Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Mr. Angelo Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
34.153
Cevap
170
Favori
1.017.567
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Nexus >> ★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1060 Mesaj
      03 Nisan 2013 15:25:17
      quote:

Orijinalden alıntı: emcayi

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2145285

pil performansı ve cihaz genel performansı güzel derecede etkiliyor. Antutu puanı 21000 küsür aldı. Denemek isteyen arkadaşlar deneyebilir.

Hangi kernel ile kullanıyorsun ve pil için iyi sonuçlar verdi demişsin sayısal olarak ifade edebilir misin ya da bir ekran görüntüsü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      232 Mesaj
      03 Nisan 2013 15:28:06
      quote:

Orijinalden alıntı: kralcr1994

Hem yazdıklarınla, hemde birebir yaptığın yardımlardan dolayı çok teşekkürler kardeşim.
      Ayrılmana üzüldüm ama umarım senin için en hayırlısı olur.
      |
      |
    • Yarbay
      2384 Mesaj
      03 Nisan 2013 15:52:17
      quote:

Orijinalden alıntı: kralcr1994

forumda bulunduğun sürece yardımlarını kimsenden esirgemyen biriydin inşallah hayatında karşılaştığın kişilerde senden yardımlarını esirgemeziler görüşmek üzere
      |
      |

Demiri Demirle Dövdüler, Biri Sıcak Biri Soğuktu. İnsanı İnsanla Kırdılar, Biri Aç Biri Toktu...
    • Binbaşı
      1732 Mesaj
      03 Nisan 2013 15:58:51
      Sarj sorunu yasayanlar icin: Rom: tikla , Kernel tikla yanliz kerneli roma gore indirmeniz gerekir verdigim rom CyanogenMod oldugu icin kernel sayfasinda CyanogenMod yazani indirin. ayarlara gelince benim islemci Fast serisi islemcide UV yaptim 288 Mhz(650 mv), 540 Mhz(750 mv), 702 Mhz(775 mv), 1026 Mhz(875 mv), 1188 Mhz(950 mv), 1350 Mhz(975 mv), 1512 Mhz(1000 mv) ayarlar bu sekilde ve islemci min 288 Mhz max 1350 Mhz denetleyici ise interactive bu sekilde 1 gun 6 saat kullanim 5 saat ekran acik kalma suresi surekli whatsapp kullanimi ve 1 saat 40 dk telefon gorusmesi var. Kullanimin yarisi wifi yarisi 3g ama wifi acik oldugunda da 3g acik halde. Sık kullanimda yani cihaz beklemede pek kalmayacak sekilde kullanilinca ekran suresi sadece 3g acik halde 5 saat sadece wifi ile 6-6.5 saat arasi..

Son olarak UV ilgili bilginiz yoksa kurcalamayin cunku cok dusurur ve yukseltirseniz rom restart atar hep o yuzden sorumluluk sizlere aittir.

Saygilarimla Ali..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibotan -- 3 Nisan 2013; 16:04:52 >

..72..

• Binbaşı
      1060 Mesaj
      03 Nisan 2013 16:22:40
      quote:

Orijinalden alıntı: alibotan

Sarj sorunu yasayanlar icin: Rom: tikla , Kernel tikla yanliz kerneli roma gore indirmeniz gerekir verdigim rom CyanogenMod oldugu icin kernel sayfasinda CyanogenMod yazani indirin. ayarlara gelince benim islemci Fast serisi islemcide UV yaptim 288 Mhz(650 mv), 540 Mhz(750 mv), 702 Mhz(775 mv), 1026 Mhz(875 mv), 1188 Mhz(950 mv), 1350 Mhz(975 mv), 1512 Mhz(1000 mv) ayarlar bu sekilde ve islemci min 288 Mhz max 1350 Mhz denetleyici ise interactive bu sekilde 1 gun 6 saat kullanim 5 saat ekran acik kalma suresi surekli whatsapp kullanimi ve 1 saat 40 dk telefon gorusmesi var. Kullanimin yarisi wifi yarisi 3g ama wifi acik oldugunda da 3g acik halde. Sık kullanimda yani cihaz beklemede pek kalmayacak sekilde kullanilinca ekran suresi sadece 3g acik halde 5 saat sadece wifi ile 6-6.5 saat arasi..

Son olarak UV ilgili bilginiz yoksa kurcalamayin cunku cok dusurur ve yukseltirseniz rom restart atar hep o yuzden sorumluluk sizlere aittir.

Saygilarimla Ali..

sımdı ındırıp denıyorum hemen sunu sormak ıstıyorum uv ıslemlerını faux123 ıle mı yaptınız ya da hangı program ıle yaptınız

• Binbaşı
      1732 Mesaj
      03 Nisan 2013 16:41:37
      quote:

Orijinalden alıntı: espesito

quote:

Saygilarimla Ali..

sımdı ındırıp denıyorum hemen sunu sormak ıstıyorum uv ıslemlerını faux123 ıle mı yaptınız ya da hangı program ıle yaptınız

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigeyes0x0.trickstermod&hl=tr ucretsiz ve cok iyi bir app

..72..

• Binbaşı
      1060 Mesaj
      03 Nisan 2013 16:47:51
      quote:

quote:

quote:

Saygilarimla Ali..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigeyes0x0.trickstermod&hl=tr ucretsiz ve cok iyi bir app

tesekkur ederım son olarak kernelın sayfasında ıkı tane cyanogenmod var bırısı CFS CyanogenMod dıgerı CFS (CyanogenMod) - GPU OC hangısını ındırecegız
      |
      |

• Binbaşı
      1762 Mesaj
      03 Nisan 2013 17:04:37
      quote:

Saygilarimla Ali..

Cpu varyanina göre voltaj orani nasil belirleniyor. Mesela fast e gore 150mV düşürmüşsünüz. Neden 200mV degilde 150 mV.

• Binbaşı
      1732 Mesaj
      03 Nisan 2013 17:53:28

@espesito,
      Ben duz versiyonu kullaniyorum yani gpu oc olani degil..

@SpyWar ,
      Cok dusurunce stabilite kayboluyor cihaz surekli restart atiyor o oranlar deneme yanilma ile elde edilir. Ben cok az daha dusurebiliyorum ama gerek duymadim bu degerler gayet yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibotan -- 3 Nisan 2013; 17:54:45 >
      |
      |
      Bahsedilenler: SpyWar , espesito

..72..
    • Çavuş
      97 Mesaj
      03 Nisan 2013 17:53:28
      motley kernel kurdum. akıcılıkda kayıp oldu şimdi franco denicem :)
      |
      |

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.2 İşletim Sistemi
    • Binbaşı
      1631 Mesaj
      03 Nisan 2013 18:03:08
      quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

quote:

Orijinalden alıntı: ByAliTR

yahu arkadaslar, bu telefonun android 5 den sonra guncelleme alip, almayacagini tartisiyorsunuz ya ne diyim size..

bu telefonu tercih etmemizin sebebi yuksek oranda guncellemeleri aninda alacak olmasi degil mi?

en az 2 sene guncelleme alir bu telefon. kafam rahat o konuda.

2 seneden çok daha uzun süre alacaktır arkadaşlar. 2 gb ram li bir telefona google un uzun yıllar güncelleme vermeme ihtimali yok. basit hesap 1,5 ghz atom işlemcili ultrabook larda windows çalışıyorsa nexus 4 te android 7.0 - 8.0 da rahatlıkla çalışacaktır.

hocam size kesinlikle katılıyorum. en çok bu konuda rahat olmamız gerekiyor zaten. çünkü, bu yüzden nexus 4'ü tercih ettik. güncellemeleri anında alması, uzun süre yazılım desteği benim için birinci plandaydı. tabii ki donanımı, tasarımı da etkili oldu.

quote:

Orijinalden alıntı: muratcan302

hocam, franco'da da titremeler mevcut. açıkcası akıcılık kayboluyor. ben stock kernelden yanayım.

• Teğmen
      176 Mesaj
      03 Nisan 2013 20:27:10
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emcayi

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2145285

pil performansı ve cihaz genel performansı güzel derecede etkiliyor. Antutu puanı 21000 küsür aldı. Denemek isteyen arkadaşlar deneyebilir.

Hangi kernel ile kullanıyorsun ve pil için iyi sonuçlar verdi demişsin sayısal olarak ifade edebilir misin ya da bir ekran görüntüsü

üstündeki kernel ile kullanıyorum gün boyu sabahtan wifi açık duruyor genelde 5-10dklık olarak periyotlarla günde 15-20 sefer internete giriyorum akşam şarj %48ler de. Yolda giderkende müzik dinliyorum hergün 1 saat ve gün sonuna hatta ertesi gün öğlene kadar gidiyor şarj. ^g pek açmıyorum ço nadir. İşyerinde wifi var.
      |
      |

• Teğmen
      176 Mesaj
      03 Nisan 2013 20:28:30
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

quote:

yahu arkadaslar, bu telefonun android 5 den sonra guncelleme alip, almayacagini tartisiyorsunuz ya ne diyim size..

bu telefonu tercih etmemizin sebebi yuksek oranda guncellemeleri aninda alacak olmasi degil mi?

en az 2 sene guncelleme alir bu telefon. kafam rahat o konuda.

2 seneden çok daha uzun süre alacaktır arkadaşlar. 2 gb ram li bir telefona google un uzun yıllar güncelleme vermeme ihtimali yok. basit hesap 1,5 ghz atom işlemcili ultrabook larda windows çalışıyorsa nexus 4 te android 7.0 - 8.0 da rahatlıkla çalışacaktır.

hocam size kesinlikle katılıyorum. en çok bu konuda rahat olmamız gerekiyor zaten. çünkü, bu yüzden nexus 4'ü tercih ettik. güncellemeleri anında alması, uzun süre yazılım desteği benim için birinci plandaydı. tabii ki donanımı, tasarımı da etkili oldu.

quote:

Orijinalden alıntı: muratcan302

hocam, franco'da da titremeler mevcut. açıkcası akıcılık kayboluyor. ben stock kernelden yanayım.

size katılıyorum franco kernel resmen performansı kesintiye uğratiyor. Pil tasarrufu yapacam diye tel yavaşlıyor.
      |
      |

• Binbaşı
      1762 Mesaj
      03 Nisan 2013 21:08:45
      Franco nun son sürümlerinde oluyor sanirim r116 r117. Ben stabil sürümü kurdum sorun yok.

|
      |

• Teğmen
      172 Mesaj
      03 Nisan 2013 21:14:58
      Kaygan bir ekran koruyucusu lazım arkadaşlar önerisi olan ??

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü
    • Yarbay
      3799 Mesaj
      04 Nisan 2013 00:20:19
      ÖNEMLİ: Arkadaşlar cumartesiden beri cihaz bende ilk defa bugün başıma geldi, cihazın içinden çıtırdama tarzı sesler geliyor ve cihaz kendini yeniden başlatıyor, art arda iki kere oldu az önce. Sebebi nedir, bilgisi veya tecrübesi olan var mı?

"Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz.
      Cumhuriyetimizin dayanağı Türk toplumudur. Bu toplumun
      fertleri ne kadar Türk kültürü ile dolu olursa, o topluma
      dayanan Cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.
      "
      Mustafa Kemal ATATÜRK
    • Yüzbaşı
      472 Mesaj
      04 Nisan 2013 07:22:54
      quote:

Orijinalden alıntı: vj_sinan

bana da kaygan ve kolay çıkmayan bir jelatin lazım arkadaşlar, alıntılar yada Haberdar Et'e eklerseniz sevinirim

• Teğmen
      232 Mesaj
      04 Nisan 2013 10:01:38
      quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

ÖNEMLİ: Arkadaşlar cumartesiden beri cihaz bende ilk defa bugün başıma geldi, cihazın içinden çıtırdama tarzı sesler geliyor ve cihaz kendini yeniden başlatıyor, art arda iki kere oldu az önce. Sebebi nedir, bilgisi veya tecrübesi olan var mı?

Ahize ve arka tarafta kameranın oradan gelen bir cızırtı hepsinde var sanırım ama sizinkinin kendini yeniden başlatması ilginç.

Stock rom mu kullanıyorsunuz, en son hangi işlemleri yaptınız.

Sorun yaşayan tüm arkadaşlara bir çağrıda bulunmak istiyorum.
      Telefonda bazı sıkıntılar var üstelik cihazı almışken kısa sürede yeniden dizayn edilmiş versiyonu çıkıyor. Bu telefonda bir sıkıntı yoksa neden yeni tasarımını çıkartıyorlar?
      Yeni çıkartılan tasarımda dış görünümde bazı farklılıklar görülüyor ancak donanım olarak ne gibi değişiklikler yapıldığı da net bir şekilde belirtilmiyor nedense?

Bu cızırtı, wifi dalgalanması veya diğer sorunlar nedeniyle LG nin sitesine girin desteğim kısmına kayıt olun ürününüzü kayıt ettirin.
      Ürün kaydı yaptığınız taktirde telefonunuz kayıp/çalıntı olsa bile telefonunun size ait olduğunu da böylece kanıtlamış oluyorsunuz.
      Sonrasında tüm şikayetlerinizi yazın (mail olarak bize ulaşın kısmından yapabilirsiniz).

Yaşadığınız tüm sorunları buraya yazıyorsunuz lütfen bunları LG'yede yazın çünkü bize bildirilen bu tarz sorun yok diyorlar.
      Yaşadığınız bu sorunlar nedeniyle telefonunuzu servise gönderin şeklinde cevap veriyorlar. Madem bu sorunlardan haberleri yok hep birlikte haberdar edelim o zaman.

• Teğmen
      148 Mesaj
      04 Nisan 2013 10:12:17

xenon 7.1 data surekli acik yuzde 30 3g yuzde 70 2g seklinde. nova launcher
      canli duvar kagidi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahx1987 -- 4 Nisan 2013; 10:13:49 >
      |
      |

• Teğmen
      232 Mesaj
      04 Nisan 2013 10:28:53
      quote:

Orijinalden alıntı: Hüsnü008

quote:

Orijinalden alıntı: vj_sinan

bana da kaygan ve kolay çıkmayan bir jelatin lazım arkadaşlar, alıntılar yada Haberdar Et'e eklerseniz sevinirim

Alıntıları Göster
      Arkadaşlar cihaz ile ilgili sorun yaşayanlardan bir rica var.

Ahize ve arka kısımda kameranın bulunduğu kısımdan geldiğini tahmin ettiğim bir cızırtı var.
      Bu herkeste var sanırım. Ayrıca bazı arkadaşlarda wifi de sorunlar var.
      Bazı arkadaşlarda ise Şarj adaptöründen gelen bir cızırtı var.
      Bazılarında ise telefonu salladığında kameradan gelen bir sesten bahsediliyor.
      Üst bildirim alanını aşağı çektiğinizde bildirim alanının tepki vermemesi durumu da var.
      (Stock ROM'da özellikle bu oluyor kapatıp açarsanız veya custom rom yüklerseniz düzeliyor)

Bu ve benzeri sorunlar dolayısı ile LG bunlar ile ilgili bir şikayet almadığını belirtiyor.
      Ancak nedense telefon almamızdan kısa bir süre sonra yeni bir dizayn ile aynı telefonu tekrar çıkartıyor.
      Yeni tasarımda fiziksel olarak görünen değişiklikler var ancak donanımsal olarak ne tür değişiklikler yapıldığı açıklanmıyor.

Eğer donanımsal olarakta bir değişiklik söz konusu ise önceden telefon almış olan bizlere bir haksızlık söz konusu...

Burada yazdığınız sıkıntılarınızı lütfen LG'ye de yazın madem bu sıkıntılardan bir haberleri yok o zaman hep birlikte haberdar edelim.
      Bende dahil yaşadığımız sorunları yazılımsaldır geçer vs. vs. kendimizi avutuyoruz.

Bende hoperlör ve arka kısımdan gelen cızırtı sesi var.
      LG'ye şikayet maili yazdım, çağrı merkezi ile görüştüm.
      Bununla ilgili bir şikayet almadıklarını donanımsal olabileceğini belirttiler.

LG'ye şu şekilde şikayette bulunabilirsiniz.
      "https://wws.lg.com/tr/destek/lg-destegim-giris" ye girin. LG desteğim kısmından ürününüzü kayıt ettirin
      (ürününüzü kayıt ettirmeniz çalıntı kayıp durumunda ürünün size ait olduğunu ispat etmeniz açısından da faydalı)

sonrasında sol tarafta DESTEK menüsü altında bize ulaşına tıklayın
      gelen sayfada "EMAIL ILE" kısmından şikayetinizi yazın.

Edit: Yukarıda yazdığım mesaj gitmemişti hata vermişti şimdi baktığımda gitmiş, 2 kez aynı mesajı atmışım gibi oldu kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkuk -- 4 Nisan 2013; 10:59:01 >

Hızlı Cevap

Reklamlar
nice türkiye
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.