Şimdi Ara

Google Huawei’nin Android Sözleşmesini Fes Etti!! (Resmi olarak duyuruldu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
2
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Reuters haber ajansının iddiasına göre bu günden itibaren Huawei’nin android kullanma hakkı Google tarafından fes edildi. Bu da demek oluyor ki bundan sonraki android güncellemeleri ve playstore erişimi Huawei telefonları icin iptal edilmiştir.

Kaynak:https://www.theverge.com/2019/5/19/18631558/google-huawei-android-suspension

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homeedition88 -- 20 Mayıs 2019; 0:30:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şaka gibi...

• Reuters haber ajansının iddiası böyle, henüz Google veya Huawei tarafından resmi bir açıklama yapılmamış.

Lakin eğer ki Google bu şekilde bir karar alırsa, Huawei de Nokia gibi yok olup gider.
    Kendi işletim sistemini geliştiriyor olması da pek fayda etmez.

Biz de elimizde kalan Huawei marka telefonlarımızı ölüsü çıkana kadar kullanırız artık.

• Arkadaşlar bugün p30 siparişi vermiştim iptal mi edeyim.

• Iptal et.... Adamlar.atakta.idiler bu gidişle.cop.olacaklar.

• oktay1910 kullanıcısına yanıt
    Daha kesin bir şey yok ortada. Iptal süresine göre bekle bence. Belki de Reuters haberi yanlış çıkar.
  • Peki neden Huawei ,
    İlerleyen zamanda Xiaomi , Oppo , Meizu gib markalara da bu yasaklar gelebilir mi?
  • homeedition88 kullanıcısına yanıt
    Bugün sipariş verdim muhtemelen yarın kargoya verilir çok kararsız kaldım benim şansıma mı ya 😭

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • homeedition88 kullanıcısına yanıt
    Yabancı basın çalkalanıyor m durduk.yere böyle bir haberi bir taraflarından uydurmuş olamazlar değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

Peki neden Huawei ,
    İlerleyen zamanda Xiaomi , Oppo , Meizu gib markalara da bu yasaklar gelebilir mi?
    Boyun eğmeyen tüm şirketleri yok edecekler.
    İade et bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • KNTLG kullanıcısına yanıt
    Görünen o ki ZTE'ye yaptıkları gibi canlarının istediğine engel koyabiliyor ABD. Yani bence onlara da gelebilir eğer ABD kurallarına uymazlarsa. (Bence asil sorun Huawei'nin kendi chipset'ini kullanması. Chipset'ler güvenlik aciklarinin başlıca kaynağı tipki Intel'in basına gelen Spectre skandalın da gördüğümüz gibi)
    Maalesef bir çok kullanıcı madur olur eger haber doğru çıkarsa. Iptal sansin yoksa bundan sonrası icin, iptal edip bekleyebilirsin yeniden almak icin haberin doğruluğunu.
  • hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    Uydurmamislardir fakat haberi aldıkları kaynak yanlış bilgi vermis olabilir çünkü tüm haberlerin dayanağı tek bir kaynak o da Reuters haber ajansı.
  • Xiaomi önderliğinde kendi işletim sistemimizi çıkarmalıyız! Bunlara boyun mu eğeceğiz!!

• Huawei mi alınn honor mu

• Çin bir mobil işletim sistemi yapması lazım.

Oppo xiaomi filan hepsi el mecbur birleşecekler bu konuda bir işletim sistemleri olacak muhtemelen huawei de işlemci tedariği yapacak. Yoksa piyasadan silinir hepsi bizde en ucuz telefon olarak 1000 dolarlık makineleri alırız

• Arkadaslar buradaki en büyük sorun isletim sistemi degil. Ekosistem sorunu. Cin icine kapalı bir ülke. Cin'de bir fabrika kurmak isterseniz %50'si cin menseili bir firma ile birlikte kurmak zorundasınız. Cin'de batinin kullandigi hemen hemen butun uygulamalar ve sosyal medya uygulamaları yasak. Konsollar yasak. Simdi hangi uygulama geliştiricisi Cin'li bir firmanın isletim sisteminde olmak ister? Yarin bugun onlara da yasak gelmeyeceğini nereden bilebilirler?

Simdi herkes ABD'ye kızıyor fakat isin bir de diger yüzü var. Cin ile ticari ortaklık riskli görülüyor zaten bir de üzerine bu gibi yaptırımlar gelince bir çok uygulama geliştirici firma geri duracaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.