Şimdi Ara

Goonet sınırsız internet 24mbit 60&16 mbit 59tl (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
5
Favori
8.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muratoto

Slm. 8mbite kadar limitsiz (75gb AKN) 49tl yazmışsın Bunda taahüt yok sanırım. Akn 50 gb mi 75 gb mi.

50 olması gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• @faststyla94
    bir şey sormak istiyordum benim resimdeki snr değerleri bu.
    geçen gün telekomcular binada birine telefon bağlıyorlardı.bende sordum burası hiperneti destekliyormu diye.
    destekliyor ve saha dolabına yakınsın dedi, ama ben yinede bir sorayım dedi ,telefon numarasını verdim sordu, tekrar hipernet alabilirsin dedi.
    tip7 saha dolabına kuş uçuşu 80 metre ,kabloyu takip edersek 130 metre civarı uzaklıktayım.
    adsl2+ da snr değerleri bu vdsl2(hipernet) geçersem snr değerlerim daha da düşmez mi?
    hız ile snr ters orantılı olduğuna göre şimdi hipernete geçirip sonra kopmalar başlayınca hattınız kaldırmıyor hızınızı düşürmemiz gerekli demesinler.
    sizin düşüncenizi öğrenebilirmiyim?
     Goonet sınırsız internet 24mbit 60&16 mbit 59tl

• quote:

Orijinalden alıntı: r_ress

@faststyla94
    bir şey sormak istiyordum benim resimdeki snr değerleri bu.
    geçen gün telekomcular binada birine telefon bağlıyorlardı.bende sordum burası hiperneti destekliyormu diye.
    destekliyor ve saha dolabına yakınsın dedi, ama ben yinede bir sorayım dedi ,telefon numarasını verdim sordu, tekrar hipernet alabilirsin dedi.
    tip7 saha dolabına kuş uçuşu 80 metre ,kabloyu takip edersek 130 metre civarı uzaklıktayım.
    adsl2+ da snr değerleri bu vdsl2(hipernet) geçersem snr değerlerim daha da düşmez mi?
    hız ile snr ters orantılı olduğuna göre şimdi hipernete geçirip sonra kopmalar başlayınca hattınız kaldırmıyor hızınızı düşürmemiz gerekli demesinler.
    sizin düşüncenizi öğrenebilirmiyim?

130 metre mrsafe var ise 70-80 mbit alabilirsiniz.Hat zayıflaması 0 a inecektir vdsl2 ye geçince.snr düşmeyecektir 16 mbiti vdslden alsanız 32 snr ye falan ulaşırsınız zaten

• @faststyla94

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

• quote:

@faststyla94

arkadaşım bugün özelden mesaj attım sana daha cevap veremedin bende goonete geçmeyi düşünüyorum ama benim hat kaç mbiti destekliyor onu senden öğrenmek istiyorum yardım edersen teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desperadoizmir

quote:

@faststyla94

arkadaşım bugün özelden mesaj attım sana daha cevap veremedin bende goonete geçmeyi düşünüyorum ama benim hat kaç mbiti destekliyor onu senden öğrenmek istiyorum yardım edersen teşekkür ederim.

Özel mesajınız gelmedi bana.Gelseydi anında cevap yazardım

• quote:

Orijinalden alıntı: faststyla94

quote:

quote:

@faststyla94

arkadaşım ilgin için tekrar teşekkürler 20 mayısta benim ttnet ile sözleşmem sona eriyor herkesin bildiği gibi ttnet bizleri çok sağlam düdüklüyor para konusunda...benim sizden ricam benim hattım kaç mbit e kadar destekliyor. sonra eğer sizden uygun bir tarife bulursam taahhütsüz bir tarifeye geçmek istiyorum. bu konuda yardımınız bekliyorum. teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

@faststyla94

arkadaşım ilgin için tekrar teşekkürler 20 mayısta benim ttnet ile sözleşmem sona eriyor herkesin bildiği gibi ttnet bizleri çok sağlam düdüklüyor para konusunda...benim sizden ricam benim hattım kaç mbit e kadar destekliyor. sonra eğer sizden uygun bir tarife bulursam taahhütsüz bir tarifeye geçmek istiyorum. bu konuda yardımınız bekliyorum. teşekkürler.

Özel mesajla sabit telefon numarası yazabilirseniz altyapıyı sorgulayıp cevap yazayım size

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@faststyla94

Özel mesajla sabit telefon numarası yazabilirseniz altyapıyı sorgulayıp cevap yazayım size

pm den mesaj attım ama tel numaram yok o yuzden hizmet numaramı yazdım uygun olursa

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Krauser DMC

Teşekkür ederim. Peki şu limitli 100 mbit internetin 4 mbit uploadı olması, limitsizin 2 mbit uploadı olması konusunu da bana bir açıklar mısınız acaba? Sebebini çok merak ettim.

Paketleri türk telekom belirliyo sebebi bu kimse upload hızı bu olmalı diyemiyo ttnet cephesinde aynı paket şudur

http://www.ttnet.com.tr/kurumsal/kucukolcekliisletmeler/kampanyalar/Sayfalar/24-Ay-Indirim-Kampanyasi.aspx

500 gb kotalı 100 mbit paket 4 mbit uploadlı 300 lira imiş 24 ay taahütle.

Bütün paketler aynıdır firmalarda sadece fiyatlar değişir seneryolar değişir taahütle.

tek 4 mblit upload bu pakette var ama haziran gibi artacak bir sorun çıkmazsa uploadlar dediğim gibi

Haziran oldu halen beklemedeyiz. Var mı bir gelişme upload hızlarının artışı konusunda?

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim. Peki şu limitli 100 mbit internetin 4 mbit uploadı olması, limitsizin 2 mbit uploadı olması konusunu da bana bir açıklar mısınız acaba? Sebebini çok merak ettim.

Paketleri türk telekom belirliyo sebebi bu kimse upload hızı bu olmalı diyemiyo ttnet cephesinde aynı paket şudur

http://www.ttnet.com.tr/kurumsal/kucukolcekliisletmeler/kampanyalar/Sayfalar/24-Ay-Indirim-Kampanyasi.aspx

500 gb kotalı 100 mbit paket 4 mbit uploadlı 300 lira imiş 24 ay taahütle.

Bütün paketler aynıdır firmalarda sadece fiyatlar değişir seneryolar değişir taahütle.

tek 4 mblit upload bu pakette var ama haziran gibi artacak bir sorun çıkmazsa uploadlar dediğim gibi

Haziran oldu halen beklemedeyiz. Var mı bir gelişme upload hızlarının artışı konusunda?

büyük ihtimalle bu paketler getirelecek türk telekom altyapısı kullanan bütün firmalara

• faststyla94 kullanıcısına yanıt
    Güzelmiş. 50mbit görünen internet biraz hoşuma gitti. Biraz daha zorlayıp 5 mbit upload a tamamlasalarmış tadından yenmezmiş.

Peki bu upload hızlarının sağ üstünde yazan 4,5 ve 5 gibi sayılar neyi ifade ediyor?
  • Bir evraktan alıntı oldugu için farklı durumları ifade ediyor

• Ttnet ikna kampanyamın bitmesine çok az bir süre kaldığı için az önce bilgi almak için goonet müşteri hizmetlerini aradım hattımın 50 mbps desteklediği söyledi ttnet aboneliğimi iptal edip başvuruda bulunmak istiyorum dedim hemen arkasından ttneti aradım hattımın desteklediği hızı sordum en yüksek 16 mbps hız alabilirsiniz dediler, mahallede eve yakın genişbant kabin var ve ttnet bana en yüksek 16 mbps hız alabilirsiniz dedi bende zaten şuan 16 mbps kullanıyorum dedim. Şimdi goonet mi doğu söylüyor ttnet mi doğru söylüyor anlamadım doğrusu.
  • Forumda uzun zamandır hat degerleri vb konularda inceleme yapıyorsunuz.
    TTnetin belirttiği hız adsl ,bizimkisi vdsl
    Bu güne kadar bu destek var deyipte asagısını gördüğümüz olmadı.Ayrıca forumdan artık 10 kişi civarı Goonet kullanıcısı mevcut onlarada sorabilirsiniz,Ayrıca herhangi bir sorunda yada merak ettiğiniz herseyde özeldende yazabilirsiniz.Nede olsa günümün her saati burada geçiyor :)

Biliyorum hocam, ttnet ısrarla Vdsl2 yok diyor.

Size daha önce telefon numaramı bırakıp hız sorgulama yaptırmıştım ve olumlu cevap almıştım bu ttnetin işlerine akıl ermiyor.
  • Etrafınızda vdsl sinyali olan hiç komşunuz falan yokmu?

Komşular var varda kimi 4 gb kotalı kullanıyor kimi 8 mbps limitsiz kullanıyor, yüksek hız kullanan yok benim bildiğim. Saha dolabı yeni koyulduğunda modemi vdsl2 sinyaline almıştım ve vdsl2 olarak bağlandı modemim ama adsl abonesi olduğum için ip alamadım. Ulaşabilir hız 75 mbps falandı hatta ss almıştım atabilirim.

Laptopum birçok vdsl2 modem ismi görüyor kimler kullanıyor bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Komşular var varda kimi 4 gb kotalı kullanıyor kimi 8 mbps limitsiz kullanıyor, yüksek hız kullanan yok benim bildiğim. Saha dolabı yeni koyulduğunda modemi vdsl2 sinyaline almıştım ve vdsl2 olarak bağlandı modemim ama adsl abonesi olduğum için ip alamadım. Ulaşabilir hız 75 mbps falandı hatta ss almıştım atabilirim.

Ozaman vdsl2 sinyal var boşuna araştırmanıza gerek yok.Hatta modem vdsl2 modunda dsl buluştuysa çift kanal sinyal aktif demek tir.Sorunsuz dsl geçişi olacaktır

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Ozaman vdsl2 sinyal var boşuna araştırmanıza gerek yok.Hatta modem vdsl2 modunda dsl buluştuysa çift kanal sinyal aktif demek tir.Sorunsuz dsl geçişi olacaktır

Yani şimdi şüpheleniyorum, acaba bu telekomcular dolaptaki Vdsl2 kartını çıkarıp aldımı yada devre dışımı bıraktı.
    İlerleyen günlerde birde telekom müdürlüğüne gidicem bakalım orada ne cevap verecekler..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.