Şimdi Ara

Görevli ve Resmi Araçlarda ki Keyfiyet! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ülkedeki en büyük sorunlardan biri kamudaki israflar, emin olun meyve suyundan gazlı içeceğe, kıytırık en ufak elektronik aletten beyaz eşyaya kadar o ÖTV dediğimiz ekstra vergilerin çoğunun, kamudaki israfı ve gereksiz personel giderlerini anca karşıladığı zaten verisel olarak kanıtlandı.

Ben geçen belediyeye ait 2 tane aracın çevre yolunda yanyana gittiğini gördüm, biri ix35'ti diğeri tucson. Kullanan kişi de emin olun belediye başkanı, yardımcısı, bilmemnesi falan değildir. Uydurma bir dairenin müdürü, başkanı falandır. Adamlar keyiflerine göre araba çekmişler bir de çevre yolunda yarışıyorlar kornalar ile şakalaşıyorlar. Şikayet etmedim CIMER'e girip, bunu denetleyecek merci de bunlardan farklı olmayacaktır boşa niye kürek çekeyim?

Forumda bu tür konululara ara ara denk geliyorum, kamuya ait resmi plakalalı bir aracın kışın veya yazın boşu boşuna park halinde çalışır vaziyette olduğundan şikayetçiydi vatandaşlar, hatta videoları falan vardı. O arabanın içindeki en düşük rütbeli memur veya taşeron da olsa, ısınmak/ferahlamak için harcadığı benzin parasının kendi cebinden çıktığını algılayacak kadar bir farkındalığa sahip değildir.

Bakın üniversitede çalışıyorum, emin olun buradaki memurun ve akademisyenin falan biraz daha duyarlı olacağını varsayarsınız da adamlar girdiği tuvaletin elektriğini suyunu kapatmıyor, 7-24 klima açık vs. Örnekler çoğaltılabilir, üniversiteler böyleyse en ufak bir devlet dairesindeki israfları aklım almıyor.

Biz bunu hak ediyoruz.

• Werner Heisenberg kullanıcısına yanıt
    Bu ışığı açık bırakalar vb aynı şeyi evlerinde de yapsalar "bu salak sonra biri" deyip geçerim. Ama bunu nasıl olsa ben ödemiyorum sığ bilinciyle yapıyorlar bunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Werner Heisenberg

Ülkedeki en büyük sorunlardan biri kamudaki israflar, emin olun meyve suyundan gazlı içeceğe, kıytırık en ufak elektronik aletten beyaz eşyaya kadar o ÖTV dediğimiz ekstra vergilerin çoğunun, kamudaki israfı ve gereksiz personel giderlerini anca karşıladığı zaten verisel olarak kanıtlandı.

Ben geçen belediyeye ait 2 tane aracın çevre yolunda yanyana gittiğini gördüm, biri ix35'ti diğeri tucson. Kullanan kişi de emin olun belediye başkanı, yardımcısı, bilmemnesi falan değildir. Uydurma bir dairenin müdürü, başkanı falandır. Adamlar keyiflerine göre araba çekmişler bir de çevre yolunda yarışıyorlar kornalar ile şakalaşıyorlar. Şikayet etmedim CIMER'e girip, bunu denetleyecek merci de bunlardan farklı olmayacaktır boşa niye kürek çekeyim?

Forumda bu tür konululara ara ara denk geliyorum, kamuya ait resmi plakalalı bir aracın kışın veya yazın boşu boşuna park halinde çalışır vaziyette olduğundan şikayetçiydi vatandaşlar, hatta videoları falan vardı. O arabanın içindeki en düşük rütbeli memur veya taşeron da olsa, ısınmak/ferahlamak için harcadığı benzin parasının kendi cebinden çıktığını algılayacak kadar bir farkındalığa sahip değildir.

Bakın üniversitede çalışıyorum, emin olun buradaki memurun ve akademisyenin falan biraz daha duyarlı olacağını varsayarsınız da adamlar girdiği tuvaletin elektriğini suyunu kapatmıyor, 7-24 klima açık vs. Örnekler çoğaltılabilir, üniversiteler böyleyse en ufak bir devlet dairesindeki israfları aklım almıyor.

Biz bunu hak ediyoruz.
    Vatan hainliğinden başka bir şey değil benim gözümde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2012-2013 senelerinde BMW 116 alınmıştı polis teşkilatına.Halada trafikteler görüyorum.Baya olay olmuştu o zamanlar zaten.O senelerde seyrantepe stadının önünde birtanesi makas atarak gidiyordu.Bende yapıştım kıçına.Beraber bir sure gittik sonra dedim oğlum kaşınma aslında trajikomik bir hikayedir.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.