Şimdi Ara

Google İçin Kapatma Talebi ! ! !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Google İçin Kapatma Talebi ! ! !


  Türkiye’de erişimi yasaklanan paylaşım sitesi youtube’un ardından, Atatürk’ün kişilik haklarına ve manevi şahsiyetine ağır hakaretler içerdiği öne sürülen bir site nedeniyle arama motoru Google da kapanma tehlikesiyle karşı karşıya....

  Atatürk’e ağır hakaret
  Atatürkçü Düşünce Derneği, Google’da “Kemalizmin karın ağrısı” yazılarak ulaşılan sitede, Atatürk’e ağır hakaretler içeren ifadelerin yer aldığı gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu’na suç duyurusunda bulundu.
  Arama motoru yöneticilerinin cezalandırılması ve Google’ın Türkiye’de erişime kapatılması istenen dilekçede, “Kemalizmin karın ağrısı” yazılarak ulaşılabilen sites.google.com/site/kemalizminkarinagrisi sitesindeki ana başlıklarda, Türkiye’nin kurucusu Atatürk’e kişilik hakları dahil, her alanda hakaret edildiği kaydedildi.

  Söz konusu yayınların kimler tarafından siteye konulduğunun tespit edilemediği belirtilen dilekçede, “Ancak sayfanın sonuna sitenin google tarafından desteklendiği yazılmıştır. Atatürk’ü Koruma Kanunu başta olmak üzere, TCK ve ilgili maddelere aykırı olarak yayın yapan sitenin sorumlularının tespit edilerek, cezalandırılması ve bu sitenin de acilen yayınlarının durdurulması ve kapatılmasını talep ediyoruz” denildi.
  Paylaşım sitesi “youtube”a erişim de, Atatürk’e hakaret içeren görüntüler bulunduğu gerekçesiyle süresiz olarak yasaklanmıştı. Ankara Basın Savcılığı, Atatürk’e hakaret içeren görüntülerin sadece Türkiye veri tabanında kaldırıldığı gerekçesiyle erişime izin vermemişti.


  KAYNAK  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 12 Nisan 2009; 11:30:47 > • zuhahaah
  her sitenin altında yazıyor o yazı. Google a küfür etsek bile google tarafından destekleniyor yazar. Burda desteklenmek aslında yanlış bir çeviriye kurban gitmiştir. Provided by google'ın türkçesi yani Google tarafından sağlanıyor daha iyi olurdu.

  Bunun dışında google'ın şirketi var türkiye'de o yüzden kapanmaz.
 • Demek ki ben foruma Atatürk hakkında ağır hakaretler yazsam ve bunun ekran görüntülerini alıp savcılığa gitsem; "bakın bu forumda Atatürk'e ağır hakaretler var. Bunlar da kanıtları" desem Dh kapatılacak...
  Google'nin gizli misyonu var sanki Atatürk'e hakaret etmek için...
  Sitenin ne suçu var, gidin esas bunları yazanları bulun cezalandırın. Biz kullanıcıların suçu nedir?
 • ne diyeyim bilmem ki

  o zaman interneti kullanmayalım

  ttnet yurt içinde geniş çaplı WAN desteği versin sadece ülkede ne olup bitiyor öğrenelim

  kafayı kuma gömmeye devam ediyoruz

  Bu işlerin sonu iyi değil arkadaşlar, ülkede internet için hazırlanan yasa paketleri arttırılmalı.

  Google da ki yetkililerle konuşulup o site hakkında uygulama yaparlar.
 • Artık şuna eminim ki Google'ı bile kapatsalar bunun ateşi 1 ay sürer.

  1 ay süresince ordan burdan siteye girmeye çalışılır sonrasında microsoft'un , ya da alternatif arama motorlarına yönelirler.

  Bundan o kadar eminim ki! Kimseninde umurunda olmaz.
 • Bence türkiyede bilgisayar kullanımı yasaklansın

 • Bilgisayarlarımızı hurdaya çıkaralım olsun bitsin.Örümcek kafalı karaktersiz insanların televizyondaki yaynlarını izleyelim yeterli.
 • net falan olmasın eskisi gibi tek kanallı tv olsun. bu kafa bunu istiyor.
 • Selam,

  Bir hukukçunun bu kapatmalar konusunda güzel bir yorumu vardı:

  "Bir kitap için kütüphaneyi kapatıyorlar" demişti.

  Bilgi güç demektir, eğer altınızdakilerin güçlenmesini istemiyorsanız bilgiye ulaşımını engellersiniz. Bunu illa internet ortamındaki site kapatmalar ile yaşamıyoruz maalesef. Şirketlerde bile yöneticiiler altlarındaki elemanın ileride kendi konumu için tehdit olmasını engellemek için, faydalı eğitimlere katılmasını engelliyorlar.

  Burada yapılması gereken yayın yaptığı ülkedeki kanunlara aykırı içeriğin yayınlanmasına olanak sağlayan kuruma tazminat davası açmaktır. Ağzı bir kere yanan zaten bir daha böyle bir şeye izin vermez.

  Bunu geçen orta vadede müzik paylaşımında gördük. Napster oluşumunun başına geleni bilmeyen yoktur herhalde. Özgürlüklerin bize kıyasla sınırsız olduğu ülkelerde bile yapılan yaptırımlar neden bizde de uygulanmasın?

  Napster'ı müzik parçaları için telif ödemeye zorlayan kurum şimdi de film indirilmesine olanak veren sitelerin peşinde. Hatta İngiltere'de son kullanıcıların bile dava edildiği örnekler mevcut. Bununla birlikte bu göreceli basit mali konuda bile site kapatılma olayı yaşanmadı.

  Bir de şöyle bir durum var: "İt ürür, kervan yürür" Hiçkimsenin karalaması ile kutsal değerlerimizin kalbimizdeki yerinin değiştirilemeyeceği aşikar. Eğer kişide böyle bir eğilim varsa zaten önce kendisini kapatma yoluna gitsin.

  Düzenleme: Yazım hatası  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi callandor -- 12 Nisan 2009; 15:56:05 >
 • Yunanlı hakaret ediyo ceza olarak Türkiyede youtube kapatılıyor cezayı çeken yunanlı değil biziz şimdi gene ne olduğu belirsiz bi yaratık hakaret vs etti diye gene cezayı Türkiye Cumhuriyetinde parasını ödeyerek internete bağlanmaya çalışan vatandaşlar çekecek bu zihniyetle teknoloji alanında afrika ülkeleriyle zor yarışırız.
 • Daha durun neleri kapatır bu zihniyet. Google da ne.
 • sadece sakıncalı siteyi google şikayet etselerdi google o siteyi kapatırdı
 • bence interneti tümden kapatıp rahatlayalım.
  add böyle boş işlerle uğraşıp o sitenin ulusal çapta reklamını yapacağına bu ülkede neden atatürk büstleri saldırıya uğruyor onu çözmeye çalışsın.
 • Atatürk'ün haklarını savunan kişilerin bu kadar cahilce bir davranıta bulunmaları, Ülkede isimler üzerinden para kazanan kişilerin ne kadar çok olduğunun kanıtı olmuş aslında..
  adını dahi almasınlar ağızlarına Atatürk'ün...
 • quote:

  Orjinalden alıntı: Technics

  Atatürk'ün haklarını savunan kişilerin bu kadar cahilce bir davranıta bulunmaları, Ülkede isimler üzerinden para kazanan kişilerin ne kadar çok olduğunun kanıtı olmuş aslında..
  adını dahi almasınlar ağızlarına Atatürk'ün...


  Selam,

  Katılmamak elde değil.

  Asım Aslan isimli bir yazarın "Sömürülen Atatürk ve Atatürkçülük" diye bir kitabı var. Süper yazmış....
 • TTNET Arama Motoru Geliyor!!
 • Google'u yasaklayacaklarına direk interneti kessinler, aynı şey.
 • Google'ı yasaklamaya kimsenin gücü yetmez ..
 • Sitenin öyle bir reklamı yapıldı ki sayfa görüntüleme limiti aşılmış daha sonra tekrar deneyin diyor.
 • Google falan bahane.Ellerinden gelse interneti toptan yasaklayacaklar.Asıl istedikleri bu.Onu,bunu bahane ediyorlar.Bilginin dağılımı ve paylaşımı hiç bir zaman olmadığı kadar yüksek hızlarda.Tabii bilgi kirliliği de had safhada.İşte mesele insanlara doğru ve yanlış bilgiye ulaşmanın yollarını öğretmek.Yoksa önüne çıkan her saçmalıkta internette kısıtlama ve engellemelere gitmek çözüm değil.

  Geçen yüzyıldan kalma kafalarla zihniyetlerle bu işler olmaz.Artık 21.yy dayız.Bilgi paylaşımında engelleme yapılamaz.Atamıza yapılan abuk sabuk hakaretler de onun kalbimizdeki yerine ve değerine toplu iğne başı kadar zarar veremez.

  Pire için yorgan yakmak isteyen bu zihiyete yuh diyorum.
 • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.