Şimdi Ara

Google Pixel/Pixel XL(Video İnceleme)[Ana Konu] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
5
Favori
7.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Olasilik dusuk olsa bile yine de Nexus'a gore daha umutluyum Google cihazlari hep ilk ciktiginda max. 5 ulkede satisa cikariliyor. Bunun disinda 2. ve 3. siradaki ulkeler de var. Yani Turkiye'nin 2. olmamasi icin hicbir sebep goremiyorum ozellikle bu seferki reklam calismalari goze alindiginda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • multiTYRT kullanıcısına yanıt
    İnşallah gelir gelmez ise de yapacak bişey yok ama bu sefer olmuş stabil uzun yıllar yeten bir Android telefon kullanmak istiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Frank08 kullanıcısına yanıt
    Zaten saydıranlara bir türlü anlam veremiyorum. Tasarım göreceli bir kavram olduğu için gelen eleştiri normaldir. Ne yalan söyleyeyim ben de pek beğenmedim. Ama tasarıma göre cihaz almıyorum benim için aslolan performanstır. Hayır eksik olan nedir ben onu anlamadım. Kameraysa şu an bu cihaz piyasanın kralı olacak. Çünkü piksel boyutu imaj kalitesine doğrudan etki eder. 1.55 mikron piksel boyutu günümüz amiral gemi modellerinde yıllardır görülmeyen bir değer. Batarya diyenler var ama ekran AMOLED ve diğer Android cihazlardaki gibi üzerinde ekstra bir arayüz yok. Bu da RAM'e daha fazla alan verdiği gibi şarjı da daha az yiyor. Ekran çözünürlüğü desen FHD ve 5 inç olduğunu düşünürsek 2770 mAh ile bu cihaz gayet iyi deşarj süreleri verecektir. En önemlisi de Android sürümlerini çıkar çıkmaz alacak olması ve bunların yanında Android'in en stabil ve en hızlı cihazı olması artısı var. Yahu zaten sırf bu özelliği bile diğer Android cihazlarını almamak için yeterli bir sebep. Üç ay yazılım mı beklenir yahu? Üstelik üç ay en iyi ihtimal. İlk yılını doldurduğunda ise bu süre daha da uzuyor.

Ne eksik bu cihazda cidden anlamıyorum. Her şeyden önce yazılım çıkar çıkmaz güncellenecek bir telefon. Bir Android telefondaki en önemli özellik yazılımları çıkar çıkmaz alması ve güncel kalmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 16 Ekim 2016; 11:25:08 >

• Cümlenizin EN SON SATIRI ilgi çekici,

Android güncelleme vermediği için YENİ TELEFON ÜRETEN bir platform

LG G2 / NOTE 3 / LG GFLEX2 / S5 / Z3

GM ONE4G / GM 5Plus

NOT= Xperia E4g ve T60 yazılım yok diye çöp oldular neredeyse.....

Karar sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bukalemun -- 16 Ekim 2016; 11:37:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bukalemun kullanıcısına yanıt
    Enteresan bir şey söylemedim aslında ve bunun savunulacak bir tarafı yok. Yeni yazılım gelmek zorunda. Kullanan kişi iki yıl sonra zaten değiştirecek. O süre zarfında mağdur etmemesi lazım. Eğer ki cihaz orta sınıf ise yılı dahi dolmamış cihaza yeni sürüm vermiyorlar. Sadece tepe seviye modellere böyle bir ayrıcalık tanınıyor. O da ilk yıl boyunca. İlk yıldan sonra daha da yavaşlıyor. İşte sırf bu bile Nexus almak için yeterli. Yazılımları iki yıl boyunca çıkar çıkmaz alması bile diğer Android cihazların alınmaması için yeterli bir sebep. Bazı insanların iPhone almalarının sebebi de budur. Sürekli güncel kalan, stabil ve hızlı bir cihaz. Android'de bunu yapabilen yok maalesef. En basitinden iPhone SE konumu itibariyle orta seviye bir cihaz ama nereden baksan dört yıl güncelleme alacaktır. Android üreticileri çocuk yapıp yapıp daha sonra da bakmayıp onları bir kenara atan ebeveynler gibi.

• Galaksy S / Nexus i9250 / Nexus 4 kullandım.

S3/ S2 İçin de custom rom desteği nedeniyle kullandım.

Şimdi k3 note / Lg e975 / Lg g2 var. Bunlar da custom rom atılan cihazlar ( K3 note zaten güncel / herşeye izin veriyor )

Ancak ben sıfır ve yazılım desteği 2 yıl olan cihaz alacağıma (İos 9.4 = 4s en iyi örnek) dediğiniz gibi düşen fiyatı ile F/P cihazı İphone 5se alırım.

Google pixel 600$/650$ ile , ülkemize gelmeyecek oluşuyla (örnek= Lg 5x) ve pasaport masrafı ile şuanda son kullanıcı için çok riskli,

USA dan alırım, XDA ya hergün giriyorum, android benim favorim derseniz olur yoksa S821 ve 2 yıl destek bile artık NEXUS imajına yakışmıyor.

4.1 / 4.2 / 4.3 'yü anlarım ancak 6/7/8 gibi büyük geçişler çok önemli. Kararlılık güncellemesi bile artık verilmiyor G2 / S4 veya benzer 1500/2000 TL cihazlara.

Mİ5 / ZUK 2 yada sırf google için belki ( DH de 32gb 1000 TL ) LG 5X alınabilir.

• Samsung 10.1 2014 var. Donanım muhteşem ama yazılım yok.

KİT KAT 4.4.2

cihazı inceleyin, daha iyi anlayacaksınız beni

Zaten o kadar parayı pasaport kayıtlı bir cihaza vermek akıl kârı bir iş değil. Şu haliyle bile 2500'ü geçiyor. Garantisi dahi olmayacak olmayacak bir cihaz için hiç mantıklı değil. Nexus imajına iki yıl yakışmıyor bence de. Kendi cihazına "en az" üç yıl kesintisiz destek vermesi gerek. Fakat S821 niye yakışmıyor onu anlamadım. S830 daha çıkmadı ve Snapdragon hâlâ tek çekirdekte Android'deki en iyi işlemci. Ayrıca Adreno 530 hâlâ en iyi GPU konumunda. O yüzden Google bence Pixel serisinde kullanılabilecek en iyi işlemciyi kullandı. Ayrıca 5X maalesef tercih edilesi bir cihaz olmadı. Çünkü S810/808 performans açısından çok sorunluydular. Isınma sorunları da vardı.

Fiyat konusuna gelirsek evet sıkıntılı ama ülkemize gelse yine de düşünebilirim. Çünkü Android'de yazılım konusunda sıkıntı yaşamayacağın tek cihaz Nexus serisi. Bu arada bir şey sorayım. Diyelim ki yurtdışından getirttik. Cihaz resmi yollardan giriş yapmadığı için Türkçe dil sıkıntısı olur mu? Ve yeni yazılım geldiğinde güncelleme sıkıntısı olur mu?

• 801Ac , 810 ikinci nesil ve GPU'su zayıf 808 hepsi bence NEXUS için iyi seçimler,

S821 ile yine 2 yıl yazılım desteği veririm derse DEMEK İSTEDİM

İşlemci de ve custom rom desteğin de en uyumlu/en iyi iki seçim yapılmış, inşallah böyle bir açıklama OLMAZ demek istedim.

DİL sorunu her ne hikmetse USA olunca riskli oluyorsa da ... Avrupa da satılanlardan böyle bir olumsuzluk çıkmayacaktır.

GOOGLE PİXEL cihazım olsa (350/400$) hiç sorun etmezdim menü dil sorununu. Herşey ikonlar ve herkes PC kullanıyor/program yüklüyor zaten.

XPERİA cihazlarda ARAPÇA yoktu ve biz PC den uygulama kurup bu özelliği ekledik (suriyeli birisi için)

Bakalım VULKAN API , iphone Metal API gibi neler getirecek sanırım bu cihazla göreceğiz.

Yada root/custom rom gelirse LG GFLEX2 ile , çünkü şuanda en ucuz cihaz sayılır.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    5x de ülkemize gelmedi ama türkçe dil cihazda mevcut. (şu an 5x kullanıyorum) bence ülkemize gelmeyecek diye dil desteği koymamak gibi bir sıkıntı olmaz herhalde bu zamanda. sonuçta tüm dünyada kullanıcısı olacak bir cihaz.
    mesela ben önümüzdeki ay uzakdoğu tatilimde alacağım kendime

• Merhabalar video bekleyenlere ufak bir guncelleme: Telefon 21-24 Ekim'de elimde olacak. FedEx'in cumartesi gunleri calistigini goz onunde bulundurursak 22'sinde elimde telefon. Ayni gun icinde video cekip yuklemeye calisacagim.

• multiTYRT kullanıcısına yanıt
    Nasıl aldınız ?
  • feanor007 F kullanıcısına yanıt
    Yurtdışında yaşıyorum
  • Çok kısa ve vurucu olmuş

" yurt dışında yaşıyorum "

Üye arkadaş profil/arkadaş listenize bakmadı sanırım

Tekrar bakamadım ama , Model / Fiyat ve alım süreci nasıl oldu ?

İphone 7 plus (berkans) gibi bir inceleme iyi olur, ben VİDEO çekim ile ilgilenmiyorum ama donanım/teknik detayları daha çok merak ediyorum.

Tekrar yazmadan duramıycam " yurtdışında yaşıyorum olayı saat 00:00 'dan sonra hem gülümsetti hem de cihaza ne kadar uzak olduğumuzu hatırlattı bize. Böyle aniden yazmayın benim kalbim var

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

Çok kısa ve vurucu olmuş

" yurt dışında yaşıyorum "

Üye arkadaş profil/arkadaş listenize bakmadı sanırım

Tekrar bakamadım ama , Model / Fiyat ve alım süreci nasıl oldu ?

İphone 7 plus (berkans) gibi bir inceleme iyi olur, ben VİDEO çekim ile ilgilenmiyorum ama donanım/teknik detayları daha çok merak ediyorum.

Tekrar yazmadan duramıycam " yurtdışında yaşıyorum olayı saat 00:00 'dan sonra hem gülümsetti hem de cihaza ne kadar uzak olduğumuzu hatırlattı bize. Böyle aniden yazmayın benim kalbim var

Maalesef... Ama konu boyunca dediğim gibi oldukça umutluyum bu sefer.

Model XL 32GB, normalde 128 düşünüyordum fakat biraz geç kaldığım için(yaklaşık 2 gün kadar) teslim tarihi 20 Kasım oldu O yüzden 32 aldım. Ödeme süreci oldukça basit. Geçerli ve içinde yeteri kadar bakiye olan bir kartla sipariş veriyorsunuz, teslimata kadar para çekilmiyor. Telefonun fiyatını düzenli olarak çekip geri yüklüyorlar Kargolandığında da vergisiz base fiyatı çekiyorlar karttan, bana ulaştığında ise vergi çekiyorlar. Kuzey Amerika'da bu şekilde çünkü her eyaletin farklı vergisi var, dağıtım merkezi hangi eyaletteyse komşu eyaletlere dağıtım yapıyor, o yüzden fiyat kargo teslim edilince alınıyor. Bu da benim ilk videom olacak sadece (en azından bir süre)Türkçe kaynak olmayacağını düşündüğüm için çekme kararı aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multiTYRT -- 19 Ekim 2016; 1:08:22 >

• Görselde yazan "pixel imprint fingerprint" ne oluyor tam oalrak? Normal parmak izi sensöründen farkı ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

Görselde yazan "pixel imprint fingerprint" ne oluyor tam oalrak? Normal parmak izi sensöründen farkı ne?

Touch ID gibi bir isimlendirme sadece. Ama şurada bir fark var bildirim barını parmak izi sensörünü kullanarak (aşağı yukarı çekerek)açıp kapayabilirsiniz. Buna çokça modifiye yapılacaktır çünkü gerçekten yararlı birşey olabilir. Örneğin bir websitesinde gezerken yine imprint'i kullanarak scroll yapılabilir.
  • Apple 3D touch gibi bir nebze bana görede,

Apple zaten 7 ile touch ID yeniden güncelleyince google pixel 'de buna başvurmuş olabilir.

Blacberry menü tuşu gibi ekrandaki web sayfası ve uygulamaya göre farklı işlevler kazanabilir.

Aklıma gelen şunlarda var tabi ;

3D touch bize ne zaman gelecek,
    Kızıl ötesi port neden yok,
    Moto Z gibi bir bağlantı (yeni kamera aparatı da tanıtıldı) ve nokia gibi aksesuar desteği iyi olurdu. Malum kamerası EN İYİ denilmiş.

Cihazda kullanılan malzemeler sizin test ile inşallah daha iyi anlaşılacak.

1. 3D Touch benzeri şu anda 7.1 ile yüklü geliyor. Ama basınç yerine uzun basınca çalışıyor diye biliyorum. Bakalım ikonları düzenleme nasıl olacak.
    2. Bir fikrim yok ama Samsung kendi televizyonlarını kontrol etmek için koyuyor diye biliyorum. Yani zaten Galaxy serisi gibi içinde onlarca sensör olmayan bir telefona kızıl ötesini hiç koymazlardı diye düşünüyorum.
    3. Sony'nin Moto Z kamera kabına benzer bir çözümü var.http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/dsc-qx100/ Pixel'deki kameranında üreticisinin Sony olduğunu varsayarsak muhtemelen bu ürüne teşvik için Moto Z benzeri bir çözüm duyurmadılar. Yine de kamera ile ilgili bir ek yapayım, Nexus 6'daki yüzük benzeri flash bence mükemmeldi ama kameranın çok yer kaplamaması için o şekilde yapmadılar.

• Tekrardan merhaba herkese. Kendi çektiğim kutu açılımı ve küçük inceleme videosu yayında:
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.