Şimdi Ara

'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti.'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba yeni kurduğum sistemde bu hatayı alıyorum.
    Ayrıntılara girmeye gerek yok herkes bu hatayla bir defa da olsa karşılaşmıştır.

Öncelikle belirtmeliyimki bu hatayı aldığım ilk bilgisayar değil.
    Bunun farkı ise istisnasız her oyunda hatta 3dmark 06 testinde bile aynı hatayı veriyor olması.
    Genelde bu problem drivele alakalı olurdu hiç donanımsal olana raslamadım. Yeni sürücülerle düzelirdi ama bu biraz farklı gibi...

Şimdi fikir vermesi açısından:
    denen sürücüler Windows Vista 64-bit WHQL 258.96 sürücüsü ve
    bir önceki Windows Vista 64-bit WHQL 257.21 sürücüsü.
    -Ekran kartının maksimum gördüğü sıcaklık 43°C
    -Sistem OC'siz

Hatanın oluştuğu durumlar.
    -BBC2 Oyuna başlarken atma beyaz ekran ve malum hata.
    -Colin Mcraliy dirt2: oyuna başladıktan 4-5 saniye sonra atma siyah ekran ve malum hata.
    -Call of duty MW2: Oyuna başlamadan atma ve malum hata.
    -En ilginçlerden biri 3dmark 06 başladıktan 3-4sn sonra atma ve malum hata.

Bu ikisinin olması hatanın güç kaynaklı veya ısı problemli olmadığının bir göstergesi...
    -Ayrıca vista ekran koruyucusu başlayınca bir müddet sonra malum hata.
    -bilgisayarla 10-15 dk uğraşmayınca donma ve resetle düzelme.

Fikirlerini paylaşan herkese istisnasız teşekkürler...

Sistem bileşenleri bu şekilde.
    ASUS M4A87TD/USB3 AMD 870/SB850 AM3 DDR3 1600MHz
    AMD Phenom II X4 925 AM3 2.8GHz 8MB Cache 45nm
    KINGSTON 4 GB DDR3 1333MHz CL9 Dual KIT Ram
    Zotac GT240 1GB 128BIT DDR3
    SEAGATE 500GB 16MB SATA2 Barracuda 7200.12

Orjinal vista 64bit sp2

THERMALTAKE VB6430BWS SWING 430W MidT ATX
    Kasa psu: PSU düşük olsa da bu sistem için sorun çıkaracak bir psu değil.
     'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti.'
    görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 4 Ağustos 2010; 10:22:38 >

• Bu hatayı eski sistemimde O.C yaptığım zamanlarda alıyordum. Kasa içi havalandırmanız iyi değilse fazla ısıdan olabilir. Sınama esnasında fan hızını elden artırmayı deneyin isterseniz. Bir de ekran kartına sök - tak yöntemi. Son olarak Psu' da sıkıntı olabilir. Dediğiniz gibi yeterli gelebilir fakat arızalı olabilir. Sağlam olduğundan emin olduğunuz bir Psu ile denemek yararlı olur.
  • Eklemeyi unutmuşum ısı değerleri gayet normal hiç bir şekilde ısı artmıyor kasa içi sıcaklıkta iyi.
    Sistemde hiçbir şekilde o.c. yok.
    GPU'nun gördüğü maksimum sıcaklık 43 derece oluyor. Bu ekran kartını dandik 350watt psuyla kullananlar bile var. Sorunun psudan olduğunu sanmıyorum.
    Yine de ekran kartını başka sistemde denemeyi ben de düşünüyorum. Saol.
  • Tt için "tt güzel kasa fakat rezil psu üretir" diyorlar sorun psu da olabilir.Sorunun psu dan olmadığına eminseniz ekran kartını garantiye yollayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saw_ -- 4 Ağustos 2010; 10:32:58 >
  • Bu sorunu yaşadığım tüm ATI ekran kartları garantiden "0" ı ile değiştirildi. (3 veya 4 defa oldu)

Ama birtek Palit 9800GT ile yaşamıştım bu sorunu ve oda sadece ilk crysis oyununda yapıyordu ve vista işletim sisteminde. XP de onuda yapmıyordu.

Sende tüm durumlarda bu sorun oluyorsa bence zaman geçirmeden gartantiye ver, sen düşüneceğine onlar düşünsün.
  • @Müşavir
    Teşekkürler üstad sorunun karttan olduğunu düşündüğüm an zaten garantiye yollarım emin olamadım çünkü 8800 GTS320yi ilk
    aldığımda da (2007) bu tür sorunlarla neredeyse 3-4 ay boğuşmuştum ama yeni sürücülerle her şey zamanla yoluna girmişti.
    Yine de dediğin gibi hiç kafa yormaya gerek yok en temizi çiçeği burnunda kartı garantiye yollamak.

@Sawaltçizgi :)
    PSU o kadar da rezil değil fiyatına göre gayet normal 120tlye alınan kasa ve psu için oldukça iyi.
    Başlıkta da belirttiğim gibi sistem yük altında olmadan da sadece ekran korumasıyla ve 10-15dk pcye dokunmayınca ve birden fareyi hareket ettirince de
    aynı hatayı veriyor yine de saol...

İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 4 Ağustos 2010; 10:59:33 >
  • pci e frekansını 100e sabitle auto da olmasın yani.(biostan anlıyosan yap.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre_1645

pci e frekansını 100e sabitle auto da olmasın yani.(biostan anlıyosan yap.)

• BENDE bi kere pci frekansını 120 filan yapınca bu hatayı almıştım bende ondan dedim.
  • Biraz önce zotac genel distribütör mascomu aradım ve teknik servise konuştum. Baya ilgili davrandılar. Teknkik servisteki konuştuğum kişi Türker bey gerçekten çok yardımcı oldu teşekkür ederim.

Ekran kartını başka bir pcde deneyip yine aynı sorunu verirse teknik servise göndereceğim.
    Fİkirlerini paylaşan herkese teşekkürler...

Bu arada Emre pci frekansı 100de sabit zaten normalde O.Cli kullanıldığı için zaten 100'e ayarladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 4 Ağustos 2010; 16:41:44 >
  • Geçmiş olsun hocam, siz kartı başka makinede deneyin bide sağlam benzer özellikteki bi kartı da kendi makinenizde deneme şansınız varsa iyi olur

Hani olur ya bazen bi sebepten uyumsuzluk çıkabiliyo sizin kart başka yerde sorunsuz çalışabilir Yorumlarını beğenerek takip ettiğim arkadaşlardan birisiniz kartta sorun olduğu açık gibi ,mascom kartı değiştirir büyük ihtimal
  • Doğrudan ekran kartını iade edin, zotac gtx 470 de aynı sorun çıkmıştı, para iadesi aldım
  • @hellteam
    Motive edici yorum için teşekkürler. Kartı şuan evde kullandığım 8800GTS olan bilgisayarımda deneyeceğim yine sorun verirse artık karta servisin yolu görünür...
    Mascom bu konuda müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor heralde en azından bugünkü konuşmadan ben bunu çıkardım.
    Karttan memnun değilsem iade edebileceğimi veya sıfırıyla değiştirebileceğimi söyleyerek büyük bir güven kazandılar.

@deeper_inside
    Aynı karttan ellerinde olursa değişikliğe giderim heralde fakat; stoklarında olmazsa mecburen iade ederim artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 4 Ağustos 2010; 23:28:55 >
  • bu sorunu bende yaşıyorum. şikayetçi olan arkadaş sonucu söylerse eğer bende kartı degistiricem ama sorunun ekran kartından oldugundan emin olmadığm için bişey yapamıyorum
  • Böyle bir problemin ilk defa donanımsal olabileceğin de şahit oldum. Bugün tamamen farklı
    bileşenlerden oluşan başka bilgisayarda da denedim son nvidia sürücüsüyle 3dmark06 da
    daha 5. saniyede yine görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti uyarısı geldi.
    Ekran kartını servise gönderiyorum fikirlerini paylaşan herkese teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 10 Ağustos 2010; 0:07:00 >
  • nvidia kartda o sorun olması ilginç servise yolla 3dmark bitiremiyorsa bir kart sorunlu demektir...
  • evet arkadaşlar gördüğüm kadarıyla sorunu yaşayan herkes buraları aşındırıyor ama çözen kimse buraya gelip nası çözdüğünü yazmamış genelde :D bende bu sorunu bugune kadar yaklasık 1 yıldır yasıyordum. ekran kartını degistirmeye karar vermistim ki kasayı açıp oynym ekran kartıyla nasılsa degistircem diye düşündüm ve gördüm ki ekran kartı fanı paslanmış. onun pasını bir güzel aldım şimdi bütün oyunlar gayet iyi çalışıyor. yani sorun ısıyla ilgili yaşayanlar ısınmaya dikkat etsin
  • @xxberxx Kartı başka bir bilgisayarda tamamen farklı bir konfigürasyonda denedim sonuç değişmedi.
    3dmarkta 6.saniyede atıp "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti" hatası aynen devam.
    Kartı müsait bir günde direkt disbiritörüne yollayacağım. Zaten yukarıda da belirttiğim gibi
    telefonda daha önce disbiritörden gerekli bilgileri aldım kartı istersem iade edebileceğim ya da
    sıfırıyla değiştirebileceğim biligsi verildi. Sorun devam ediyorsa sen de direkt yetkili servise
    yollayabilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 19 Ağustos 2010; 1:35:54 >
  • Microsoft un bu prg. çare oluyor diyenler var.

http://www.microsoft.com/whdc/devtools/debugging/default.mspx
  • ayni sorunu iki gune kadar bende yasiyordum. hd5850 ile. baska ekran karti taktigimda sistemde herhangi bir sorun olmuyordu. sorunun kartta oldugunu anladigimda garantisine verdim ve hemen 0 i ile birebir degisim yapildi. garantisi varsa buyuk ihtimal karti birebir degistirirler..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.