Şimdi Ara

★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
34.159
Cevap
161
Favori
1.024.181
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Nexus >> ★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★
Giriş
    5814 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kralcr1994

quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

quote:

quote:

quote:

Su isinma ve pil sorununu cozsunler artik ya telefondan soguttu toplamda 20 saat surekli 3 g acik 2 mail sync li 5 saat ekran sunmak bu kadar mi zor oyun yok bisey yok 2.5-3 saati gecmedi daha ekran suresi

2.5-3 saat gercekten az fakat buna neden olan birsey olmali oyun da oynasam internetede girsem daha 4.5 tan asagi dustugumu hatirlamiyorum ki sizde oyun da yoksa 2-3 saate neden olan seye odaklanmak lazim

Tek nedenk mail olabilir icinde pek bisey yok cunku s3 le beraber kullaniyorum

Bndede yogun gmail trafigi ve whatsapp var.tek farkimiz sizin stock rom kullaniyor olmaniz sanirim knu kullananlardada durum boylese pek normal degil.custom rom kernel olaylarini denemeyi dusundunuz mu

Custom rom kernel kurarim amerikadan aldim zaten garanti derdim yok ama nexus cihaz alma nedenim boyle seylerle ugrasmamakti 2.telefonum oldugun icin idare ediyorum bir kac guncelleme gelene kadar

Yakin zamanda bir guncellemeden bahsedilmiyor tercih sizin ama yarim saatinizi ayirarak halledebilirsiniz

Evet basit bisey ama herkesin laf attigi s3 u stock romda rahatca kullaniyorum bir nexus cihazi da boyle kullanmak isterdim. Ayni kullanimda s3 5 saat goruyor nexus 4 3 saat aciktada bisey birakmam girip cikinca kapatirim hep programlari. Neyse stock rom kadar stabil custom rom hic bulamadim nexusta var mi boyle bir rom pil ve isinma sorunu icin stabiliteyi birakmak istemem acikcasi. Ama stabil ve pili iyi giden custom rom denemek isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Çavuş
    86 Mesaj
    Nihayet bende kavuştum bebeğime.
    İlk izlenimlerim akıcılık, hız, ses kalitesi bir harika iyi ki S3 almamışım.
    gta3, real racing3, fifa12, nova3, modern combat4 denedim, hepsi hızlı, takılma yok
    uygulamalar arası da geçişi çok seri.

Sabredebildiğim kadar stock romla kullanacağım.
    4.2.2 bir harika dostum
    quote:

Orijinalden alıntı: cacer

Nihayet bende kavuştum bebeğime.
    İlk izlenimlerim akıcılık, hız, ses kalitesi bir harika iyi ki S3 almamışım.
    gta3, real racing3, fifa12, nova3, modern combat4 denedim, hepsi hızlı, takılma yok
    uygulamalar arası da geçişi çok seri.

Sabredebildiğim kadar stock romla kullanacağım.
    4.2.2 bir harika dostum

Bu gunlerde telefonu alan cosuyor:)

|
    |
    @psyshock
    Xenon hd v6 stable rom ile beraber franco 102 kernele bir sans verin bence ben bir sorun yakalamadim henuz

|
    |
    Bende nihayet bugün aldım. Bold 9000 den sonra inanın çok iyi geldi
    |
    |
  • Çavuş
    76 Mesaj
    Arkadaşlar ubuntu kurup kullanan var mı telefonu, varsa deneyimini bizle paylasırsa sevinirim..

http://www.youtube.com/watch?v=f7g-UkYwbiM

|
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: mustafa1300

markette modern combat 4 0,99 dolar arkadaşlar alacak olanlara duyurulur

uzun süredir oyunu takipteydim, indirim bekliyordum. Yazınızı gördüğüm gibi saldırdım hocam teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

Daha öncede menüdeki widgetlerde kasma yaşadığımı söylemiştim bugün birşey farkettim. Telefonu kapatıp açınca menüde kasma yaşanmıyor buda bana acaba ramden mi kaynaklanıyor dedirtiyor. Yoksa benim telefon çin malı mı la

Uygulama menüsünde ki widgetlar da kasma illaki oluyor. Malum orada her widget ın görüntüsü olduğundan birde işlemcinin çalışma prensibi gereği bilgiler işlem sırasıyla yaklaştıkça yüklendiğinden o kasmaları yaşıyoruz. yani project butter gereği ana ekranda widgetlar ara belleğe görüntüleriyle alındığından geçişler çok rahat ama uygulama menüsünde ki widgetlar ara bellekte tutulmuyor. uygulama menüsünü kaydırdığımızda 2 sayfa sonrası yüklenmeye başlıyor. o yüzden hiç kasmaması gereken bir kısım olan uygulamaların sondan bir önceki sayfası bile geçişlerde bir an duraklatıyordu. Ben olayı nova launcher ile çözdüm. nova dan en azından uygulamalar ile wigetlar arasında ki geçiş bölümü kasmıyordu fakat yine widget lar arasında geçerken hafiften takılmalar oluyordu. Bunu da uygulama menüsünün üst kısmındaki ayarlardan widget sekmesini kaldırarak çözdüm. uygulama menüsünde sadece uygulamalar var, onlarda zaten yağ gibi akıyor ana ekrana widget eklemek istersem zaten ana ekranda seçeneklerden klasik tarzda ekleyebilirim.

En iyisi nova android cihaz alinca ilk kurulmasi gereken nova veya apex launcher dir. Saf android akicilik falan hikaye yine en adam akilli calisan nova.

Sunu da yazmak lazim android de ram ister 2 olsun ister 4 yine onu agzina kadar doldurup sana gereken yeri verdigi icin ram hep dolu oluyor onun icin 3-4 gunde bir restart atmak performansli calismasini sagliyor. O yuzden ilk gunden beri anlatiyorum gunumuzdeki android sisteminde 1-2-3 gb ram farklari ni hissedemiyoruz daha.
    En basitinden kapatip acinca ayni anda 20 tane sey aciliyorsa nexus 4 te gittikce dusup en son 2-3 kalana kadar dusuyor kurtulmanin yoluda kapatip acmak.
    Widget takilmasida her cihazda oluyor buyutmemek lazim en iyisi novayla istedigin zaman girmeyi aktif etmek o zaman sadece isin oldugunda girip 2-3 sn beklemek sonra sorun olmuyor zaten

Ben ram olayı için restart yerine memory booster full kullanıyorum. Tabi uygulamayı manuel olarak kullanıyorum. Ana sayfayas 2 widget ını da ekleyip, 3 günde bir birer tıklamayla yeniden başlatılmış gibi oluyor cihaz. Kesinlikle otomatik çalıştırmayın. Gereksiz ram yiyor ve hızlı açılmasını istediğiniz yerlerin tekrar tekrar ön belleğe alınmasına sebep oluyor. Esasen bütün ram temizleyici uygulamalar böyle. En iyisi widget ları ile manuel kullanmak.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=imoblife.memorybooster.lite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImltb2JsaWZlLm1lbW9yeWJvb3N0ZXIubGl0ZSJd
    Ram yeterliliği konusuna gelirsek, ben 2-3 yıl için 2 gb ramin fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum. şu an için bile windows yüklü bir bilgisayar 2 gb ram ile çalışabilirken, akıllı telefonların 3-4 gb gibi değerlere çıkmasına ihtiyaç duyulmayacaktır. Tabi yeni nesil konsol kalitesinde oyun oynatma durumuna girmezlerse. öyle olsa bile esasen 2 gb yeterli bir rakam. Bu yüzden nexus 4 en uzun güncel kalacak telefon olacaktır. 512 ram li 4 yıllık nexus un bile hala güncelleme aldığını düşünürsek. Güncellemeden kesilmesi de artık donanım olarak eskimesinden olacaktır. Fakat nexus 4 her halükarda donanım olarak 5 yıl sonrasının bile güncellemesini alacak pozisyonda olacaktır tahminimce.
    AMD Phenom II X4 940 3,00 Ghz / Gigabyte UD3P / XFX HD 6950 / OCZ Platinium 4x2 GB 800 Mhz / Creative Audigy 2 ZS / Corsair Agility 3 60 GB SSD / WD Cavier Black 500 GB 32 Mb cache --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Samsung Galaxy Note 4

• Binbaşı
    1087 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

quote:

quote:

Su isinma ve pil sorununu cozsunler artik ya telefondan soguttu toplamda 20 saat surekli 3 g acik 2 mail sync li 5 saat ekran sunmak bu kadar mi zor oyun yok bisey yok 2.5-3 saati gecmedi daha ekran suresi

2.5-3 saat gercekten az fakat buna neden olan birsey olmali oyun da oynasam internetede girsem daha 4.5 tan asagi dustugumu hatirlamiyorum ki sizde oyun da yoksa 2-3 saate neden olan seye odaklanmak lazim

Ben de ekran olarak 3 saati henüz görmedi, 3g sürekli açık. Telefon orjinal romunda. Şarj süresini nasıl uzatabiliriz?

Rom ve kernel tercihlerinizi değiştirin

4.2.2 kullanıyorsa ROM ve kerneli değiştirmeye gerek yok. Ben de stock kullanıyorum ve 1,5-2 gün bekleme, 4-5 saat ekran süresi alıyorum.

• Er
    9 Mesaj
    Herkese selam. Uzun bir bekleme ve araştırma sürecinden sonra bugün N4üme kavuştum. Beni de ekleyebilirmisiniz.
    Telefonun arkasında LG yazı ve logosunun hemen üzerinde telefonun imei numarası yazıyor. Ben incelemelerde ve gördüğüm resimlerde bunu hatırlamıyordum. Bu linkteki gibi bir bölüm var telin arkasında.

http://phandroid.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2012/11/Nexus-4-bumper-case-back.jpg

Telefonu net üzerinden aldım. Aldığım yer distribütör garantili dedi. Ama bu kısımı görünce (dediğim gibi daha önce resim ve videolarda pek görmediğim için) içime bi kurt düştü Lütfen bu herkeste var deyin
    Bu arada bu ilk android telefonum ve deneyimim olacak. Başınızı ağrıtabilirim belki

• Yüzbaşı
    421 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lodosius

Herkese selam. Uzun bir bekleme ve araştırma sürecinden sonra bugün N4üme kavuştum. Beni de ekleyebilirmisiniz.
    Telefonun arkasında LG yazı ve logosunun hemen üzerinde telefonun imei numarası yazıyor. Ben incelemelerde ve gördüğüm resimlerde bunu hatırlamıyordum. Bu linkteki gibi bir bölüm var telin arkasında.

http://phandroid.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2012/11/Nexus-4-bumper-case-back.jpg

Telefonu net üzerinden aldım. Aldığım yer distribütör garantili dedi. Ama bu kısımı görünce (dediğim gibi daha önce resim ve videolarda pek görmediğim için) içime bi kurt düştü Lütfen bu herkeste var deyin
    Bu arada bu ilk android telefonum ve deneyimim olacak. Başınızı ağrıtabilirim belki

Hocam o imei numarası filmin üzerinde. Filmi çıkarınca oda onunla birlikte çıkıyor

• Yarbay
    5814 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

Daha öncede menüdeki widgetlerde kasma yaşadığımı söylemiştim bugün birşey farkettim. Telefonu kapatıp açınca menüde kasma yaşanmıyor buda bana acaba ramden mi kaynaklanıyor dedirtiyor. Yoksa benim telefon çin malı mı la

Uygulama menüsünde ki widgetlar da kasma illaki oluyor. Malum orada her widget ın görüntüsü olduğundan birde işlemcinin çalışma prensibi gereği bilgiler işlem sırasıyla yaklaştıkça yüklendiğinden o kasmaları yaşıyoruz. yani project butter gereği ana ekranda widgetlar ara belleğe görüntüleriyle alındığından geçişler çok rahat ama uygulama menüsünde ki widgetlar ara bellekte tutulmuyor. uygulama menüsünü kaydırdığımızda 2 sayfa sonrası yüklenmeye başlıyor. o yüzden hiç kasmaması gereken bir kısım olan uygulamaların sondan bir önceki sayfası bile geçişlerde bir an duraklatıyordu. Ben olayı nova launcher ile çözdüm. nova dan en azından uygulamalar ile wigetlar arasında ki geçiş bölümü kasmıyordu fakat yine widget lar arasında geçerken hafiften takılmalar oluyordu. Bunu da uygulama menüsünün üst kısmındaki ayarlardan widget sekmesini kaldırarak çözdüm. uygulama menüsünde sadece uygulamalar var, onlarda zaten yağ gibi akıyor ana ekrana widget eklemek istersem zaten ana ekranda seçeneklerden klasik tarzda ekleyebilirim.

En iyisi nova android cihaz alinca ilk kurulmasi gereken nova veya apex launcher dir. Saf android akicilik falan hikaye yine en adam akilli calisan nova.

Sunu da yazmak lazim android de ram ister 2 olsun ister 4 yine onu agzina kadar doldurup sana gereken yeri verdigi icin ram hep dolu oluyor onun icin 3-4 gunde bir restart atmak performansli calismasini sagliyor. O yuzden ilk gunden beri anlatiyorum gunumuzdeki android sisteminde 1-2-3 gb ram farklari ni hissedemiyoruz daha.
    En basitinden kapatip acinca ayni anda 20 tane sey aciliyorsa nexus 4 te gittikce dusup en son 2-3 kalana kadar dusuyor kurtulmanin yoluda kapatip acmak.
    Widget takilmasida her cihazda oluyor buyutmemek lazim en iyisi novayla istedigin zaman girmeyi aktif etmek o zaman sadece isin oldugunda girip 2-3 sn beklemek sonra sorun olmuyor zaten

Ben ram olayı için restart yerine memory booster full kullanıyorum. Tabi uygulamayı manuel olarak kullanıyorum. Ana sayfayas 2 widget ını da ekleyip, 3 günde bir birer tıklamayla yeniden başlatılmış gibi oluyor cihaz. Kesinlikle otomatik çalıştırmayın. Gereksiz ram yiyor ve hızlı açılmasını istediğiniz yerlerin tekrar tekrar ön belleğe alınmasına sebep oluyor. Esasen bütün ram temizleyici uygulamalar böyle. En iyisi widget ları ile manuel kullanmak.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=imoblife.memorybooster.lite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImltb2JsaWZlLm1lbW9yeWJvb3N0ZXIubGl0ZSJd
    Ram yeterliliği konusuna gelirsek, ben 2-3 yıl için 2 gb ramin fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum. şu an için bile windows yüklü bir bilgisayar 2 gb ram ile çalışabilirken, akıllı telefonların 3-4 gb gibi değerlere çıkmasına ihtiyaç duyulmayacaktır. Tabi yeni nesil konsol kalitesinde oyun oynatma durumuna girmezlerse. öyle olsa bile esasen 2 gb yeterli bir rakam. Bu yüzden nexus 4 en uzun güncel kalacak telefon olacaktır. 512 ram li 4 yıllık nexus un bile hala güncelleme aldığını düşünürsek. Güncellemeden kesilmesi de artık donanım olarak eskimesinden olacaktır. Fakat nexus 4 her halükarda donanım olarak 5 yıl sonrasının bile güncellemesini alacak pozisyonda olacaktır tahminimce.

kapatıp açmak benim daha kolayıma gidiyor sonuçta kısa sürüyor. ama o programda iş görüyorsa o da olur ama bence kapatıp açmak daha sağlıklı. ram konusuna gelirsek 2gb ram çok bile bir telefon 2gb ram e ihtiyaç duymamalı ama android böyle işliyor. şöyle de bir durum var samsung s3 e 4.2.1 sürümü ile zram vericek yani 200 mb ram daha geliyor samsung yazılım konusunda çok çalıştığını yine gösteriyor böyle şeylerle.
    android zaten 300mb ram istiyor çalışmak için kalan zımbırtıları kendi açıyor işlemek için onlara ihtiyacı yok yani. mesela haritalar google+ falan hep açık kalıyor ama birşeye girince bunları kapatıyor. 1gb ramli s3 te birşeye giriyorsun 550 mb kullanımda 280 mb boşken mesela most wanted ram kullanımına yine bakıyorsun 550 mb çok gördüğüm bir durum bu ram e o kadar ihtiyacı yok android ama rami doldur kullanıcıya isteyince yer aç mantığıyla çalıştığı için ram yönetimi kötü multitasking çok etkiliyor buda 2 gb ram de android de rahatlık için zorunluluk gibi görünüyor ama öyle değil sadece ram i doldurup sonra da yönetemediğini göstermemek için bu sorunun ortaya çıkmasını engelleyen birşey çok kişi görmüştür ram in dolup telefonda yavaşlamalar olduğunu nexus 4 te 2gb rame rağmen en kolay kurtulma yolu telefonu yeniden başlatmak yada işte bu sorun 1gb ramli 2 günde çıkıyorsa 2gb ramli de 3-4 günde çıkıyor bu durum maalesef böyle ama yeniden başlatmak o kadar sorun değil bence çok kısa sürüyor özellikle s3 te 15 saniye falan sürüyor nexus biraz daha uzun sürede yeniden açılıyor.(niye bilmiyorum daha boş bir telefon normalde ama yine de kısa). windows ta ram den kaynaklı olmasada çok uzun süre çalışınca sapıtıyor bence çok önemli bir durum değil yani

sonuç olarak windows 7 bile 1gb ramde çalışıyor(performans adına birşey olmasada) android in tabiki 2gb ram e ihtiyacı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psyshock -- 16 Mart 2013; 19:30:09 >
    |
    |

• Er
    9 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: barlas_dnz

quote:

Hocam o imei numarası filmin üzerinde. Filmi çıkarınca oda onunla birlikte çıkıyor

Teşekkür ederim. Benim acemiligim yada safligim.

|
    |

• Binbaşı
    1478 Mesaj
    quote:

Hangi siteden aldınız hocam?

• Yarbay
    5809 Mesaj
    http://www.ebay.com/itm/230909459883?var=530113626894&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

bu kılıfı alsam gelirmi İstanbula.. birde bunda kargo bedeli varmı yokmu anlayamadım
    quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

http://www.ebay.com/itm/230909459883?var=530113626894&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

bu kılıfı alsam gelirmi İstanbula.. birde bunda kargo bedeli varmı yokmu anlayamadım

aksesuar-kılıf konusuna alalım sizi
    |
    |
    i7 2600k / evga gtx 980 acx 2.0 / g.skill ripjawsx 8 gb ram / samsung evo 860 250gb ss / THERMALTAKE TOUGHPOWER 80PLUS GOLD 750W / 2 x seagate 500gb hdd / thermaltake jing cpu cooler / coolermaster haf 912 / pioneer dvd-rwgalaxy s1 / galaxy nexus / nexus 4 / galaxy s6/ google pixel 3xl
  • Çavuş
    76 Mesaj

youtube dan videoları izledim ubuntu android en guzel alternatif.. + android uygulamalarıda calıstırması.. suan tam surumu cıkmasada kullanıcı deneyımı yayınlandı.. 2 dosyasını ındırdım kurmayı dusunuyorum.. aranızda hıc ubuntuyu kuran kullanan var mı ? + ları - leri nelerdır..

Hosuma gıtmezse tekrar geri donebılırmıyım daha once hıc hirşey yuklemedım. bu olaylarda yeniyim..

|
    |
    Bahsedilenler: canocan_07

Orijinalden alıntı: axisheytan83

youtube dan videoları izledim ubuntu android en guzel alternatif.. + android uygulamalarıda calıstırması.. suan tam surumu cıkmasada kullanıcı deneyımı yayınlandı.. 2 dosyasını ındırdım kurmayı dusunuyorum.. aranızda hıc ubuntuyu kuran kullanan var mı ? + ları - leri nelerdır..

Hosuma gıtmezse tekrar geri donebılırmıyım daha once hıc hirşey yuklemedım. bu olaylarda yeniyim..

android uygulamalarını çalıştırıryorsa eğer gapps ı nasıl yükleyeceksin ? bildiğim kadarıyla geliştirici ön sürümü yayınlandı daha tüm özellikleri çalışmıyor diye biliyorum yüklersen incelemelerini bekleriz

• Binbaşı
    1478 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

Kargo ücretsiz ve istanbula gönderirler.
    |
    |
haberler
SEO
Bey Azura
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.