Şimdi Ara

Google Pixel 7 Pro, benchmark testlerine sokuldu: Tensor G2, geride kaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google Pixel 7 Pro, benchmark testlerine sokuldu: Tensor G2, geride kaldı
    Google, Pixel 7 serisini çok yakında duyuracak. Resmi duyurudan önce Pixel 7 Pro modeli, benchmark testlerine girdi. Google’ın yeni telefonlarına güç verecek Tensor G2, Qualcomm’un Snapdragon 888’i, Apple’ın A15 Bionic çipi karşısında daha düşük performans gösterdi.

AnTuTu testinde 800.000 puanı zor geçti

Yeni Google telefonlara güç verecek Tensor G2, bildiğiniz gibi Samsung’un 4nm üretim sürecinden geçen bir işlemci. Gadgetfull BD tarafından yapılan testlerde Pixel 7 Pro, 801.116 puan aldı. AnTuTu’da en yüksek puan alan telefonlar listesinde Tensor G2, rekabette ciddi şekilde geride kaldı. Şu anda en üst sıralarda Snapdragon 8 Plus Gen 1 ve Dimensity 9000 Plus işlemcili amiral gemileri var ve listenin en tepesindeki isim ASUS ROG Phone 6 serisi. Apple’ın M serisi ve A serisi işlemcileri diğer kıyaslama uygulamalarında Android işlemcilerden üstte olmasına rağmen ilginç şekilde AnTuTu, bu cihazlarda düşük performans gösteriyor.

AnTuTu testi sonuçları
    - AnTuTu v9 CPU AnTuTu v9 GPU AnTuTu v9 Bellek AnTuTu v9 UX Toplampuan
    GoogleTensorG2 216.631 296.692 134.893 152.600 801.116
    Google Tensor 172.442 282.827 102.686 143.965 701.920
    Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 263.953 474.498 194.862 189.093 1.122.406
    Qualcomm Snapdragon 888 214.586 316.890 139.639 161.636 832.733
    Samsung Exynos 2200 212.304 353.446 162.322 142.643 870.715
    MediaTek Dimensity 9000+ 289.231 429.804 211.235 203.728 1.133.998

Geekbench testi sonuçları

Pixel 7 Pro Geekbench testi sonuçları da paylaşıldı. Tek çekirdek performansı 1054, çok çekirdek performansı 3138 puan olarak kaydedildi. Karşılaştırma açısından, Pixel 6 Pro’nun tek çekirdek puanı 1041, çok çekirdek puanı 2739.

Bu kıyaslamalar, bildiğiniz üzere yalnızca telefonun en yüksek performansını ölçmeye yönelik. Çoğu akıllı telefon, günlük kullanımda bu kadar gücü kullanmıyor. Hem Pixel 7 hem de Pixel 7 Pro, Google’ın 2. nesil Tensor G2 çipi üzerinde çalışacak ve sızıntılara göre ilkiyle aynı Cortex-A55 çekirdeğe sahip olacak.

• A13 ile aynı performans ki iPhone 11 için bile "alınmaz yeaaaaagh" diyen var

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Pixel telefonlar keşke Türkiye'de de satılsa.

• Kutudan çıktığı gibi cihazlar arası test sonuçları karşılaştırılabilir ama uzun vadede test sonuçları gerçeği yansıtmıyor aynı RAM temizleme boşaltma gibi :)

• Napmis lan bunlar exynosu bile geçememişler

• Pixel 7 Pro'ya Fransa'da, muhtemelen tüm Avrupa'da, 899 Avro ön sipariş ile birlikte Pixel Watch veriyorlar. Google bu ön sipariş işini iyi yapıyor. Zamanında Pixel 4a 5g'yi 500 Avro'ya ön sipariş verip yanındaki hediye kulaklığı 150 Avro'ya satmıştım.

Bu fiyata 7 pro almazıdm bir Pixel'ci olarak, o ayrı.

• Bence iyi ya gayet Snapdragon 888 ile benzer sonuçlar

• Bu Antutu mantutu'ya bakarak telefon alanlara Manisa'da Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden randevu alabilirim.

Pixel Türkiye'de olsa üstün fotoğraf çekim kabiliyeti için bir dakika bile düşünmezdim.

• Saçma kıyaslama olmuş. Pixel serisi üst seviye performans vaad etmiyor zaten

• trde satışı olmadığı sürece beni ilgilendirmiyor

• İşlemci ve kamera ile değil , enerji tasarruflu yeni işlemci ve üretim mimarisi ile öne cıkacaktı zaten. Ayrıca donanom kaynaklı sorun yaşanmaz ise 85 gün icinde , google yazılım desteği ile 3 yıl rahatça kullanılır. Android 15 kesin alacak nadir cihazlardan ülkesine göre

• eg2077 E kullanıcısına yanıt
    13 ile çıkıyor. 14-15-16

• Usbehci kullanıcısına yanıt
    ayrıca yeni çıkacak olan Google Pixel Buds Pro da veriyorlar ön siparişte hediye olarak.

ama ya saat ya da kulaklık seçimi yapılacak telefonun yanında

ayrıca peşin fiyatına %0(sıfır) faiz ile 24 ay taksit imkanı var

Google Pixel 7 Pro, benchmark testlerine sokuldu: Tensor G2, geride kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasgok -- 7 Ekim 2022; 11:57:30 >
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt

Antutu ios ve android ile karsilastirilmiyor ne yazikki

https://www.antutu.com/en/doc/119646.htm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dogecoin kullanıcısına yanıt
    Antutu ile karşılaştıran kim, ben o testin sonuçlarına bile bakmam. Geekbench ile karşılaştırdım tabii ki. Sonda Geekbench skoru var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 8 Ekim 2022; 11:43:16 >
  • pixel 6'nın sıkıntısı hızı değil telefon görüşmesi kesiliyor. Konuşulmuyor Google Pixel 7 Pro, benchmark testlerine sokuldu: Tensor G2, geride kaldı 

onu halletsin google efendi.

• eylül kabus kullanıcısına yanıt

keşke :((((((((((((((

• Ben alırım bu telefonu. DXomark 1 numara.

• Ben store.google.com adresine girip almanyayı seçtim. pixel 7 pro ve pixel watch (ücretsiz) aldım. 16250TL ye geldi ikisi. Kargo adresini bir tanıdığın Almanyada ki dükkanını seçtim. Telefonu da kasımda Almanyaya gidecek başka bir arkadaşım bana getirecek. Şu an rizedeyim, yarın batuma girip çıkacağım.sonra imei kaydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.