Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Google Family Link ebeveyn denetim uygulaması indirmeye sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
4
Cevap
0
Favori
87
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Google Family Link ebeveyn denetim uygulaması indirmeye sunuldu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      23782 Mesaj
      01 Ekim 2017 11:31:05 Konu Sahibi

Google’ın Android cihazlarda daha güçlü bir ebeveyn kontrolü sağladığı Family Link uygulaması bir süredir davetiye usulü ile deneme sürümünde bulunuyordu. Uygulama mağazada indirmeye sunuldu.

Tam denetim

Ebeveynlerin çocuklarının mobil cihaz kullanımını takip etmesi büyük önem taşıyor. Bu olmadığı takdirde olması gerekenden fazla ekran başında kalmak veya bir şekilde şifreyi elde ederek mağazadan içerik satın almak gibi pek çok kaza yaşanabiliyor.

Yıllardır bununla ilgili pek çok üçüncü taraf çözüm mevcut. Google Play üzerinde bu çözümleri bulmak mümkün. Ya da sadece çocuklara hitap eden tablet modelleri bulunuyor. Veya Amazon gibi Fire tabletlerde varsayılan olarak ebeveyn denetimi sunan üreticiler var.

Ayrıca Bkz.Super Mario Run indirimi başladı, kaçırmayın

Google da ebeveyn yönetiminin giderek önem kazanması üzerine firma yakın zamanda kendi çözümünü denemeye başlamıştı. Family Link adını taşıyan bu çözüm temel anlamda iyi bir alternatif olmak amacında.

13yaş altı için geliştirilen uygulama Android cihazlar üzerinde ebeveynlere pek çok denetim aracı sunuyor. Aileler çocukların hangi uygulamalara erişebileceğini belirleyebiliyor, cihaza bir kullanım süresi kısıtlaması uygulayabiliyor, uzaktan cihazı kilitleyebiliyor ve ekran açık sürelerini izleyebiliyor.

Şimdilik tüm uygulamaların gibi daha ayrıntılı konularda Family Link biraz yetersiz kalıyor ancak yine de temel anlamda oldukça işlevsel. Uygulama Android 6.0 ve üzeri cihazlarda çalışıyor. Takip uygulaması ise Android 4.4 veya iOS 9 sürümlerinde ve yukarısında çalışan cihazlara kurulabiliyor. Şimdilik uygulama ABD sınırları içerisinde erişime açık.

|
      |

• Binbaşı
      1773 Mesaj
      01 Ekim 2017 12:37:07
      Sadece uygulama kullanım süresini kısıtlayacak basit bir uygulama biliyor musunuz buna alternatif?
    • Yarbay
      4631 Mesaj
      01 Ekim 2017 16:24:52
      quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

Sadece uygulama kullanım süresini kısıtlayacak basit bir uygulama biliyor musunuz buna alternatif?

yukarıdaki uygulama işine yarar mı bilemiyorum ama işine yararsa apkmirror'dan apk indirip deneyebilirsin.
    • Binbaşı
      1773 Mesaj
      01 Ekim 2017 16:36:54
      quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

yukarıdaki uygulama işine yarar mı bilemiyorum ama işine yararsa apkmirror'dan apk indirip deneyebilirsin.

Hocam haberdeki app güzel ama ebeveyn denetimi değil de tek cihazda çalışacak bir şey arıyorum.
      |
      |
      03 Mayıs 2019 10:12:30
      Ücretli mi ücretsiz mi
      |
      |
Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Ankara Web Tasarım
SEO
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.