Şimdi Ara

★★GOOGLE GALAXY NEXUS KULLANICILAR KLÜBÜ (JB 4.3) (SSS)(334 ÜYE)(İLK SAYFAYI OKUYUP-SORUNUZ)★★ (1027. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.922
Cevap
88
Favori
699.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10251026102710281029
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    nexus ile custom olmadan zevki cikmaz. acikcasi normal kullanici icin gnex ile nex5 arasindaki fark pek hissedilmez. oyunlarda falan gösterir kendini. ama baska telefon alsaydin bi kac ay sonra keske nexus alsam derdin buyuk ihtmal.
    benim telefonunda ekrani kirildi, ufaktan yol göründü gibi benim emektara... nexus 6 yi bekliyorum simdilik. alirsam nexus 5 vaya nexus 6 almayi dusunuyorum. ama bende baska telefonlara gecsemmi acaba diyorum. örnegin ilk gördugumde cok begenmis oldugum xperia z1 in fiyati baya bi ucuzlamis, aklimin bi kosesinde ama nexusta alistik custom rom vs bi suru gelistirici destegine... oyuncak gibi oynuyorum bunla:) xperiada onu bulamam heralde.
    bu arada kullanan varmi z1i alinirmi sizce?? custom rom destegi falan nasil. gerci sonradan pismanda olurum ya... off neden kirildi simdi bu ekran :(
  • Betfair kullanıcısına yanıt
    stabilite olarak paranoid var, sarj konusunda pek bi rom yok tavsiye edilecek. zaten pillerimiz eskidi, sarj tutmuyor...
    fabrika ayarlarina döndürürsen hersey siliniyordu sanirim ama önce bilgisayara yadekle önemli dosyalari
  • cemee kullanıcısına yanıt
    Geçenlerde xda da haber vardı. bizim telefonlar için yeni gpu driverı mı ne portlanmış. denedek için "fork my life" adlı romu yükledim. güzel gibi geldi. paranoidden bi farkı yok gibi. batarya konusunda haklısın. hem bataryalar öldü hem de piayasada taze batarya kalmadı. bataryanın da raf ömrü var sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemee

nexus ile custom olmadan zevki cikmaz. acikcasi normal kullanici icin gnex ile nex5 arasindaki fark pek hissedilmez. oyunlarda falan gösterir kendini. ama baska telefon alsaydin bi kac ay sonra keske nexus alsam derdin buyuk ihtmal.
    benim telefonunda ekrani kirildi, ufaktan yol göründü gibi benim emektara... nexus 6 yi bekliyorum simdilik. alirsam nexus 5 vaya nexus 6 almayi dusunuyorum. ama bende baska telefonlara gecsemmi acaba diyorum. örnegin ilk gördugumde cok begenmis oldugum xperia z1 in fiyati baya bi ucuzlamis, aklimin bi kosesinde ama nexusta alistik custom rom vs bi suru gelistirici destegine... oyuncak gibi oynuyorum bunla:) xperiada onu bulamam heralde.
    bu arada kullanan varmi z1i alinirmi sizce?? custom rom destegi falan nasil. gerci sonradan pismanda olurum ya... off neden kirildi simdi bu ekran :(

Z1 güzel telefon. 2 gündür Z1 ve Note 3 araştırıyorum. Acaba takas edeyimi telefonu diye. Şeytan habire dürtüyor beni
    Ekran dışında harbi söylüyorum galaxy nexus arasında bir fark yok. Her iki telefonda da bir oyundan yada uygulamadan çıktığımda donma kasılma yaşamadım. Ve her ikisinde de oyun oynarken ısınma problemi var. Bence galaxy nexus halen iyi telefon. Ekran bulsam kullanırım yani o derece :)

• qazxcv Q kullanıcısına yanıt
    O romu da denerim bi ara:) ben gecen ay batarya alicaktim telefoncu 3 tane cikardi 2si sarj olmuyordu 3. oldu ama vazgectim sonra ölmüs artik bataryalar kac sene oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sancos S kullanıcısına yanıt
    Ayni kafadan gidiyoruz:) note 3 de cok iyi telefon ama rom olayi onda hic yok. Gerci ihtiyacta yok ama ben sıkılırım:) yoksa bende note 3 icin kasinmadim diyemem:) ama hic belli olmazda...:) su nexus 6 x her ne haltsa ciksa da bakariz artik:) bu arada z3 cikiyormus o da cikarsa z1 fiyati dibe duser:)

• Bu arada custom romlara gecince hangi telefon olursa olsun nexusa benzer. Bu nedenle custom kullanilacaksa telefonun fiyati nexusu asmamali bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemee -- 14 Ekim 2014; 12:53:50 >
  • Yeni telefon alacak arkadaslar z3 compacta bi bakın derim gerçi henüz çıkmadı ama yakındır çıkması
    Rom olayına gelincede epeydir slim 4.3offical 2.2 kullanıyorum askp kernel ile tavsiye ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cibitci kullanıcısına yanıt
    Ben de onu bekliyorum ama ram'i 3gb olsaymış muhteşem olacakmış
  • brhndrn kullanıcısına yanıt
    Al bendende o kadar dostum lakin 2 gb ilede pek kasacağını sanmıyorum

• cibitci kullanıcısına yanıt
    Doğrudur, lakin aldığım cihazı en az iki yıl belki üç yıl kullanıyor olduğum için ileride 2 gb yetmeyecektir. Sık telefon değişemediğim için alabileceğim en iyi cihazı alıncaya kadar bekleyip uzun bir süre için telefon alma işine ara vermiş oluyorum. 2 gb ram'i olan bir telefona o kadar para vermem açıkçası. Gerçi fiyatı belli değil ama ucuz olacağını da sanmıyorum
  • brhndrn kullanıcısına yanıt
    Haklısınız telefona verdiğim paraları hesaplıyorumda rahat bi araba alırmışım hastalık bu baska bisey değil

• Android 5.0 Lolipop için Geçen günlerde XDA bir açıklama yaptı Galaxy Nexus GSM (Maguro) için GPU sürücülerini optimize edip stabil bir sürüm yayınlayacaklarını belirttiler bu açıklamada elimizdeki Nexusların en az 1 Sene daha kullanılacağı manasına gelmekte

bu arada geçen sene biz Galaxy Nexus kullanıcılarına yapılan haksızlık ki 4.4 kitkat sürümünün 18 ay bahane edilerek verilmediği hepimizde malum bu sene ise normal standartlarda Nexus 4 için 18 ay doldu ama google politika değiştirdiğini söyleyip Nexus 4 için Android 5.0 Lolipop vermiş durumda kısacası Galaxy Nexus u 1 GB ram yüzünden hiç ettiler ama gerekçesi 18 ay diye saçma bir neden oldu ...

Google ı Android ve diğer yaptığı işlerle çok sevsemde bu tarz ikiyüzlü tavrı sindiremiyorum doğrusu ...
  • aceleciburak A kullanıcısına yanıt
    Gnex in sanssizligi texas instrumentsin erken havlu atmasi. Aciklamayi okumadim ama gpu yu guncellemek, android l icin pek yetmeyecektir cunku islemci suruculeri guncel degil ama yaparsalar ne ala:)

• Bu arada nexus6 tanitildi. Phablet cikti. Android lollipop surumu geldi. Nexus 9 tablet tsnitildi. Ozellikler daha onceden ogrendigimiz gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemee -- 15 Ekim 2014; 23:24:16 >
  • Buyuk ekran cok sorun degilde. Hatta benim icin guzel ama fiyati etkileyecektir. Nexus 5in cikis fiyatindan fazla olur tahminen. Bakalim ne aciklanacak

• cemee kullanıcısına yanıt
    650 dolar nedir ya. aklım oppo, xiaomi, meizu gibi markalara kaydı. cm ve paranoid ekibi bu telefonlara destek veriyor. zaten nexusta da bu romları kullanıyoruz. bizim telefonların satış fiyatı 300 dolardı. çin markaları 300-400 dolar arasında güncel donanımla satabiliyor. zaten nexus 9 da 2 gb rami ile hayal kırıklığı yaşattı bende. galiba mipad ve mi3 alırım
  • Arkadaşlar merhaba. Bildiğiniz gibi Kurban Bayramı arifesine kadar Galaxy Nexus kullanmış birisiyim. 4 gündür de Nexus 5 kullanıcısıyım.

Açıkcası Nexus serisinden soğudum. Galaxy Nexus ile Nexus 5 birbirinin aynısı telefonlar. Clash of Clans oynuyorum. Her iki telefonda da oyundan çıkınca menülerde donma olmuyor. Lg p880 de 4 çekirdek olmasına rağmen oyundan çıktığımda pentium 2 makine gibi masa üstü simgeleri tek tek ortaya çıkıyordu. Fakat Nexuslar gerçekten çok iyi performansla çalışıyor. Nexus 5 in ekranını çıkarsanız geriye kalanlar galaxy nexustan farklı değil. Mesela her iki telefonda da hoparlörler telefonun altında. Telefonu yan tutup oyun oynarken büyük bir eziyet bu. Avuç içleri o delikleri kapatıyor. Buna bir çözüm bulmamışlar. Ayrıca her modeli başka bir markadan çıkardıkları için çok garip hissediyorum.

Eğerki bu kadar rom desteği sağlamamış olsalardı bu telefonlar bu kadar tutulmazdı. Halen g2, g flex ve note 3 den birisini almadığım için pişmanım.

Telefonu bir sitede satılığa çıkardım. Eğer satamazsam önümüzdeki hafta rom yükleyerek kullanacağım. Umarım o zaman sevebilirim :)

Ama tavsiyem Nexus 5 almamanız yönünde. Onun yerine daha güzel tasarımlı telefonlar deneyebilirsiniz.

• sancos S kullanıcısına yanıt
    Cihazı sıfır mı aldınız acaba?

Nexus 5'in o şekilde donmaması lazım diye düşünüyorum
  • Merhaba,
    Nexusumda sorunsuz olarak root yaptım, 4.3 stock rom yükledim. Ama artık custom rom yüklemek istiyorum. Stabil, hızlı, pili sömürmeyen ve güzel özellikler getiren kitkat bir rom arayışı içindeyim. Çok mu şey istiyorum acaba?
    Cynagenmod 11 m8 iyi diye duydum. Bir de paranoid android 4.45.
    Fikirleriniz nedir? Sürüm no ile birlikte önerileriniz nedir? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apd -- 17 Ekim 2014; 0:05:41 >
  • 
Sayfa: önceki 10251026102710281029
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.