Şimdi Ara

Google Fotoğraflar Video Kalitesini Düşürüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
9.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Telefondaki videoları google fotoğraflara yükledim. Ancak seçeneklerde yükleme boyutu “orijinal” olmasına rağmen videonun boyutunu 228 MB’dan 118 MB’a düşürmüş. Kayıpsız yüklemenin bir yolu var mıdır? Yoksa google tüm videoların kalitesini bu şekilde düşürüyor mu? HD videolar çamur gibi olmuş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Sınırsız seçenekte kalite HD.

Paralı premium seçeneğe geçmeniz gerekir.

• m_carleone82 M kullanıcısına yanıt
    Sınırsız şeklinde kullanmıyorum ilk mesajda yazdığım gibi. 15 GB alanımı kullanıyorum. 15 GB alanı da kullansam yine de kalitede kayıp ki oluyor? İlle paralı seçeneğe mi yönelmek gerekiyor?

Eğer öyle ise şimdiye kadar yüklediğim videoların kaliteleri ücret ödediğimde orjinal hale döner mi?

• SzolnoK kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBBBBBBBBBBBBBB -- 20 Nisan 2020; 9:38:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Drive a yükledim şuan.
    42 MB'lık video boyutu drive dan bakınca 19 MB görünüyor. Yani orada da kalite kaybı mevcut.

• Şöyle olabilir mi?

15gb dolmaya yakın, google bir email yolluyor,
    premium almassannız, bundan sonra kaliteyi düşüreceğim diyor.

Bu emaili atlamış olabilirmisiniz?

Ayrıca google drive da, kalitenin düşmemesi için zip yaparak, yüklemek gerekiyor. Media upload lar, photos ile aynı davranışta. Kaliteyi düşürmektedir.
  • Google drive düşürüyor mu peki..Dusurmuyorsa ona yukleyin bir süreliğine.

• m_carleone82 M kullanıcısına yanıt
    Daha 10 GB dan fazla alanım var. O yüzden o mailin gelmesi imkansız hocam.

Ziplemek gerekiyor olabilir dediğiniz gibi. Google medya dosyalarının üzerinde oynuyor. Her türlü kaliteyi düşürüyor normal yüklemede o zaman.

Ancak OneDrive veya iCloud bu şekilde kalite düşürmüyor normal yükleme ile. O yüzden bu ikisinden birine yüklemeyi düşünüyorum artık. Google fotoğrafların normal telefon galerisi gibi olan arayüzü hoşuma gidiyordu ama malesef kaliteyi bozması kabul edilemez.

• google drivede yazıyor zaten 16 mp den büyük olan resimler ve 1080p den büyük olan videolar optimize edilir. videolar genelde optimize ediliyor ama kalite kaybının çok olacağını sanmıyorum. mb sinin düşmesi illaki kalite kaybı olacak anlamına gelmez. ki google neredeyse kayıpsız sıkıtıran VP9 codeğini kullanıyor. ama ben yinede 200 gb 11 t l ye satın aldım. diğer resim videoları ücretsiz alana yükleyecem bakalım ne kadar düşecek kalite
  • Entel Maganda kullanıcısına yanıt
    Görüntü kalitesi de boyutu da düşüyor. Boyutun düşmesi görüntüyü çamur haline getiriyor. Siz de deneyebilirsiniz. HD den SD ye geçiyor resmen. 2.1 MP yazıyor bir de.

Aynı Video yu One Drive a yükledim görüntü kalitesi de boyutu da aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SzolnoK -- 14 Nisan 2020; 23:32:0 >
    ama one drivede orjinal boyuttan mı yiyor? google driveninde orjinal bölgesine yüklersen kalite kaybı olmaz zaten.
    Evet google drive a yeni bir klasör oluşturdum. İçine yükledim, yine düşürdü.

google drivede ayarlara girip orjinal kaliteyi seçersen orjinal kalitede yükler. ama bunu farklı hesap açıp dene önceden yüklediklerin sorun çıkartabilir

İlk mesajımda zaten "orjinal" olmasına rağmen demiştim. Orjinal iken yeni bir dosya yüklediğimde düşürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SzolnoK -- 16 Nisan 2020; 18:35:4 >
    içinde önceden çevrilmiş varsa ondan olabilir birde telefondan değil pc den yüklemek şart.
  • Onedrive a mı geçtiniz?

Aynı durumu ben de fark ettim. Zaten HD ayarında çekiyorum, sınırsız da Google da HD kaydediyor, ama boyut 1/3 oranında ve kalite kaybı var.

• etkinus kullanıcısına yanıt
    Geç olmuş ama evet onedrive kullanıyorum artık.

• merhaba arkadaslar

100/66 gb satınaldığım alan ve doldurulan alan bu. 1080p hd video yüklüyorum ama gösterim 360p. resimlerde de aynı durum var 5mb resimler kb oranında. idm ile download da bu boyutlar çıkıyor karşıma.

yükleme ayarım orjinal ama neden böyle ?

• Evet arkadaşlar konuya açıklık getirme vakti geldi.

Video telefonunuzda varsa google fotoğraflar uygulamasında orjinal halindeki gibi görünür.

Videoyu telefondan silip Google Fotoğraflardaki yedeğini silmezsek fotoğraflar uygulamasına girdiğimizde video 360p 480p gibi görünür ama aslında videonun orjinali googleda vardır fotoğraflar uygulamasında önbellek işgali yapmasın diye ya da interneti çok harcamasın diye 360p gibi görünür. Videoyu Fotoğraflar uygulamasından indirirseniz galerinize orjinal video olarak gelir yani net video galerinize eklenir.

Videolarda 2,1 mp görünmesinin nedeni ise zaten çektiğiniz orjinal videonun 2,1 mp olmasıdır 1080x1920 yapınca 2.073.600 pixel olduğunu görürsünüz ve bu değer 2,1 mp demektir.

Yüksek Kalite yedeklemede
    Fotoğraflar 16 mpden büyük değilse kalitesi düşmüyor orjinal haliyle google onu saklıyor ama siz onu indirmezseniz fotoğraflar uygulamasında kalitesiz olarak görünecektir (videoda olan durumun aynısı).

Orjinalde kalite yedeklemede
    Fotoğraflarda ise mp sınırı yok.

Dediğim gibi sizin videolar ve fotoğraflar siz indirmedikçe kalitesiz görünür indirdiğinizde orjinallerini görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Berkay. -- 21 Mart 2021; 15:12:39 >

• .Berkay. . kullanıcısına yanıt

Çok güzel açıklamışsınız. Keşke indirmeden de orj kalitede gösterse. Açıp bir video izleyeyim desem çamur gibi. Orijinali ise 4k Google Fotoğraflar Video Kalitesini Düşürüyor 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.