Şimdi Ara

Gorillerin göğüs dövme alışkanlıkları incelendi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Canlılar gitgide değişebilir ne var bunda ?

Bir de Hz Adem ve Hz Havva ilk peygamberdir ama ilk insan olmayabilir, ne var ?

( şuanda nesli tükenmiş olan, ortak ata denilen canlı, belli ki insan değildi, bu bilgiden yürüyün işte )

• quote:

Orijinalden alıntı: The Imp

Allah hepimize bu arkadaşdaki cahil cesareti ve özgüvenini bahşetsin. Bir insan bir konuda bu kadar yanlış olup, bu kadar özgüvenli olabilir mi ya  dewamke kardeşim.

Alıntıları Göster

sig gorusunden dolayi, serbete gore seker koydugum yorumumu elestirip. serbeti satmaya kalkani elestirmemen ne kadar sig oldugunu goteriyor.

bilimsel ise bilimsel, saka ile karisik ise saka ile karisik

ama hit alan yorumlari gorunce gulesim geliyor. dna olarak %98 demis. Insan DNA si bile daha tam cozumlenememisken bu hazir cevaplar darwincilerden gelenler ve bu sacama salak cevaplarin kendi aralarinda sisirilmesi.

ne diyim :D Protein sentezimiz bile domuz ile ayni.. bu anlamda maymundan da daha yakin. ama gel geleim adam maymuna tapiyi ... ilginctir lo bremin. DNA gibi her seferinde degisiklik ekleyen kod yapisi rast gele diyeg, yaratici yog diyeg, marxist agamiz coh yasasin degl me?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dellialli

Bunun nedenini benzer bir konuda Balkan Türk ırkı ve Anadolu ırkı kıyaslaması ile yaptım. sen akraba evliliği yaparsan bunun suçlusu sensin. başkası değil. yukarıdaki resimleri bana göstererek ne anlatmaya çalışıyorsun merak ettim.

abicim şu şey sence maymundan mı geliyor?

bunlar duruken hala maymuna nasıl tapıyorsunuz anlamıyorum? gizli homo olmalı insan bunlara "maymun" demek için.

Alıntıları Göster

Ne kadar saçma bir bakış açısı. İnsan ırkını tüm ırklardan daha güzel ve özel göstermek için abazalık üzerine tez yazacak bu örnekleri sunmak da nedir yahu? Neymiş iri memeli güzel yüzlü kadınlar dünyanın tek ve özel ırkıymış ve bunu böyle kabul etmeyenler maymuna tapan homolarmış!! Vay canına. Hayır bir de kendi tipini yüzünü koysan da biz de evrim ağacının en tepesine mi en altına mı kayacağız seni karar versek. Her canlı kendine göre güzeldir ve kendi cinsinden birini güzel bulur. Gorilleri ise çirkin diye yaftalaman yanlış, neye göre kime göre çirkin? Herhangi bir insandan güzellik olarak ne üstünler ne de altındalar, herhangi bir insandan ne daha fazla zeki ve yetenekliler ne de daha az zeki ve yetenekliler. Her canlı ile başabaşsın.

Kendini de özel bir şey sanma. Hezeyan onlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Ne kadar saçma bir bakış açısı. İnsan ırkını tüm ırklardan daha güzel ve özel göstermek için abazalık üzerine tez yazacak bu örnekleri sunmak da nedir yahu? Neymiş iri memeli güzel yüzlü kadınlar dünyanın tek ve özel ırkıymış ve bunu böyle kabul etmeyenler maymuna tapan homolarmış!! Vay canına. Hayır bir de kendi tipini yüzünü koysan da biz de evrim ağacının en tepesine mi en altına mı kayacağız seni karar versek. Her canlı kendine göre güzeldir ve kendi cinsinden birini güzel bulur. Gorilleri ise çirkin diye yaftalaman yanlış, neye göre kime göre çirkin? Herhangi bir insandan güzellik olarak ne üstünler ne de altındalar, herhangi bir insandan ne daha fazla zeki ve yetenekliler ne de daha az zeki ve yetenekliler. Her canlı ile başabaşsın.

Kendini de özel bir şey sanma. Hezeyan onlar.

Alıntıları Göster

yine aynı sığlıkta bir maymuna tapan arkadaş daha gelmiş.

bak sığlığınızı bu defa da sen ortaya koymuşsun. kendi "era of apes" çi arkadaşlarının koyduğu tipik saçma sapan resmı sorun olmadı, o saçma argümanınız üzerinden benim verdiğim örnek mi abazalık oldu?

Gen olarak anadolu genlerinden gelmiyorum merak etme! Özetle; Babam amca kızı, dayı kızı ile değilde Türk kültürüne göre başka otaktan kendine eş seçiyor. Resim istersen önce sen koy sonra ben koyarım. Merak etme korkunuz yok.

• Maymuna tapmakla ne alakası var yazdıklarımın, ben ne diyorum sen ne diyorsun. Anadolu genlerinden gelmemekle neyinle övünüyorsun onu da anlamadım, istersen Afrika genlerinle gel bana ne. Bir de sürekli tüm Türkler akraba evliliği yapmış da sen sanki yurt dışından özel numule olarak üretilmişsin gibi bir pozlar filan. Komik oluyorsun. Maymunlar daha akıllı emin ol.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Imp

Allah hepimize bu arkadaşdaki cahil cesareti ve özgüvenini bahşetsin. Bir insan bir konuda bu kadar yanlış olup, bu kadar özgüvenli olabilir mi ya  dewamke kardeşim.

Alıntıları Göster

Blokla geç, adam yerine koyup da cevap vermen bile lütuftur böyle lüzumsuz tiplere.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Benim atalarım Hz. Adem ve Hz. Havva

Atalarını al da git bilim forumundan tarih kültür forumuna.

Blok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torlak Kemal -- 17 Nisan 2021; 23:20:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BigMajestic

hmm. topraktan geldik yani. toprak daha mantıklı tabi. toprakla çok benzeşiyoruz.

Konuyu hortlatsam ayıp olur mu? 

Şöyle düşün, topraktan çıkan muz ağacının meyvesi olan muz, insan ile %50 oranında aynı. Yani topraktan gelen muz, topraktan ziyade insana daha yakın.

Muz örneği veriyorum ama topraktan gelen ve dna'sı insana %50'den daha yakın olan başka bitki ya da meyve çeşitleri olabilir. Demem o ki meyveler sebzeler ve toprakla alakasız duran daha nice varlıklar topraktan gelebiliyorsa ve dna'sı belli yüzdelerle insana benziyorsa, o zaman insanın da özünde toprak olamaz mı?

Muz ne alaka toprak ne alaka mesela? Ya da ağaç ne alaka verdiği meyve ne alaka? Ağaç dediğin odun, odunun içerisindeki kanallardan geçen materyaller onu meyve verir hale getiriyor, odunu yiyemezsin bile, ama odunun dalından çıkan meyveyi yiyebilirsin ki o meyve senin beslenmen için gerekli üstelik. Halbuki ne alaka? Topraktan çıkan bir odunun dalından meyve oluşuyor, ve geliyor seni besliyor? Sen bir anneden doğuyorsun, ama seni besleyecek olan mahsullerin çoğu topraktan gelen bir odun parçasından çıkıyor.

Yani birbirlerine çok alakasız olan şeylerden çeşitli varlıklar türüyor hali hazırda. E toprakta insana alakasız duruyor aynı şekilde, ama topraktan çıktığını bildiğimiz ve onunla alakasız duran bir sürü şey var dünyada zaten ve çoğu da bizi çeşitli şekillerde besliyor üstelik. Maymunla ortak atadan gelmiş olmak çok daha mantıksız yani bu açıdan bakarsak. Maymunun ortak atası her kimse artık, ondan çok toprağa muhtacız ve bu gözümüzün önünde duran bir şey üstelik.

Bir diğer soru, ortak atadan evrildik diyorsunuz da, ortak ata'nın kökeni olan ilk canlı nereden geldi o zaman? Su'da mı can buldu bu tek hücreli mikroorganizma? O'nun DNA'sı yüzde kaç bize benziyor acaba? Teoriye göre su'da can buldu gözü bile olmayan hepimizin sözüm ona ilk atası, peki bu varlık su'da değil de ya toprakta can bulduysa? Su teorisi ya yanlışsa? Kim görmüş, kim ölçebilmiş ilk canlının nerede hayat bulduğunu? Farz et ki su'da can bulmuş olsun ortak atanın da kökeni olan ilk canlı, o su nerede var oldu acaba tam olarak, yer yüzüne gök taşları ile mi taşındı? Yağmur olarak mı indi?

Bak görüyor musun tıpkı toprak gibi, insanla alakasız olan şeylere gidiyoruz zaten evrimsel bakış açısından ilerleyince bile. Bir sürü canlı çok alakasız noktadan türemiş zaten evrime göre, siz zaten hali hazırda buna inanıyorsunuz, hatta bu kesindir kanıtlanmıştır diyorsunuz enteresan bir şekilde. Su'da can bulduk vs. - Bunca şey size mantıklı geliyor da, en çok muhtaç olduğumuz varlıklardan biri olan toprak niye mantıksız geliyor ki?

Mantığa göre, öz olarak topraktan yaratılmayı direkman inkâr edebiliyorsanız, su'da can bulmuş olup evrilmiş olmayı da aynı şekilde direkman inkâr etmeniz lazım.

Kainattaki her bir galaksinin içerisindeki her bir gezegende bulunan tüm canlı formlarını keşfedip hepsinin evrildiğini kanıtlayamadığımız müddetçe evrim kanıtlandı demek saçma. Hadi sen evrildin, o evrildi, öteki evrildi, ama bir yaşam formu keşfettin ki evrimine dair bir kanıt bulamadın, o zaman ne yapacaksın? O yüzden bilinen evrendeki her taşın altına bakıp, tüm yaşam formlarını keşfedip evrildiklerini de kanıtlaman lazım önce, aksi halde nasıl emin olabilirsin ki evrimden? Daha dünyadaki deniz canlılarının bile tamamını keşfedememişken evrim yer çekimi kadar gerçektir demek doğru bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustInCase -- 26 Mayıs 2021; 2:44:9 >

• Adama bak güzel kadın resmi koyup bu nasıl maymundan gelir diyor  

Yanlış anlaşılmasın benimde evrim teorisine inancım yok ama böyle bir savunmada olmaz ki 

• f1bilalII F kullanıcısına yanıt

bak biraz inceleyelim o resimi.  

saçlar:

.her ay ortalama diyelim 1cm uzar.

.uyuşturucu kullanan birinin saç analizinde, 4/6 aya kadar geri süreç için tespit yapmak mümkündür.

.bedene giren her madde, saç üzerinde bir kod bırakmaktadır.

.belirsiz ölümlerde de zehirlenme veya zehirleme var mı diye saç analizi yaparlar.

.düz saç var, kıvırcık saç var. sert yapıda ve yumuşak yapıda olan saç var. kuru saç var, çok yağlanan saç var.

.tamamen doğal, farklı renklere sahip saçlar var.

.saçları kısa veya uzun kestirerek, karşı cinste etki bırakmak var.  

.makyaj yaparak, güzelleşiyorum diye kendisini maymundan da beter hale getiren de var.  

.kemoterapi görünce saçların tel tel dökülmesi de var.

kışın soğuktan, yazın güneşten korunmak var.

saçlar dökülünce kellik başlar. kellik ile cinsellik arasında ise hormonal bir ilişki olduğu eskiden de bilinen bir gerçektir.

...

göz:

.göz var bir de gözlük kullanmak var. (gözlük kullanan herkes, sanırım gözlük ve türevlerini kullanmaktan bıkmıştır)

.göze gelen görme ile ilgili her sinyalin gerçek kaynağının yerini, hiç kimse kesin olarak şuradan veya buradan diyemez. (sen mi dünyanın içindesin yoksa dünya mı senin beyninin içinde?)

.gözlerdeki renkli kısımın varlığı ve renk farklılıklar

. göz ve renk spektrometresi arasındaki bağ.

. uzak ve kısa mesafelere bakışlarda, göz bebeğinde meydana gelen fiziksel değişim.

bıktım..   çok şey yazmak mümkün.

arkadaş da kıssadan hisse yapmış ve forumdan da öyle sanıyorum ki bu yüzden eylül ayına kadar ban yemiş. halbuki onun bahsettiği şey de kadınların güzelliği olmuş. acaba oraya yakışıklık bir erkek resmini koyan bir bayan forum üyesi olsaydı, ona da bu yaptıklarınızı yapar mıydınız?

• bu göğüs dövme olayı bir karakteristik olmuş.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.