Şimdi Ara

'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu' Ne demek? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
449
Cevap
4
Favori
170.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne zaman nvidia ya geçtim bu hatayı almaya başladım amd iken bu hatayı bir defa bile almamıştım.
    donanımdan olsa hiç bir parça değiştirmedim ekran kartı hariç demekki yazılımsal bir hata oda nvidia yazılımından sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Team NINJA -- 5 Temmuz 2011; 17:48:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kratostol

quote:

Orijinalden alıntı: alper_tol

quote:

Orijinalden alıntı: alper_tol

quote:

Orijinalden alıntı: BeAr

Hocam ben ekran kartı bios update demedim anakart dedim. Olay büyük ihtimalle ramlerinizden kaynaklanıyor anakartınızla uyumsuz ramler kullanıyorsunuzdur. Anakart üreticinizin web sitesine girip ramlerinizi kontrol edin. Driverla falan hiç bi alakası yok bu olayın tamamen donanımsal. Dediklerimi yaptınızmı onuda yazmamışsınız bios'a girip Ram hizlarini düşürüp denedinizmi ram voltajlarını ramlerin üzerinde yazan değere elle getirdinizmi ?

ramleri çıkardım temizledim hatta yerlerini değiştirdim güzelce taktım. sonra 800mhz ye düşürdüm olmadı 1066 yaptım olmadı auto dedim olmadı. yalnız belleğe giden voltaj ayarını bulamadım. ramlerin üzerinde 2.1 yazıyor ama biostan bu ayarı bulamadım.

1dk 1dk ramleri 800mhz ye çetim sanıodum ama gpu-z den baktım hala 1066 imiş. şuan 800mhz yaptım ve sorun kalmadı gibi esas yopun kullanımda belli olur ama mafia 2 nin ilk chapterinde garanti takılıyordu şuan sorun yok gibi. teşekkeür ederim.

sorun yaşayanlar biostan ram hızını düşürsün, şimdilik garantili yöntem gibi görünüyor inş. sıkıntı olmaz

malesef sorun devam ediyormuş. acı gerçekle yüzleşmek çok sarsıcı oldu ama kesin çözümü buldum ve bu sefer garanti ciddi anlamda sorun bitti yoğun kullanımda bile sıfır hata.

çözüm şu; yukarda da arkadaşın biri bu yolla çözmüş gene. riva tuner kullanarak underclock yapmak yani overclock yaparken yaptığınız işlemin tersini yapıyorsunuz. ben 20mhz kadar düşürdüm çekirdek hızını ve sorundan eser kalmadı. gerçekten enteresan ama böyle. bunu ekran kartının ısınmasına mı yoksa psu nun yetersizliğine mi bağlarız bilmiyorum.

nasıl yaptığını anlatırmısın

• arkadaşlar uzun bi süredir bu sorun vardı en son artik herşeyi denedim bu sorun ISIDAN KAYNAKLANIYOR...... 2 FAN TAKTİM EKRAN KARTINA şu an bi sorun yok bildğin oyun bile oynuyorum.. crysis 2 yi indiriip denicem şimdi gene bi akslik olmazsaa yazarım ama dedğim gibi arkadaşlar fanları sökün edin içindeki tozları temizleyin didik didik sonra bi fan daha edinin görünki sorununuz çözülcek ... livekernellevent ısı kaynakli bi sorunmuş... inş halledersiniz
  • Denemeden önyargıya varma hemen crysis 2 de bir dene grafikleri high da mı oynarsın bilemiyorum ama grafikler berbat olmasın.O zaman ekran kartı ısınacaktır ,sendeki problemin nereden olduğu anlaşılır. He birde 20dk oynayıp kapatma hemen şöyle saatlerce takıl,oyun zaten müthiş bağlıyor insanı
  • bendede bu sorun çikiyor win 7 kullaniyorum
    oyun oynuyorum we yarim saat kadar sonra bu sorun cikiyor oyun takiliyor 3 sn sonra geri geliyor we tekrar takiliyor -- sonra pc kitlendi ne yaparsan yap pc geri gelmiyor illaki pcnin fişini çekcen aksam bole pc takildi sabah baktim hala gelmemis ;) demin arkadasin dedigi gibi aero ayarini devre disi birakrim bakalim sorun gitcemi :) (gitmicek eme neyse :D
  • Arkadaşlar bendede aynı sorun vardı haf922 kasa kullanıyorum 4870x2 ekran kartım var. acıldıktan sonra önce ekran donuyodu arada bıde bu hatayı veriyordu 20 lik fanlardan birinin fişi çektim sorun çözüldü. sanıyorum bu hatayı güçten veriyo aslında 850 lik psu kullanıyorum fanı durdurunca olay çözüldü...
  • ben baya bir süre bu sıkıntıyı çektikten sonra 3 gün önce sürücüyü güncelledim 3 gündür şükür bir sorun yok .
  • Akapunktur çözümüne katılıyorum uzun süre bende yasadım bu problemi azıcık ortalığı kirletmeyi göze alıp hem gpu gemide cpu fanlarını temizleyin sorun çözülüyor
  • teknik açıdan bakacak olursak, ben bu sorunu pek yaşamadım ama galiba kullandığın herhangi bir program ya da oyun sebebiyle bu hatayı alıyorsun. yanıt vermeyi kesti hatta kurtuldu demek susuz çöle gitmiyor demek gibi bir şey :D yani anlayacağın ya o donanımdan ya da o sorunun olmasına yol açan programdan veya oyundan vazgeçmelisin... diğer açıdan bakarsak böyle zor problemleri en kolay biçimde ancak amd ve ati donanımları ortaya çıkarır genellikle epey bir güçlü oyunları ve programları kaldıracak kapasitelere sahip olmadıkları için pc sistemini darboğaza sokuyor ve böyle problemler yaşanıyor... yardım edebildiysem ne mutlu kardeşim :D
  • Yazılanları okumadım açıkcası, kusura bakmayın. 2. defa yaşadım bu sorunu az önce, kısaca açıklamasını yapabilir misiniz sorun driverden mi kaynaklanıyor yoksa b*ktan 1 durum mu var ?
  • Arkadaşlar bende bu sorunu alıyordum bunun çözmem 3 hafta mı aldı.Bunun nedeni ekran kartının aşırı ısınması veya herhangi bi sebeple yanıt vermeyi kesmesi kendini kaptıp açması.Win7lerde ekran gidip geliyor ama Xp lerde pc kapanıyor.Ekran kartını rahatlatmaya çalışın daha iyi bi fan takın, oyunları highde değilde low da oynayın aeroyu kapatmak ta işe yaraya bilir ben fanı değiştirdim sorunu 1 haftadır almıyorum 10lik saatlik bir süre boyunca oynadığım halde
  • Bende de bu bela vardı. masaüstünde nette dolaşırken falan da oluyordu.

Pencerelerdeki saydamlık özelliğini kapattım. sorun çözüldü gibi. oyun dahil hala hata iletisi almadım.
  • bu sorunu bendede surekli yapmaya basladı 5850 ile.. bostayken gpu ve shader 45 derecede mem ise 55.. wither2 de bile kart tam yukse iken 57-58 derece oluyor.. ama masaustunde dururp duruken gunde 1-2 kere olmaya basladı kart yakında cortlayacak gibi.. iyi iyi cortlarsa iyi bi kart veririler heralde yerine

not: kendinden oc li kartın ustunde fazladan oc yoktur..
  • Bu sorun genelde stabil olmayan hizasirtmalarda ve yuksek isidan dolayi olur. 105c civarlarinda reset atmak yerine, windows basic gorunumune gecip oyunu daha dogrusu gpu yu yoran programi sormadan kapatir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Bu sorun genelde stabil olmayan hizasirtmalarda ve yuksek isidan dolayi olur. 105c civarlarinda reset atmak yerine, windows basic gorunumune gecip oyunu daha dogrusu gpu yu yoran programi sormadan kapatir

o ozelligin var olma nedeni bu ama malesefki %90 yuksek ısı ve overclok ile degil nedeni belirsiz olarak var oluyor işte.. butun kullanıcıların sıkıntısının temelide bu zaten.. oc ile olsa geri alır rahatımıza bakarız ama malesef olmuyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: karacabey23

Arkadaşlar bendede aynı sorun vardı haf922 kasa kullanıyorum 4870x2 ekran kartım var. acıldıktan sonra önce ekran donuyodu arada bıde bu hatayı veriyordu 20 lik fanlardan birinin fişi çektim sorun çözüldü. sanıyorum bu hatayı güçten veriyo aslında 850 lik psu kullanıyorum fanı durdurunca olay çözüldü...

ilişkili olma ihtimali çok zayıf sen bence raslantısal bir olayı çözüm olarak yorumlamışsın. 20 lik hızlı bir fanın çekeceği güç 8-10 watt ı geçmez. sistemini bilmiyorum ama 850wattlık bir psu sistemine yetersiz gelse bence daha büyük problemlerin olması gerekirdi.

sen bence fanı geri takıp tekrar hata almaya çalış, sonra geri çıkarıp birdaha hata almaya çalış. bunu birkaç defa tekrar et. bu sayede kesin sonuca varmış olursun.

• Saydamlık özelliğini kapattım ama yine bu hatayı veriyor.

ısınmadan yada güç kaynağı yetersiz desem, masaüstünde veya web de gezinirken niye oluyor.
    Bunlar ısıtan veya güç harcayan uygulamalar değil.

Ekran kartı macununu yeni değiştim. acaba nedir sorun düşün düşün nereye kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatlı

Saydamlık özelliğini kapattım ama yine bu hatayı veriyor.

ısınmadan yada güç kaynağı yetersiz desem, masaüstünde veya web de gezinirken niye oluyor.

c: ye bir check yap bence senin yazılım problemlerin var.

cmd.exe yi çalıştır chkdsk /f/r komutunu ver. makinayı yeniden başlat bi tarasın uzunca.

öte yandan kartın macununu değişirken sogutucunun bellek yongalarına ve gpu ya tam olarak temas ettiğinden emin olmalısın. boştayken kart ısıların kaç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 25 Ağustos 2011; 4:17:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alito

quote:

cmd.exe yi çalıştır chkdsk f/r komutunu ver. makinayı yeniden başlat bi tarasın uzunca.

öte yandan kartın macununu değişirken sogutucunun bellek yongalarına ve gpu ya tam olarak temas ettiğinden emin olmalısın. boştayken kart ısıların kaç?

ısıdan olduğunu sanmıyorum. masaüstünde niye yapıyor ısı yokken.
    ekran kartı boşta 40-42°

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alito

quote:

cmd.exe yi çalıştır chkdsk f/r komutunu ver. makinayı yeniden başlat bi tarasın uzunca.

ısıdan olduğunu sanmıyorum. masaüstünde niye yapıyor ısı yokken.
    ekran kartı boşta 40-42°

sen chkdsk /f/r yap işe yarayabiliyor bazen.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.