Şimdi Ara

Google Fotoğraflar'ı inceliyoruz 'Sınırsız, ücretsiz fotoğraf yedekleyin' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
3.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iphone kullanıcısı olarak google photo, iclouddan daha kullanışlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omondoles

iphone kullanıcısı olarak google photo, iclouddan daha kullanışlı.

+1 katılıyorum hacı bende kullanıyorum.
  • Kişi etiketlemeyi bilen var mı? Misal birkaç fotoğrafta "Ali"yi etiketleyeceğim ve uygulama arşivdeki bütün fotoğraflarımı süzüp bütün "Ali"leri otomatik olarak etiketleyecek. Bu özellik daha evveli ki sürüm olan Google Picasa Web'de vardı. Ama Google fotoğraflarda bulamadım.

• İstihbarat kurumları tarihin en bereketli zamanını yaşıyor.

• Sayfanın üstündeki arama kutusuna tıklayın. Ortalarda, tanımlanan yüzler listesinin sağındaki oka tıklayıp kullanıcılar listesindeki yüzlere tıklayıp bu kim alanında kişiyi etiketleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meyix

quote:

Orijinalden alıntı: cctekin

Buradaki tek sıkıntı bence harici diskimde bulunan fotograflar klasörünü klasör olarak upload etmemesi :/ fotografları sınırsız ve kaliteli bir şekilde upload ediyor tamam ama klasör klasör ayıramıyorum

Cihazınız android ise esfile ile direkt klasörü drive a atabiliyorsunuz hocam. Pc için de illaki vardır bir yolu 3. parti uygulamalar ile.

iphone kullanıcısıyım, fakat benim isteğim şu, harici hard diskimi taktığımda fotograflar klasörüm senkronize olsun, o dosyaları güncellediğim de google fotograflardan ulaşabileyim klasörlere, ama bunu sağladıklarını düşünmüyorum google forum konuşmalarından bunu anladım açıkcası

• darkbluestaz kullanıcısına yanıt
    Benim de 55 Gb fotoğraf ve video arşivim var onedrive da. 130 gb alanımın süresi dolmak üzere ve daha fazla fotoğraf yükleyemeyeceğim, her ay da abone olmak istemiyorum. Google fotoğraflar son derece hoşuma gitti ancak klasörleme olayı tamamen kullanmamı engelledi. Onedrive da Resimler içerisinde açtığım 33 farklı klasör var ve içerlerinde binlerce resim. Google fotoğraflara yüklediğim zaman 9500 fotoğrafın karma karışık olması açıkcası hiç işime gelmiyor. Albüm şeklinde yapayım diyorum onda da fotoğrafları gün gün seçip albüm yaptırıyor ve diyelim bir klasörümü attım uğraşıp gün gün seçtim, başka bir klasörü upload ettiğim zaman tarihe göre sıraladığı için önceki resimlerle karışıyor
  • Daha önce kullanmayı düşünmedim ama çok faydalı.
  • Google+ ile beraberken severek kullandığım bir servis. Bir de +'dan ayrılıp kendi başına uygulama olup ayrıca sınırsız alan ile hizmet verdiğinden beridir daha da sıklıkla kullanıyorum.

BU arada; privacy konusunda dert edinenler bence internet'e girmeyin siz. E-posta bile almayın.

Icloud meselesi de tamamen celebrity'leri ve uygunsuz içerikler içindi. Uygunsuz fotoğraf çekiyorsanız o zaman cep telefonu kullanmayın bence...
  • Evdeki internetin canina okuyor bu uygulama.. eşimin telefonunda yüklü, şarj olurken yedekle opsiyonu işaretli, ne zaman o telefonu şarja taksak evdeki internetin tüm trafiğini kullanıyor ve başka cihazla bağlanmak imkansızlasiyor. Bu sadece bizde mi böyle çok merak ediyorum. Bu arada paket 16 mbit hızım da 13mbit indirme 1mbite yakın da yükleme

• thearchitect T kullanıcısına yanıt
    Yedeklemeyi yatarken yapın. Siz uyurken kimse interneti kullanmadığı için daha hızlı yedekleme olur ve sabaha hazır

• iOS’ta yedekleme yapmak için uygulamanın içine girmek çok berbat bir durum. Sırf bu yüzden bazen İCloud’a yedekleme için yer satın almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: -alpinist-

İstihbarat kurumları tarihin en bereketli zamanını yaşıyor.

Katiliyorum

• Bu gizlilik konusunda birisi aydınlatabilir mi? Tamam fotoğraflarımızı google a veriyoruz yedeklerken ama google bunu öyle kafasına göre kullanabilir mi gerçekten?
  • Kullanıyoruz Baya İyi
  • Allah aşkına biriniz bana yardım edin ya ben fotoğrafları buruya attım ardından galerimdekileri sildim ilk başta açılıyordu ama fotolar şuan açılmıyor dosyaları albümleri gözüküyor ama içindekiler açılmıyor yardım efin lütfen

• Güvenmeyerek de olsa kullanıyorum ama bunun yerine NAS veya WD My Cloud gibi bir cihaz almak, harici sabi disk almak ve RAID 1 yapıp bunları UPS ile kullanmak mantıklı olur.
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    Daha iyi olur tabi ama bu ve benzeri uygulamaları kullananlar bedava olduğu için kullanıyor bunu'da düşünmek lazım.
  • Aslında bedava değil, kişisel bilgilerimizi satıyoruz. O cihazlara bir kere para verilip rahat edilebilir.
  • klasör yapmak isteyen arkadaşlar birde böyle deneyin :)

google fotoğrafları seçin/ albüm oluşturun/ rastgele birkaç fotoğraf ekleyin/ albüme isim verip oluştuğundan emin olun/ daha sonra oluşturduğunuz klasöre girip, bilgisayarımdan fotoğraf seç'ten istediğiniz albüm fotoğraflarını topluca seçip, fotoğraflarınızı yükleyin :) hepsi bu :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.