Şimdi Ara

Google Meet ücretsiz oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
2.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google, yaptığı duyuruyla kendi görüşme uygulamasını ücretsiz hale getirdiğini açıkladı. Zoom’un güvenlik kaygılarıyla gündemden düşmediği şu günlerde haber ilaç gibi gelecektir.

Google'den ücretsiz ve güvenli alternatif

30 Eylül’e kadar normal hesapların görüşme açıp sınırsız süre görüşebileceği platform bu tarihten itibaren sınırsız kullanıma açık kalmakla birlikte görüşmeler 60 dakika ile sınırlanacak. Ayrıca planlanan görüşmelere davetli kişilerin dışındaki kişilerin yöneticinin izni dışında katılamadığı Google Meet bu yönüyle de Zoom’a güzel bir alternatif olacak.

Ayrıca Bkz.Intel Comet Lake tanıtıldı-Soru işaretlerini de beraberinde getirdi

G Suit kullanıcılarının bu durumda ekstra olarak sahip olduğu özellik sabit hatlı numaraları arayabilmek olacak. Bununla birlikte ekran paylaşımı ve gerçek zamanlı altyazı gibi faydalı özellikler sunan Google Meet’te katılımcı sayısı 100’le sınırlı tutulmuş.

• Tamam işte ayni seyden bahsediyoruz.
    Ben demiyorum ki sayin Cumhurbaşkanimiz yazsin diye.
    DEVLET MEMURU olan yazilimcilar var, bunlara her ay maas veriliyor. Peki isleri ne? Format atmak mi? Uygulama yazmak veya yazilimsal calismalar yapmak diyelim.

Hadi bunlar yapamadi mi? (Sasirmam)

Disaridan bir firmaya versin parayi yazdirsin
    Amerika'da girişimcilere en büyük destek yatırıımcılar. Yatırımcılar olmazsa girişimlerin bir anlamı yok. Bu konuda Amerika ile kıyaslamak doğru olmaz. Bunun bazı sebepleri var.
    Yatırımcıların bir ülkede fazla olabilmesi için evet para lazım ama paradan çok ticari kültür de lazım. Anadolu'da yüzyıllarca ahilik sistemi ile ticari bir kültür oluştuktan sonra maalesef ki Osmanlı'nın son dönemlerindeki savaşlar ve ekonomik şartlar bu sistemin de sona ermesine sebep olmuştur. uzun yıllar süren savaşlarda gayri müslimlerin orduya alınmaması, Ermeni ve Yahudilerin ticareti elinde tutması bu ülkede ticari kültürün sadece belirli bir kesim için devam etmesine sebeptir.

Yazılım işi youtube üzerinden 2 video izleyip aynısını yapıp ben de yazılımcı oldum demekle, devlet destek versin demekle olmuyor. Yazılım işi ekip işidir. Hele de büyük bir yazılım yapacaksanız. Devletten destek almak, yatırımcıları bulmak ise başka bir iştir. bu işler profesyonelce planlanmalıdır.
    Örneklendireyim. Bir öğrencim bilgisayar öğretmenliği okumasına rağmen yeteneği sayesinde yazılımcı olmayı tercih etti. Küçük işler sayesinde bir devlet memuru kadar kazanabiliyor ama şi ekip işine geldiğinde her ekip kurma girişiminde üretecekleri yazılımda geliştirici olarak destek olabilecek nitelikte arkadaşları ile bir araya gelemediler.
    Kısa sürede çok kazanma düşüncesi, ben çok çalışıyorum o az çalışıyor düşüncesi, yatırım bulabilir miyiz düşüncesi ile her projeleri çöp oldu. bazen birbirlerine kazık attılar, bazen de işleri savsakladılar.

Büyük firmaların kuruluşlarına baktığınızda ilk önce bir ürün ortaya koyuyorlar ve bu ürünü yatırımcılara pazarlamaya çalışıyorlar. Google, Facebook ve diğerleri de bu şekilde. bu kültür silikon Vadisinin doğasında var. Türkiye'den gidp de 10-12 tane proje yapıp, yatırım alıp o projelerin fişini çekenler çok.
    Bu ülkede google gibi, Apple gibi projelerin çıkabilmesi için ilk önce devletin teşvik sistemini, hibe programlarını soyulacak banka gibi görmemek lazım.

Herkes ağlıyor, ama kimse çalışmıyor.
  • 2 ay önce kimsenin adını bilmediği zoom 300 milyon kullanıcıya ulaşmış atı alan üsküdarı geçti günaydın vizyonsuz pichai ve google

• khaos kullanıcısına yanıt
    Zoom patlak verdi diye biliyorum onca öğretmen bilgileri çalındı diye biliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Muratotyakmaz3460 M kullanıcısına yanıt
    Öğretmen ücretsiz olan hizmete kredi kartı ve tckn mi verir, çamur attılar izi kaldı.
    MEB şu anda EBA'ya entegre olarak Zoom kullanıyor.
    Güvenlik açıkları var fakat sızdırma mevcut değil.

• Çok geç kaldılar

• geç oldu biraz google bey
  • Hep aynı taktik once bedava verip millti slistiriyorlar iyice alisincada kol gibi geciriyorlar

• Kendince guzellik yapmis google 😁😁

• Zoom'da bekleme odası özelliğini aktif ederseniz sizin izninizle girebiliyorlar zaten. Zoom'a göre ekstra bir özelliği yok. Bu saatten sonra da kimse kullanmaz.

Nerden biliyorsunuz?

• Google uygulamaları genel olarak guven vermistir bana. Bence zoom yerine kullanılmalı.

Ayrica devletimiz neden bir uygulama yazdirmiyor hala anlamis degilim

• CaDDeS kullanıcısına yanıt
    Kim dedi yazdırmıyor diye? Sen yaz, devlet kimseye engel değil bu konuda.

• Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Yazmak benim işim degil. Suan ben işimi yapiyorum.
    Yaklasik 2 ay olmus uzaktan egitim sureci baslayali, o kadar yazilimci var devlet memuru olup maas alan onlar yazsinlar.

Ayrica boyle bir uygulama yaziliyor olsa bangir bangir reklamını yaparlardi.

Eba da bile entegre zoom uygulamasi kullaniyorlar.

Birkaç gün önce milli uçak yazılımından prim yapıyorlardı, basit bir uygulama mı yapamayacak durumdayız. 🤣

• Bilgilerimizi Çin e mi yoksa ABD ye mi vercez onu seçiyoruz. Yoksa zoom yada meet i seçmiyoruz

Google nasıl bir özel şirketse Türk yazılıcımlar da özel şirketlerde çalışmalı veya şirket kurmalı. Niçin her şeyi devletten beklersiniz anlamam. Rekabete cesaretleri olsun.
  • Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Tamam işte ayni seyden bahsediyoruz.
    Ben demiyorum ki sayin Cumhurbaşkanimiz yazsin diye.
    DEVLET MEMURU olan yazilimcilar var, bunlara her ay maas veriliyor. Peki isleri ne? Format atmak mi? Uygulama yazmak veya yazilimsal calismalar yapmak diyelim.

Hadi bunlar yapamadi mi? (Sasirmam)

Disaridan bir firmaya versin parayi yazdirsin

Kuzenim öğretmen adayı

Kuzenim öğretmen adayı

Anlamadim, atama mi yapalim 😂

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.