Şimdi Ara

Google’un yeni materyal tasarımı mobil cihazlar için sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google masaüstü versiyonuna gelen güncellemeden sonra aynı anlayışla geliştirilen mobil arayüzü sunulmaya başlandı. Materyal tasarım ufak değişiklerle gelişmeye devam ediyor. Gelin bu değişimlere yakından bakalım.

Hap görünümlü arama çubuğu

Google, daha keskin kenarlı arama çubuğunu geride bırakarak köşeleri yuvarlatılmış dikdörtgen yapısına geçiş yapıyor. Mobil tarafta zaten hafif bir yumuşatma mevcuttu ancak artık tam olarak hap görünümüne sahip arama çubuğu bizi bekliyor. Aynı önceki tasarımdaki gibi büyüteç ikonu sağ kısımda kalmaya devam etmiş. Ayrıca yeni bir menü kısmı sağ üst tarafa ekleniyor. Bu kısımda Koleksiyonlar, Arama’daki verileriniz gibi bölümlere hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Geri bildirim gönderme, yardım ve ayarlar seçenekleri de burada toplanmış.

Ayrıca Bkz.Google Play Oyunlar yeni güncellemesiyle karanlık mod özelliği kazandı

Google, yeni materyal tasarımını yavaş ama sık adımlarla güncellemeye devam ediyor. Bu arayüzde de benzeri şekilde birkaç değişiklikten öteye gidilmemiş. Google’un ani değişimlerle kullanıcıların tepkisini çekmek istemediği düşünülüyor. Bu yeni gelişmelerden tahmin edilebilecek şey ise hap şeklini andıran yeni yuvarlatılmış dikdörtgenleri yavaş yavaş çoğu Google uygulamasında görme ihtimalimiz olacak.

• Haplanalım madem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Seviyorum google ın materyal tasarımını.

• Değişiklik güzeldir

• Koyu tema gerekiyor. Şimdiye kadar koymamaları saçmalık. Kar beyazı ekran'a 10 dk bile bakamıyorum. DH'in background'u bile daha iyi.
  • Güzel
  • Soldaki daha iyiymiş...

• Chrome İos daki tasarim daha iyi. Menüler altta o hale nasil donusturulebilir fikri olan var mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.