Şimdi Ara

Göz çizdirme (Lazer Tedavi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
2
Favori
59.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

daha önce lens kullandım kahrolası lensler kornea tabakasını inceltti ara sıra hala gözüm ağrıyor..
  • Bu göz lazer olayı çok güzel birşey benim dayım bundan 7 sene felan önce askeri okullara girmek için çizdirmişti gözü hala 0
    Okula girdi mi? diye sorarsanız gözünde problem olmadı ama kanında birşey çıktı olamadı.

Benimde gözüm 1.5 derece miyop okulda sadece arka sıralarda otururken,araba sürerken,tv izlerken ve pcde takılırken takıyorum yoksa takmam
    he hiç takmasam hayatım aksıyor mu kesinlikle hayır
    Allahın izniyle ilerlemezse 18 yaşında kara harp okuluna girmek için lazerle çizdirecegim bu arada kör olma gibi bir ihtimal yok
    Niye göz doktorları gözlüklü o zaman diye sormayın daha fazlası için araştırın ve görün

Göz doktorlarının belki:gözlerinin kasları uygun degildir,kişisel tercihleri olabilir ayrıca birkaç daha tektik yapılıyor onlardan geçememişlerdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKHN_93 -- 4 Nisan 2010; 19:34:48 >

• 20 den önce yapmazlar zararlıda zaten canın acımaz ama yan etki olarak katarakt olamıyormuşsun ileride bende 22 yaşında sıfırlattım gözlerim memnunum şuan ama ilerlemenin durması şart yoksa bi işe yaramıyor gmz numarasının yani.
  • Benim yas 21 gozlerde 2 derece miyop. Bende lazer tedavisi dusundum AMA bir cok gozluk kullanan goz doktoru gördum.tedavinin yan etkisi falan olmasa basta onlar cizdiridi diye dusundum ve vazgectim
  • ben 21 yasima kadar hic gozluk takmadim gayet guzelde goruyordum sonra birden bozuldu su an iki olmustur heralde. tip doktoru falan degilim bu yuzden cok iddaali konusmayayim ama genetik bir bozukluk yoksa(benimde sulalemde benden basa gozluk takan yok mesela) goz bozuklugu yasam tarzindan kaynaklaniyor okudugum bir kitaptada bundan bahsediyordu ornegin surekli yakina bakmak(saatlerce araliksiz bilgisayar karsinda durmak gibi mesela) bu durumlarda goz kendini buna sartliyormus ve kaslar vs. buna gore sekillenmeye basliyormus yani kendinize bir cekiduzen vermezseniz lazer falan ancak gecici bir cozum olur bence. nasil ki spor yapmayinca kaslar eriyor gobek cikiyor, gozeride dogru durust kullanmayinca sonuclari boyle oluyormus iste.
  • ben de 5 yaşından beri takıyorum yaş geldi 20 ye hala takıyorum başlarda gözlük camım incecikti doktorlar her gittiğimde gelişme var ooo güzel güzel diyip iyice kalınlaştırdılar.. anlamadım gitti göz iyiye gidiyosa nasıl kalınlaşır bu cam.18 yaşında lazer olursun demişlerdi ama geçen sana lazer olmaz dedi doktor..Lazer hangi tip bozukluga uygulanıyor...İlk başlarda şaşılık vardı şimdi şaşılık + bişeler daha var ama tam bilmiyom :D miyop mu hipermetrop mu ne.....Şaşılıktan başka bişey yoktu gözlük takmaya alışınca göz iyice bozuldu senelerce
  • quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

ben de 5 yaşından beri takıyorum yaş geldi 20 ye hala takıyorum başlarda gözlük camım incecikti doktorlar her gittiğimde gelişme var ooo güzel güzel diyip iyice kalınlaştırdılar.. anlamadım gitti göz iyiye gidiyosa nasıl kalınlaşır bu cam.18 yaşında lazer olursun demişlerdi ama geçen sana lazer olmaz dedi doktor..Lazer hangi tip bozukluga uygulanıyor...İlk başlarda şaşılık vardı şimdi şaşılık + bişeler daha var ama tam bilmiyom :D miyop mu hipermetrop mu ne.....Şaşılıktan başka bişey yoktu gözlük takmaya alışınca göz iyice bozuldu senelerce

Kader arkadaşım benim
    Her 6 ayda bir 0.25 artıyor yaş 18 + Şaşılık + pitos

• O kadar taktıysanız gözlüklere,lens alın.Gözlükten daha ucuza geliyor gözünüz 4 ve üstüyse
  • Göz çizdirme pahalı ama kestane çizdirme bedava
  • ben geçen sene temmuzda çizdirmiştim. sağ 4.75, sol 5.0. şuan gayet iyi görüyorum sorun yok. ameliyattan sonra 6-7 ay ufak tefek sorunlar yaşadım. mesela bazen göz kuruması, çabuk yorulma gibi. ama şuan ALLAH'a şükür geçti. bir tek gece görüş eskisi gibi değil, ışıklar biraz saçılmış görüyorum. ama ben bunu problem etmedim çünkü rahatsız edici bir şey değil, eskiden zaten göremiyordum. şuan geceleride iyi görüyorum sadece bazen ışıklar biraz saçılmış oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stilll

http://www.facebook.com/?ref=logo#!/video/video.php?v=109899782357171&ref=mf

Hastaya sakinleştirici verildigi için hiçbirşey umrunda olmuyor.Güneş gözlügünü takarak (güneş ışınlarından korunmak için hava için degil)evine yol alıyor.Ertesi gün uyandıgında ise artık gözlüge mecbur kalmıyor(birçok kişi o anda yeniden dogmuş gibi mutlu oluyormuş) ve 1 ay gibi bir sürede uyum tam olarak saglanıyor.

Ekşiden felan baya araştırmıştım aklımda kalmış

Bu arada bu ameliyatı olup askeri okullara giren tanıdıgı olan var mı?

• 2.5 numara gözlük 0.50 astigmat var gözlüğü çıkarınca feleğimi şaşırıyorum derste gözlüğü cıkarınca hocanın gözlerinin ne tarafa baktıgını goremiyorum o derece, gözlüğü takınca ayna ayna
  • quote:

Orijinalden alıntı: GKHN_93

quote:

Orijinalden alıntı: stilll

http://www.facebook.com/?ref=logo#!/video/video.php?v=109899782357171&ref=mf

Hastaya sakinleştirici verildigi için hiçbirşey umrunda olmuyor.Güneş gözlügünü takarak (güneş ışınlarından korunmak için hava için degil)evine yol alıyor.Ertesi gün uyandıgında ise artık gözlüge mecbur kalmıyor(birçok kişi o anda yeniden dogmuş gibi mutlu oluyormuş) ve 1 ay gibi bir sürede uyum tam olarak saglanıyor.

Ekşiden felan baya araştırmıştım aklımda kalmış

Bu arada bu ameliyatı olup askeri okullara giren tanıdıgı olan var mı?

Dostum benim hedefim subay olmakti. askeri hastanede goz doktoruna sormustum cizdirirsek gozden gecermiyiz diye cevabi hayir olmustu. Gozde iz kaliyormus anliyorlarmis heralde .harpokulu puanini tutturmustum, asker olamadik muhendis olacaz artik.Sana fazla umut baglama tavsiyesinde bulunayim.Ama sansini denersin. .

• Ameliyattan önce test yapıyorlar.Göz ameliyata uygunsa yapıyorlar,uygun değilse yapmıyorlar.
    100-125 TL test için ücret alıyorlar.Yaklaşık 1.000 Tl ameliyat ücreti alıyorlar.Toplamı 1.100-1.250 ye malolur...

quote:

Orijinalden alıntı: baris195

... göz ameliyatı yapan çok gözlüklü doktor var benden demesi
  • Kardeşim sana tavsiyem hiç olma çıkar aklından bu işi. Sana şimdi cazaip geliyor ameliyat olurum atarım gözlügü oh ne ala diye...
    Ben ameliyat oldum yaş 20 sana %100 hiç önermem. Neden dersen ;
    1. AMeliyat sırasında aksilik olursa kör olursan imzaladıgın kagıt yüzünnden evine kör olarak dönersin.
    2. Ameliyat olan herkesin gözü kuruyor. ( en azından dokturum öyle dedi) Refresh adlı bi göz damlası var ssk karşılamıyor 10 tl bitince alıyorsun ben her gözüm kurudugunda ondan atıyorum. Gözüm kuruyunca tahriş oluyor nasıl anlatayım kötü birşey.
    3. Olarak ameliyat olacaksan 22 yaşında falan olmalısın. Göz o yaşlarda gelişimini tamamlıyor ozaman ameliyat olsan bi ihtimall tekrar gözünde numara çıkmaz. Ama sanmıyorum ameliyat ederlerken bile 0.5 falan düşüyor sen gene pc televizyon kitap derken gözün gene bozuluyor ve gene gözlük lazım olucak.

Ben ameliyat oldum Astigmat + miyop vardı ( en belalı hastalıklar) İstanbul gözde ameliyat oldum 1.000 verdik. Ama şuanda göz numaram 1 derece astigmat dedigim gibi tekrarlıyor yani kurtuluşun yok tömür gibi :D
    Ha illada olacam dersen bu yazdıklarımı bir düşün sana uyarsa ameliyat olursun.

@GKHN_93
    Hiç pc kullanmam kitap okumam hiç yormam gözleri diyorsa olsun tabiki 0 kalır. Sen bi malı al vitrine koy senelerce kullanma ilk günkü gibi olur.
    Ama gözden bahsediyoruz pc kitap vs bunlar bozar gözleri.

Demişsinki doktorlar kişisel tercih vs hadi kişisel tercihi anladımda bütün doktorlardamı ameliyata ters durum var? Doktormusun anlamadımki para kazanmak için milleti kandıran doktorlar gibi konuşmussun. Sen olanları söyle adam karar versin imrendirmissin görende iyi birşey sanacak.
    Ameliyat sırasında çıkacak bir aksilik ve oluşabilecek sorunlar yüzünden kör olmayacagına garanti verebilirmisin? Lazer makinesi üreticisi gibi yazmışsın . Belki sık karşılaşılmayan bir durum ama bu diğer kişiye olmayacak diye bir şey ifade etmiyor Aksilik Aksiliktir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaNoZ -- 5 Nisan 2010; 0:47:55 >

• Bende gözlerin 0.50 miyop olduğunu öğrenince baya detaylıca araştırma yapmıştım bu konularda .Valla herkesin söylediği gibi bana da lazer tedavisi sakat geliyor. Zaten hemen olamıyorsun. İlk önce vucut gelişimini tamamlaması, göz numaranın son bir yıldır falan aynı kalıyor olması gerekli. Ondan sonra ameliyat olabiliyorsun ama işte denildiği gibi göz kuruluğu, retina incelmesi gibi olumsuz yönleri var. Göz numaran çok büyük değilse bence lens ve gözlükle idare etmeye devam et. Sonuçta dünyanın sonu değil.

Ben mesela yazın tekrar kontrole gidicem. O zamana kadar göz numaram 1 olmuş olur. Yine pek sorun olmaz, ihtiyacım olduğunda gözlüğü takar idare ederim ama daha da arttığında dışarda lens, evde gözlük kullanmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by Jigsaw

Henüz yaşım 15. Gözlük kullanıyorum. Lazer tedavi olmam mümkün mü? Fiyatı nedir? Yan etkisi (zararı) var mı? Lazer tedavi olan var mı?

Bunun cevabını burada aramak ne kadar doğru sence? En yakın hastaneye yada doktora sormak bu kadar mı zor? Kulaktan dolma bilgiler yerine bir hekime gitmeni tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by Jigsaw

Ama dünyada da gözlük kadar kötü birşey yok.

Çıkar at o zaman
  • Çok korkar insan ameliyatta kör olmuyum diye.Çok zor bir durum,çok büyük bir riski var,ama başarılı geçince de aşırı mutlu oluyorsun.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.