Şimdi Ara

Göz Koruma Özelliği En İyi Monitör (Flicker Free - Low Blue Light vs)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aşağıya kullandığım monitörün modelini atıyorum. Sözde flicker free ve low blue light özellikli olduğu söyleniyor. Ama 4-5 saat boyunca çalışmam gereken işler oluyor ve gözlerim inanılmaz ağrıyor. Yakında kör olacağım iyice bulanık görmeye başladım.

Bütçem 1500 lira civarında, bana göz sağlığımı korumak için monitör önerir misiniz?

Şuan kullandığım monitörüm: https://www.samsung.com/tr/monitors/flat/led-monitor-22-inch-ls22f350fhmxuf//

(Ben IPS sanıyordum ama TN panel çıktı benim panel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buİnsansa -- 10 Ekim 2020; 3:5:53 >

• Kurumsal monitördür.

IPS panel, flicker free + blue light filter, çerçevesiz tasarım, pivot + kendi etrafında dönme + aşağı yukarı eğim şekilde kullanım ve USB Type-C desteği.

https://www.amazon.com.tr/dp/B07JVKS8JQ/ref=asc_df_B07JVKS8JQ1601208600000/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B07JVKS8JQ&linkCode=asn

• quote:

Orijinalden alıntı: The_Rapper

Kurumsal monitördür.

IPS panel, flicker free + blue light filter, çerçevesiz tasarım, pivot + kendi etrafında dönme + aşağı yukarı eğim şekilde kullanım ve USB Type-C desteği.

https://www.amazon.com.tr/dp/B07JVKS8JQ/ref=asc_df_B07JVKS8JQ1601208600000/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B07JVKS8JQ&linkCode=asn

Hocam monitör çok şık prime gününde sağlam indirime girerse alıcam bunu. Çok güzel bir öneride bulunduğunuz çok teşekkür ederim size.

27 inch olanı için teknopatın şöyle bir incelemesini buldum:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buİnsansa -- 11 Ekim 2020; 18:39:51 >

• Ne yaptınız. Göz ağrısı devam ediyormu. Uzun kullanımlar için bu monitör alınmazmı yani..

• quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

Ne yaptınız. Göz ağrısı devam ediyormu. Uzun kullanımlar için bu monitör alınmazmı yani..

Prime gününde indirime girmedi. Şuan aynı monitörü kullanıyorum. Göz doktoruna randevu aldım, low bluelight filtreli numaralı gözlük alacağım. Ama onda da maviler engellendiği için her şeyi sepia görme olayı varmış. Bilmiyorum daha araştırıyorum.

• Buİnsansa kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de vardı gözlerde ağrı vs monitörü değiştirdim asusun blue filtre yazan modellerinden biri ile kodunu tam hatırlamıyorum ama hiç ağrı yaşarma kalmadı mavi filtreyi açınca ekran biraz kararıyor o kadar sararma vs olmuyor tavsiye ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • burak335 kullanıcısına yanıt
    Asus'un sertifikalıymış monitörleri ama benim kullandığım Samsung monitörde göz rahatlatma modu açık olmasına rağmen sorun yaşıyorum. Bu da flicker free ve low blue light ama işe yaramıyor.
    Mavi ışığı filtrelemenin dereceleri varmış. Belki yetersiz geliyordur. Windows 10 gece modunu %100 yapınca daha iyi oluyor ama ekran sapsarı oluyor bu seferde.
    Eğer ekran sapsarı olacaksa gözlük alayım diyorum.

Hocam 4 tane ayarı var asusta mavi filtrelemenin ben genelde sona çekiyorum win 10 da açıyordum bende artık açmıyorum keşke tanıdıkda vs olsaydı iyi olurdu

Hmm son ayar o kadar da kötü değil diyorsunuz yani?
    Yani mesela şimdi 4k ekran baksam, bu sarılık yüzünden ekranın tam hakkını alamam diye endişe ediyorum.

Bir de "gunnar amber max" gözlükler var sarı ışığı %98 filtreliyor. Onların benim kadar sarı gördüklerini düşünmüyorum, öyle olsa herkes şikayetçi olurdu. Bu Windows 10 çok sarartıyor.

Mediamarkt a felan bir gidin isterseniz orda bakın hocam menü tuşundan ayarlanıyor zaten 4k da sarı ışık bayağı etkiler bir video izliyorsunuz film izliyorsunuz bayağı kötü oluyor gündelik işlerde sıkıntı olmuyor da olsun. Gözlük olarak zeiss vardı kaplama yapılıyordu sormuştum 600 700 fiyat çıkarmıştı bana

Teşekkür ederim mağaza fikrini uygulayabilirim zaman bulabilirsem. Zeiss'i duymuştum belki benim sorunumu mavi ışığı %30-40 filtreleyen bir gözlük çözebilir. Bu seviyede mavi ışık filtreleyen gözlüklerde sepia görme olayı yokmuş, ne kadar maviyi yok ederse o kadar sarılaşıyormuş doğal olarak.

Yine de Asus eğer son kademede çok rahatsız etmiyorsa onu tercih ederim, zaten hep aklımdaydı Asus almak.

Gözlük ne kadar şey olsada monitörün o özellikte olması bence daha önemli bende çok araştırmıştım ama sağlıklı bir bilgi alamadım en son monitör alarak çözdüm

• quote:

Orijinalden alıntı: burak335

Gözlük ne kadar şey olsada monitörün o özellikte olması bence daha önemli bende çok araştırmıştım ama sağlıklı bir bilgi alamadım en son monitör alarak çözdüm

Doğru diyorsun yarın ilk iş çevredeki mağazalara bir uğrayayım. Umarım çözülür şu sorun ya, kaliteden de çok bir şey kaybetmezsem süper olur, hep bir niyetim vardı monitörü upgradelemek için.

İnşallah hocam ya

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.