıp hala ekranda biseyler okumaya izlemeye çalıştığımı bilir sonunda dayanamaz yataga bayılırdım affedersin yemeği orda yerdim bi wc için hareket ediyodum onuda sonuna kadar tutarak ve sonunda çok geçmeden kaçınılmaz son gerçekleşti ve bozuldular.O zamanlar bilgisayar sol duvar kenarındaydı sağ köşede de kapı var ben her birisi geldiğinde kafamı ve gözümü hafif sağa çevirirdim 5 senedir gözlerimin numarası değişmedi sol 1.25 sağ 1 Belki odaya girenleri görmek için arada hareket ettirdiğim için sağ gözüm daha az bozuldu diye bi mantıkta yürüttüm
    |
    |
    GokhanG. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: karizmaaa1907

Bende 11 yaşımdan 15 yaşıma kadar günde en az 10 saat bilgisayar kullandığım zamanları bilirim hiç bir sorun bende de olmadı ama ben 16 yaşımda işleri daha da abarttım 36 saat uyumayıp hala ekranda biseyler okumaya izlemeye çalıştığımı bilir sonunda dayanamaz yataga bayılırdım affedersin yemeği orda yerdim bi wc için hareket ediyodum onuda sonuna kadar tutarak ve sonunda çok geçmeden kaçınılmaz son gerçekleşti ve bozuldular.O zamanlar bilgisayar sol duvar kenarındaydı sağ köşede de kapı var ben her birisi geldiğinde kafamı ve gözümü hafif sağa çevirirdim 5 senedir gözlerimin numarası değişmedi sol 1.25 sağ 1 Belki odaya girenleri görmek için arada hareket ettirdiğim için sağ gözüm daha az bozuldu diye bi mantıkta yürüttüm
    Haklısınız onları ergenlikte ben de yaptım bilgisayar başında uyuyakalmışlığım var 16-17 yaşlarında. Ama ben bu durumu biliyordum gözlerimin yorulduğunu hissettiğim anda kafamı başka yere çevirip (uzak bir nokta) 1 dakika filan dinlendiririm bunu 14-15 yaşımda okumuştum ve bilgisayar - telefon gibi cihazlara bakarken insan göz kırpmayı unutabiliyor ondan dolayı bu cihazları kullanırken çok sık göz kırparım.

• Teğmen
    237 Mesaj

Ben o zamanlar tam tersi kırpmamaya çalışır böyle dayanıklılığımı arttırdığımı düşünür rekor bile kırmaya çalışırdım.Ben gözlerin sonradan bozulabileciğini bilmediğimden gözlüklülerin gözlerinin sadece doğuştan genetik bozuk oluyor sanıyordum. Gözlerimin yorulduğunu anlayınca dahada zorluyodum dinlendirmek yerine mesela geçici bulanık görüyorsam ekrandaki yazıyı daha da dibine giriyodum okuyabilmek için sonradan öğrendim bunları ama benim gözler yine az bozulmuş ben olsam 7 8 numara olurdum en az
    |
    |
    GokhanG. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: karizmaaa1907

Ben tam tersi %90 sonradan bozulduğunu %10 çok nadir genetik olduğunu düşünüyorum yada en fazla eşittir %50 yarı yarıya neden böyle düşünüyorum çünkü 20 yıl önceki gençlerin göz bozukluk oranlarıyla günümüz gençlerinin bozukluk oranlarını karşılaştırdığımda şimdiki gençlerin farkla önde olmasından dolayı. Yediğimiz gıdalardan genetik diceksin ama 20 yıl öncede cips kola içiliyordu hala yeniyor ama 20 yıl önce Bilgisayar yoktu tablet yoktu telefon yoktu televizyon şimdiki kadar çok izlenmiyordu 24 saat yayın yapan kanallar pek yoktu Mantığım bana bunu söylüyor.
    Önceden gözü bozuk olan farkında olmuyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Mobilya Takımları
google reklamları
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,442
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.