Şimdi Ara

GÖRDÜĞÜNÜZ en sesis KASA FANI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben kasa fanı alcam ama bildiğiniz en sesiz kasa fanı hangisi nerden alabilirim

• kasa fanlari genelde sessiz olur zaten. bnde dandik bir kasa fani var. yaklasinca anca sesini duyuyorum
  • zalman f1 ve fanmate al
  • Heavy ben aldım aldıma pişmanım beş para etmez kardeş 92mm orj fanı ve dirsek birde sessizlik konnektörü var onu takınca devir 2500rpm den 1500rpm ye düşüyor akılları sıra sessiz böyle oluyor ben hangi 2500rpm fanı 1500rpm ye düşürsem onlarda 1000devir düştüğünden sessiz olur.ee ne anlkadık ozaman? dirsek fikri güzel 80mm 92mm 120mm fan bağlarsın bu akıllıca bir sistem ama devir düşmesi demek cfm düşmesi anlamına gelir ve bence değmez birde 14 dolar bayıldım geçen ay aldım attım kenara duruyor.
  • thermalteke in renklı fanları var onlar iyi bayagı. 1 ara alıcam ben bikaç?!? tane :)
    20db de 27cfm üflüyor felan.
  • @865pe, hava soğutmada devir ytani cfmden taviz vermeden daha sessiz olmak mümkün değil ki. Adamların elinden dahası gelmiyor.

@Fistan, bahsettiğin fandan bende var, 20db de 27cfm gibi ses düzeyine göre iyi hava akımı sağlayabilen 2 fandan biri bu.
    Öteki de vantec stealth, tabi bir de bunlar ışıklı olduğu için TTler ön plana çıkıyor.
    Tavsiye edilecek fan desem yeridir.
  • arkadaşlar esas düşük db de yüksek cfm bir fan bulmak gerçi bu ikisi paralel dider yani devir arttıkça cfm de yükselir db de[^] ama yinede fanların yapılarına göre bu fark eder diyorum, bu şekilde neyi önerirsiniz?
  • çapı büyük, yaprakları büyük ve geniş, kalınlığı da fazla olan bir fan iyi olur.
    Örneğin bende 8x8x4 cmlik bir fan vardı. Yaprakları iriydi ve normal kasa fanlarından 2 kat daha kalındı (2cm yerine 4cm)
    ~2500devirdeyken bile tam devir dönen spark7 ile aralarında 3derece oynuyordu ki ses farkı cidden kayda değerdi :)
  • En ideali tt blueye bence 21db 27.8cfm...8cm ler için 9.2 içinse vantec stealth...
  • TT'ler 21db için çok iyi cfm veriyor gerçekten de.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by HeavyWeight</i>
    <br />zalman f1 ve fanmate al
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

fanmate'e gerekyok.SpeedFAN yeterli
  • Fanmate pek sevdiğim bir ürün değil hem kasa içersinde kalıyor hem de potu tutup çevirmek çok zor 2 el ile müdahale gerekiyor.
  • zalman f1 yeter
  • Geçen powercooler 92 mm aldım gayet sessiz 4200 devir
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by eozen81</i>
    <br />Geçen powercooler 92 mm aldım gayet sessiz 4200 devir

Ben 4200rpmde sessiz olabilecek hele hele 9.2cmlik bir fan olduğunu zannetmiyorum..[bandt]
  • arkadaşlar bir konu atlamışsınız hepiniz bence şu ball yani rulman olayı ben rulmanlı ve rulmasız fanları çok karşılaştırdım arada baya bir dB farkı var o ses uğultu göbektende geliyo valla bende asus un bir kasası var arkada iki fan var direk bağlandınmı öyle bir ses çıkarıyorki fanlar 2800 devir gösteriyo ama inanamazsınız!! kullana varsa bilir söktüm baktım rulman yok yani ben kısaca 2 adet fan takacağım sesiz olması önemli o kasada en sessiz hangi fan olur
  • fenomen sen bu sese eğer sesli diyorsan o senin duyarlılığın tabi yoksa ben asla aman aman ölüyorum bu ne diyecek bir ses duymuyorum .
  • bende everest powersub var.
    bi ses çıkarıyo akıllara zarar.
    bunun fanını değiştircem.

fanmate mi alayım ? en sessiz fan hangisi ?
  • Yaw sessiz dioyorsun da sessiz olucak diye fan fanlıktan çıkıcak çok da sese takma zalman f1 ideal gibi senin için
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by fenomenhaa</i>
    <br /><blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by eozen81</i>
    <br />Geçen powercooler 92 mm aldım gayet sessiz 4200 devir

Ben 4200rpmde sessiz olabilecek hele hele 9.2cmlik bir fan olduğunu zannetmiyorum..[bandt]

+1
    Aykırı bir olay.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.