Şimdi Ara

Göstergeler çalışmıyor YARDIM LÜTFENN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
6.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2006 model seat aracımda bugün karşılaştığım bi sorun bu. Dün doğru düzgün çalışan aracıma bugün bindim anahtarı taktım. Normalde bir diş çevirince göstergeler lambalar filan çalışırdı. Lamba ve ses sistemi çalışıyo ama göstergeler çalışmıyodu. Marş verince motorda çalışmadı. Sebebini anlıyamadım. Çözüm yolunu bilmiyorum. Elim ayağım bağlandı resmen. Ne yapmam gerekiyor şimdi. Bi yol gösterin lütfen.

• arkadasımın dedesinde 98 model mi ne seat cordoba vardı, aynı sorun oluştu. sonuç olarak arabanın beyni gitmişti baya bi masraf çıkardı umarım öyle bisey degildir
  • Bende ondan korkuyorum zaten. Gösterge ve motor çalışmıyor. Geri kalan herşey çalışıyor
  • beyin ölmüs degismesi lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aküdür o akü .4 ay önce benim makyajlı kasa 307'de sizin bahsettiğiz soruna benzer bir sorun oluşmuştu bende beyin gitti demiştim ama yeni nesil otolarda akü bitmeye yakın araç kendini korumaya alıyormuş,aküyü getiren usta öyle demişti.Aküyü değiştik sorun ortadan kalktı,akünüzün en son ne zaman değiştiğini biliyormusunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrleoo -- 24 Ocak 2012; 14:52:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

beyin ölmüs degismesi lazim.

anında teşhis tedavi ... tek sebebi odur dimi yılların motor ustasına bile anlatsan abi getir bi bakalım der. hemen kesin şu olmuştur demez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumid_12

2006 model seat aracımda bugün karşılaştığım bi sorun bu. Dün doğru düzgün çalışan aracıma bugün bindim anahtarı taktım. Normalde bir diş çevirince göstergeler lambalar filan çalışırdı. Lamba ve ses sistemi çalışıyo ama göstergeler çalışmıyodu. Marş verince motorda çalışmadı. Sebebini anlıyamadım. Çözüm yolunu bilmiyorum. Elim ayağım bağlandı resmen. Ne yapmam gerekiyor şimdi. Bi yol gösterin lütfen.

Akünüz bitmiş olabilir.Akünüz bitmişse şarj ettirin.Şarj dinamosunu kontrol ettirin.Sorun yoksa aracın beynine bir baktırın derim.Geçmiş olsun....
  • Bul bir takviye kablosu, takviye yap. Olmadı vurdur, hemen niye telaş ediyorsunuz yahu :)
  • Akü kutup başlarını ve aküyü kontrol ettiriniz...
  • Sigortaya baktırdım. Sorun çıkmadı. Aküde sorun yok gibi. Geri kalan herşey düzgün şekilde çalışıyor. Göstergelerde hiçbir ışık yanmıyo. Elektrikçiye gösterdim. Beyinden kaynaklanabilir dedi. Yarına başka bi araçta deneyip son durumu söyleyecekler. Hadi hayırlısı
  • göstergenin elektronik kartında sorun olabilir hemen beyin diyen ustalara milyar vermeyin sakın.bir yetkili servise de gösterin derim.
  • Merhabalar arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama Lütfen yardımcı olun aracım 2008 Seat Altea dün iş çıkışı aracımı çalıştırdım gösterge panelinde Işıklar Her şey normal araba çalışıyor giderinde hiçbir sıkıntı yok fakat ibreler sabit olduğu yerde öylece kalmış hepsi 0 da nedeni nedir

• Aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Kontağı açınca uyarı lambaları ve ibreler çalışmıyor. Marş basıyor ama araba çalışmıyor. Bazen de uyarı işaretleri çalışıyor, marşa basınca araba da çalışıyor. Araç: Opel Corsa 2003 Dizel.

Bilgisayarda “yakıt seviye sensörü” uyarısı almıştık. Bundan sebep olabilir mi acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.