Şimdi Ara

Google, kullanıcıları adeta reklama boğacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: YaptikBirHataKomiserBey

quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

Temiz bir Rom + Root + microG. Alın size Google'sız Android deneyimi .

Youtube yerine Youtube Vanced veya NewPipe, Chrome yerine Brave Browser,Bromite veya Kiwi Browser kullanılabilir.

Arama motoru olarak Google yerine DuckDuckGo, gizlilik odaklı, kullanılabilir.

Mobilde ghostry, masaüstünde de ghostry chrome eklentisi ile tadından yenmez.

Alıntıları Göster
    Ghostery size gizlilik sağlamaz. O eklentinin kendisi başlı başına casus bir yazılım.Verilerinizi toplayıp reklam şirketleriyle paylaşıyor. Onun yerine Privacy Badger kullanmalısınız. Hem güvenilirdir hemde tarayıcıyı Ghostery gibi yormaz.

• Tşkr ederim. Chrome vs kuklandığım zaman chrome harici uygulamalarda aradığım şeyler karşıma reklam olarak çıkıyor. Uygulamalarda bile arama yapsam n11 gibi mesela diğer uygulamalarda ve chrome de aramama ilişkin reklamlar çıkıyor. Ghostry kullanınca çıkmıyor. Bundan yazmıştım o söylediğini de deneyeceğim. Ghosttry en azından verileri satıyor garibanlar. Google ne yapıyor belli değil. Google kaç kişi nerdeyiz, ne seviyoruz ne yiyoruz ne giyiyoruz ne istiyoruz neyi kimi istemiyoruz kimi seviyor kimi öpüyoruz, nereye gidiyoruz hepsini biliyor. Ghoatry bir kaç birşey bilse sorun olmaz bence. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkisine de gerek yok. uBlock Origin'i yükleyin. Geliştiricisinin medium mode (link) anlattığı şekilde ayarlayın. Ghostery ve Privacy Badger'ın yaptığı işi gereksiz kılar. Privacy Badger, Ghostery'den daha güvenilirdir. Fakat uBlock Origin doğru düzgün yapılandırıldığı zaman, tarayıcıda adeta Firewall görevi görür.

Masaüstü ve Mobil'de önerim ise, AdGuard Premium. uBlock Origin gibi open-source ve ücretsiz değildir ama gelişmiş ayarlamalar/çözümler sunan, harika bir araçtır.

Bunlar dışında daha da gelişmiş çözüm. Raspberry Pi'ye Pi-hole kurmak. Bunu herkes beceremez. Ne kadar gerekli, o da tartışılır. Ben bile AdGuard'ın yeni sürümlerinden sonra Pi-hole'u cihazdan kaldırdım. Çünkü aşırıya kaçıyor. O yüzden üstteki önerilerim çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterlidir.

Düzenleme: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 18 Haziran 2019; 18:44:31 >

• Denedim bir fark göremedim ghosrty ile arasında. Mynet sitesinde denedim ikiside engelledi Standart şekilde.

• MrKattchup kullanıcısına yanıt
    Hocam Apple'da bir telefon için 1900$ isteyince parayı nereye bayılsak bilemedik mecbur Android'e razı olduk denize düşen yılana sarılır misali

• Aradığım her şeyi Google'da bulabiliyorsan sorun yok. Gülü seven dikenine katlanır.
  • Neden tepki gösteriliyor? Tabiki reklama boğmasını destekliyorum. Çünkü Google bu şekilde para kazanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Symbianist -- 30 Haziran 2019; 15:39:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi boğmamış halimi bu?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.