Şimdi Ara

Google, resmi Android sitesindeki 'Tablet' bölümünü kaldırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android tabletlere olan rağbetin birkaç yıl öncesine göre düşüşte olduğu bir gerçek. Zamanında Samsung ve Motorola gibi şirketler Galaxy Tab ve Xoom gibi cihazlarla tabletleri daha cazip hale getirmeye çalışsalar da Apple iPad'in başarısını hiçbir zaman yakalayamadıklarını söyleyebiliriz. Cihazların büyük ekranları, uygulama geliştiricilerin destek sağlamasını zorlaştırdığı gibi optimizasyon sorunları doğmasına neden oldu.

Google en son tabletini 2015 yılında üretmişti

En son tableti Pixel C'yi 2015 yılında piyasaya süren Google'ın, Tablet tabutuna son çiviyi çaktığını söyleyebiliriz. Zira dev şirket, Android'in resmi web sitesindeki "Tablet" bölümünü tamamen kaldırdı. Android.com adresini ziyaret ederseniz üstteki gezinme çubuğunda "Tablet" bölümünün artık olmadığını göreceksiniz.

Gerek maliyetlerin yüksek olması gerekse de optimizasyon sorunlarının yaşanması, görünen o ki Google'ı Tablet teknolojisinden uzaklaştırmış durumda. Konuyla ilgili olarak Google'dan henüz resmi olarak bir açıklama gelmemiş olsa da, şirketin tüm enerjisini akıllı telefon ve Android işletim sistemine vereceğini düşünmek yanlış olmayacaktır.

• Öğrenilmiş çaresizlik

• quote:

Orijinalden alıntı: ohmygod.gif

Bu mesaj silindi.
    Kesinlikle iyi olmadı ama böyle olacağı belliydi.

Android'in tablet alanındaki yenilgisini kabullenmesi, Google açısından ciddi bir prestij kaybıdır.
  • Fuşya OS yada Chrome OS a geçecek Google.Önce tablet bölümü gitti sonra da telefonlar gidecektir diye düşünüyorum.
    Google sanki yavaş yavaş diğer İS lerine geçiyor,Android i sonlandırıyor.

• Apple adına sevindirici ve kazanılmış büyük bir zafer diyebiliriz bu duruma.

iOS vs Android karşılaması şimdilik 1-0 ama ilerde ne olur bilinmez Google bu. Her an herşey olabilir yine de..
  • Ben bu isin tablete olan yenilgi/ilgi kaybiyla alakali oldugunu pek dusunmuyorum. Uygulama gelistiricileri bilir zaten bi uygulamayi tablete ozel olarak tasarlayabilirsiniz. Ha belki etkisi de vardir ama bence "yenilgiyi kabul etti" tam olarak karara isik yansitmiyor.

• bunun yenilgiyle ne alakası var anlamadım. google zaten donanım üreticisi veya satıcısı değil. telefon/tablet satmasındaki asıl amaç stock android'i piyasaya sunmaktı. o zaman google motorola'yı lenovo'ya sattığı zaman da yenilgiyi kabul etti diyebilirdik.

• Bir habere kuşkuyla yaklaşmayıp direk inansaydım kandırılabilirdim.

Google, resmi Android sitesindeki 'Tablet' bölümünü kaldırdı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.