Şimdi Ara

GOPRO KULLANANLAR KULÜBÜ (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
909
Cevap
58
Favori
96.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hayırlı olsun.
    1- ben de bu yorumları okuyarak U3 V30 olması gerektiğini gördüm ve samsung evo modelini aldım. Sandisk'in daha iyi olduğunu duydum ama arada 50 TL bir fark vardı vermek istemedim. Sonuçta amatörce çekimler yapıyorum, hafıza kartına pek iş düşmüyor.
    2- batarya süreleri oldukça kısa maalesef. Ben de aldığımda en büyük hayal kırıklığını bataryadan yana yaşadım. Harici her şeyiyle harika bir cihaz. günbatımı ya da gündoğumu gibi uzun süreli timelapse&timewarp videolar çekecekseniz powerbank kaçınılmaz. bu da cihazın ekstra ısınmasına sebep oluyor. ama bu durum bir hasara yol açmıyor olacak ki yabancı videolarda da aynı şeyi yaptıklarını gördüm.
    3- benim favori çekim modum 1080p 60 superview. titreşim ON (boost tavsiye etmiyorum çünkü görüntüyü çok kırpıyor, ON gayet yeterli) eğer çok geniş bir açıya ihtiyaç duymuyorsam linear tavsiye ederim. Renk seçimi gopro olmalı.
    4- Snowboard yaparken ya da bisikletle gezerken de rüzgar sesini çok alıyor maalesef. Bunun için mikrofon giriş kısmına kalın bir parça bulaşık süngeri koydum, görüntü olarak çok biçimsiz oluyor belki ama epey iş görüyor. 200 TL süngere para vermek yerine 180 TL'ye orijinal sleeve&lanyard ürünü aldım tavsiye ederim, darbelere karşı çok koruyor. Sırada dome port var, yazın su altı çekimleri için uygun fiyatlı kovalıyorum bakalım.

• Giovanni_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Hocam , hero 7 ye baktım , vergileri dahil yurtdışından getirsem hala daha uygun görünüyor. 2500 mantıklımı sizce?
    https://www.yurtdisifiyati.com/urun/gopro-hero-7-aksiyon-kamerasi/
  • hasinist H kullanıcısına yanıt
    Gopro alacaksanız bence 2500 TL'ye Hero 7 yerine 3000 TL civarına Hero 8'i tercih edin. Aralarındaki fiyat farkı ve ürün geliştirmesine bakarsanız 8 modeli daha f/p cihazıdır.
    Ben aşağıdaki link üzerinden aldırmıştım ürünü. 8 aydır kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Suya da soktum, dağda snowboard yaparken de kullandım, bisiklete motosiklete de bindim. Taş gibi cihaz tabiri caizse. Tabi düşürdüğümde kenarlarından darbe almaması için orijinal silikon koruyucu ekipmanını aldım, o yüzden kafam rahat. Aksiyon kamerasının hakkını vermek lazım :)
    https://gopro.com/en/tr/shop/cameras/hero8-black/CHDHX-801-master.html/#hero8black

hatta ben aldıktan kısa süre sonra bu paket ile satılmaya başlandı, almamış olsaydım bunu tercih ederdim.
    https://gopro.com/en/tr/shop/cameras/hero8-black/CHDHX-801-master.html

Bir de kadıköy yazıcıoğlu pasajında GoPro satan bir mağaza var, orada Hero 8'ler kutu içeriği ile 3000 TL'ye satılıyormuş. İsterseniz hiç yurt dışından gelmesini beklemeden direkt oradan alabilirsiniz.

• Çok teşekkürler hocam bilgilendirme için , hero 8 almak herçekten mantıklı görünüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giovanni_

hayırlı olsun.
    1- ben de bu yorumları okuyarak U3 V30 olması gerektiğini gördüm ve samsung evo modelini aldım. Sandisk'in daha iyi olduğunu duydum ama arada 50 TL bir fark vardı vermek istemedim. Sonuçta amatörce çekimler yapıyorum, hafıza kartına pek iş düşmüyor.
    2- batarya süreleri oldukça kısa maalesef. Ben de aldığımda en büyük hayal kırıklığını bataryadan yana yaşadım. Harici her şeyiyle harika bir cihaz. günbatımı ya da gündoğumu gibi uzun süreli timelapse&timewarp videolar çekecekseniz powerbank kaçınılmaz. bu da cihazın ekstra ısınmasına sebep oluyor. ama bu durum bir hasara yol açmıyor olacak ki yabancı videolarda da aynı şeyi yaptıklarını gördüm.
    3- benim favori çekim modum 1080p 60 superview. titreşim ON (boost tavsiye etmiyorum çünkü görüntüyü çok kırpıyor, ON gayet yeterli) eğer çok geniş bir açıya ihtiyaç duymuyorsam linear tavsiye ederim. Renk seçimi gopro olmalı.
    4- Snowboard yaparken ya da bisikletle gezerken de rüzgar sesini çok alıyor maalesef. Bunun için mikrofon giriş kısmına kalın bir parça bulaşık süngeri koydum, görüntü olarak çok biçimsiz oluyor belki ama epey iş görüyor. 200 TL süngere para vermek yerine 180 TL'ye orijinal sleeve&lanyard ürünü aldım tavsiye ederim, darbelere karşı çok koruyor. Sırada dome port var, yazın su altı çekimleri için uygun fiyatlı kovalıyorum bakalım.
    üstat bilgiler için teşekkürler.

dayanamadım sandisk extreme 128 gb v3 u3 özellikli kart aldım . bugün geldi.Sadece goproya takıp kısa bir iki dakika video çektim. taktığım gibi algıladı. n11 üzerinde bir satıcıdan aldım.

batarya konusunda kesin ve kesinlikle power bank ile kullanmaya karar verdim. bu konuda da " MCDODO CA-7310 TYPE-C 90 DERECE SPIRAL LEDLI ÖRGÜ KABLO " diye bir kablo siparişi verdim. bu kablo nun iki ucuda takıldığı yerde ters düz takılabiliyor. power bank ile kullanacam. benim amacım motor üzerinde kaskım da durması. pil bitti diye uğraşmayacam. en az 2 saat dayanan pil gerekli oluyor .powerbank bu işte bir numara.

ben boost titreşim engellemeyi sevdim. motor üzerinde giderken gelen rüzgar bile pır pır görüntüde dalgalanma yapıyordu. boost titreşim olayı o konuda muazzam net bir görüntü geliyor. bu da pil sömürüyor büyük ihtimal.

bulaşık süngeri fikri güzel miş. koyu renkli bir sünger bulup bu konuda bende deneyeyim.GoPro Sleeve + Lanyard ürün güzelmiş. teşekkürler. mantıklı geldi. araştırdım biraz. darbelerden korumak için bundan alınabilir.

ben su geçirmez bir kap aldım n11 üzerinden . anladığım kadarıyla taklit bir ürün .ama kalitesi güzel .gopro yokken denemelik kapattıp çalıştığım yerin havuzunun içine attım. iki gün sonra çıkardım. içine su girmemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveman -- 29 Mayıs 2020; 0:36:30 >

• Merhaba hero5 black cihazım kendi kendine resimde görüldüğü gibi oldu ekranı kendi kendine geçer mi ne yapmam lazım bilen var mı teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saimgk

Merhaba hero5 black cihazım kendi kendine resimde görüldüğü gibi oldu ekranı kendi kendine geçer mi ne yapmam lazım bilen var mı teşekkürler
    Şimdi de böyle oldu lütfen bilen veya bilgisi olan yardımcı olsun durduk yerde bozuldu ekran deli olucam

• saimgk kullanıcısına yanıt
    kardeşim yaşadığın sorunun ne olduğunu bilemiyorum yazılımsal bir sorun gibi görünüyor. şu grupta eski kullanıcılar var, orada paylaşırsan bilenler olabilir.
    https://www.facebook.com/groups/goproturkiye
  • ufak bir elde tutup yurume kosma ziplama videosu cektim arkadaslar karsilastirdigim aletler iphone 6s, gopro hero8, sony a6000. ilgilenenler icin:

• orhanyor kullanıcısına yanıt
    Gimbal kullanmadan bundan daha stabil bir çekim olur mu bilemiyorum, bu işi cidden çok ilerlettiler. Sırf bu sebeple bile GoPro 8 tercih edilebilir.
    Paylaşım için teşekkürler.
  • Giovanni_ kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum bende sırf bu sebepten aldım desem yalan olmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • a6000 2 nedenle sattım. 1- Hareketli Videolar gimbal olmadan asla çekilemiyor. 2-Lens fiyatları nedeniyle

Gopro almak çok mantıklı . 1080 de 240 fps . Gimbala gerek yok. Yeni lens alıp wide yapmaya gerek yok.

Tek sorun gopro larda sanırım gece çekimi.

Bütün bir ihtimal gopro8 alacağım
  • merteslik M kullanıcısına yanıt
    gece ya da karanlık ortamlarda gopro bildiğiniz çöp. ses kaydı yapan bir cihaza dönüşüyor. gece çekimleri için cep telefonundan destek aldım. iphone'un yeni gece çekim modu epey iş görüyor.
    zaten gopro bu konudaki şikayetleri dikkate alıp 49,99 $'lık light mod'u piyasaya sürdü.
  • Lİght modun faydası oluyor mu ?
  • Hero 8 e batarya almak istiyorum da. Bir satici hero 6 7 ye olan batarya 8 e de uyuyor dedi. Baska birisi uymuyor dedi.
    Nedir arkadaslar bu durumun asli? Yan sanayi 70tl ye hero 5 6 7 bataryasi alsam hero 8 e uyarmi?

• merteslik M kullanıcısına yanıt
    aynı telefonlardaki flash gibi. hatta biraz daha güçlü ışığı var. 2-3 metrelik yakın çevreyi aydınlatıyordur ama 5-10 metrelik alanda çok etkisi olacağını sanmıyorum. o yüzden yalnızca aydınlık ortamlarda kullanıyorum ben gopro'yu.
  • gokhan20002001 kullanıcısına yanıt
    yabancı bir forumda okumuştum, yanlış tercüme etmediysem eğer gopro 8'in bataryasının diğer serilerdeki bataryadan tek bir konuda farklı olduğunu söylüyorlardı. eski bataryalar hypersmoooth özelliğini boost modunda çalıştırmıyormuş. onun haricinde birebir aynı ürün deniyor. yani ben boost değil high modunda kullanırım o bana yeter diyorsanız eski sürüm bataryalardan alabilirsiniz. tek dikkat etmeniz gereken internette 2017-2018-2019 yıllarında üretilmiş bataryaların da satışları var. eski bir bataryanın ömrü çok uzun olmayacaktır. mümkünse 2020 tarihli bulmaya çalışın. bir çok kişiden bu konuda şikayet duymuştum. ben yedek batarya yerine powerbank tercih ediyorum.
  • Ben de Gopro 8 alarak aranıza dahil oldum. Şimdilik cihazı çözme ve ihtiyaçlarım dahilinde aksesuarları tamamlama aşamasındayım 🤗

• gopro pilleri pişmanlıktır. gopro 8 de 1 saat çekimin en güzel yerinde piliniz bitecektir. ben motor kaskında kullandım.araba geldi beni eziyordu. karakola gittim. şikayet için yemişim gopro 8 pilini. kamera kapanmış. pil bitmiş .olay anından eser yok.

ondan ne yapıyoruz. alıyoruz en kibar bir 5bin mah powerbank besliyoruz goproyu pili de bir kenara atıyoruz.

128gb sandisk kartta 1080p de 3 saat görüntü denedim. kamera ısındı ama video kayıtları duruyor. powerbank alın kafanız rahat olsun.

• Arkadaşlar merhaba,

Gopro hero session modelim var (hero 4) 7-8 dakika kayıt yaptıktan sonra kendi kendine kapatıyor ve aşırı ısındığını farkettim. Bazende 10-15 dk geçince yine açıp 1 dk video çekip tekrar kapanıyor. Sd kart sorunu olabilir dedim, değiştirdim sorun devam etti. Versiyon güncel değildir dedim, güncelleme yaptım yine devam ediyor.
    Konu ile ilgili deneyimi olan var mıdır? İstanbul'da bildiğiniz iyi bir servis varsa gösteredebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.