Şimdi Ara

Google, konum geçmişinizi devre dışı bıraksanız bile sizi takip etmeye devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ABD'li haber kuruluşu Associated Press'e göre kullanıcılar, Google'ın "konum geçmişi" özelliğini devre dışı bıraksalar dahi Google onların konumlarını kaydetmeye devam ediyor.

Associated Press'in haberine göre, Google; Google Haritalar, hava durumu güncellemeleri ve internet tarayıcısı üzerinden yapılan tüm taramalar gibi pek çok aktivitenizi izleyebiliyor. Konum Geçmişinizi kapattığınızda sadece Google’ın, gittiğiniz yerlerin kaydını size görüntüleyen Zaman Akışı üzerine hareketlerinizi eklemesini engelliyorsunuz. Google, bu durumda bile aktif olarak konumunuza ulaşabiliyor.

Ancak Google’ın sizi takip etmesini durdurmanın bir yolu var. Google hesabınızın ayarlar menüsünün içinde yer alan Gizlilik Ayarları kısmındaki "web ve uygulama etkinliği" seçeneğini kapatmanız gerekiyor. Varsayılan özellik olarak aktif bulunan web ve uygulama etkinliğini kapattığınızda Google, Google Haritalar verilerinizi, tarayıcı arama kayıtlarınızı ve daha çok şeyi depolayamayacak.

Google’ın Associated Press’e cevabı ise “Kullanıcı memnuniyetini arttırabilmek için Google’ın konum bilgisini kullandığı pek çok farklı alan bulunuyor. Buna konum geçmişi, web ve uygulama etkinliği ve daha pek çoğu dahil. Bu araçların kullanımı için gelişmiş kontroller de sunuyoruz. Kullanıcılar dilediklerinde açıp kapatabilirler.” şeklinde oldu.

• bunu bilmeyen var mıydı ?

• o yüzden hepsine izin ver diyorum ,gönül rızası :D

• Android gibi kullanıcılarını izleyen ve tam açık kaynak olmayan İS lerinin yok olması gerekiyor.

• Anroid zaten açık kaynaklı bir proje. Adı tam olarak "Android Open Source Project"
    Google kütüphanelerinin kapalı olmalı ve google uygulamalarının bu kütüphaneden yararlanarak yazılması işletim sistemi düzeyince bir bağlayıcı değildir.
    Meraklısı Google uygulamalarından ve servislerinden "TAMAMEN" arınmış bir android sürümü kullanmakta son derece özgürdür.

Ve hatta ben Google hizmetlerinden yararlanmak istiyorum diyenler için Google'ın kısmı açık kütüphanelerinden faydalanalarak hazırlanan minimal bir proje halihazırda var zaten. İsmi Migro G
    Meraklısına Github sayfası;
    https://github.com/microg

Baştan aşağı talihsiz bir yorum olmuş...

• CIA senin boklu hesabını naapsın gibi bir şey.
    Ben kimseyle konumumu paylaşmak istemediğim zaman Google paylaşmadıktan sonra Guugıl ablaya izin veriyorum. Nerede olduğumu takip etsin. Hatta gelsin çay kahve ısmarlayayım..

• ne güzel !

eski dostlar bile unutur !
    ama google unutmaz

ne güzel ! :)

• Telefon veya tabdan konum devre dısı olsa bıle crome vb tarayıcıdan sayfanın altında bulnduğunuz veya bağlantı yaptıgınız adres yazıyor zaten .

• Günaydın

• Tekel olmak böyle bir şey

• Günaydın, sıradaki haberimiz GPS kapasanız dahi microsoft, apple internetten konumunuza bakıyor!
    Tüm bunlar bi yana, bi hipermarketin yanından geçerken SMS geldi, şu ürünlerimizde indirim var diye. Artık spam konusu çığırından çıktı.

• Chlorohydrate C kullanıcısına yanıt
    android açık kaynak kodlu filan değil... + haber dediğiniz şey gerçeği yansıtmıyor bana hiçte öyle bir şey olmuyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baltalı-katil -- 15 Eylül 2018; 16:45:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baltalı-katil

android açık kaynak kodlu filan değil... + haber dediğiniz şey gerçeği yansıtmıyor bana hiçte öyle bir şey olmuyor...
    Şu söylediğini tek bir linkle çürütürüm ama merak ettim, bunu hangi argülamanlara dayanarak söyledin? İzahını yaparsın umarım...
  • Chlorohydrate C kullanıcısına yanıt
    dedi sheeple-bot... anca sallarsınız...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.