Şimdi Ara

Google Duo yeni özellikleriyle performansı ve kaliteyi artırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Seyahat kısıtlamaları ve bazı bölgelerde sokağa çıkma yasağı uygulaması sebebiyle çevrimiçi iletişim her zamankinden daha kritik bir hâl aldı. Anlık mesajlaşma ve görüntülü sohbet servisleri, çok büyük bir yükseliş yaşarken buna ayak uydurmakta zorlananlar bile oldu. Firmalar, bu kadar büyük hacimde kullanıcıya daha iyi hizmet verebilmek için performans geliştirmeleri yanında yeni özellikler de sunarak kitlenin kullanıcı deneyimini artırmayı hedefliyor.

Google Duo, ilk çıktığı günden bu yana uçtan uca şifrelemeyi kullanarak güvenlik konusunda şüphe bırakmamanın yanında, yeni alacağı güncelleme ile kalite ve farklı internet şartlarına uyumluluk konusunda daha da gelişecek.

Grup video konferansı alanında da kullanıcıların Zoom gibi güvenliği zayıf hizmetlere yönelmesini engellemek için 12’ye çıkarılan Duo konferans limiti, yakın zamanda tekrar artırılacak.

Google’ın güncellemesiyle Duo’ya eklenecek yeni bir özellik de anlık fotoğraf yakalama olacak. Şimdilik bire bir görüşmelerde akıllı telefon üzerinden alınabilen bu anlık görüntüler, her iki tarafa da gönderilecek. Özellik kısa zaman içinde hem konferanslara hem diğer cihazlara gelecek.

Ayrıca Bkz.İç mekandaki karbondioksit seviyelerini ölçen sensör patent aldı

Google Duo, görüntülü mesaj bırakma gibi ekstralarıyla da birlikte kullanıcıları kendisine çekmek için elinden geleni yapmaya devam edecek. Zoom gibi güvenilirliği şüpheli hizmetlerin kullanılması ise büyük firmalar dışında bağımsız güvenlik uzmanlarının da karşı çıktığı bir durum.

• "Zoom gibi güvenilirliği şüpheli hizmetlerin kullanılması ise büyük firmalar dışında bağımsız güvenlik uzmanlarının da karşı çıktığı bir durum."
    Lütfen sadece haber yapın, yorumlarınızı kendinize saklayın.

Google Duo'yu ilk çıktığı günden beridir düzenli olarak kullanıyorum. Neredeyse her hafta güncelleniyor ve ben çok memnunum. Tek şikayetim Web tabanlıhttps://duo.google.com/about ya henüz grup görüşme desteğinin gelmemiş olması.
  • "Zoom gibi güvenilirliği şüpheli hizmetlerin kullanılması ise büyük firmalar dışında bağımsız güvenlik uzmanlarının da karşı çıktığı bir durum."
    Lütfen sadece haber yapın, yorumlarınızı kendinize saklayın.

Google Duo'yu ilk çıktığı günden beridir düzenli olarak kullanıyorum. Neredeyse her hafta güncelleniyor ve ben çok memnunum. Tek şikayetim Web tabanlıhttps://duo.google.com/about ya henüz grup görüşme desteğinin gelmemiş olması.

• duo ses görüntü açısından skype'dan fersah fersah önde

• Web üzerinden grup görüşmesi yaptırmaması en eksi yönü.

• Skype en iyisi bence hiç bişe skype'Yi geçemez
  • Görüntü/görüşme kalitesi olarak facetime da dahil duo nun üstüne tanımam ancak yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi web tabanlı uygulama da hala grup görüntülü görüşme yok+google ın son zamanlardaki klasik öngörüsüzlüğü yüzünde zoom dan çok daha arka planda kaldı.
  • Bir süredir Duo kullanıyorum umarım bu kalitede devam eder. Çok uzak mesafeleri aramama rağmen görüntü & ses kalitesi muazzam.Karşı tarafın görüntü ve ses senkronize şekilde geliyor. Daha önceden görüntülü görüşme konusunda WP kullanarak boşuna eziyet çekmişim.

• google duo nun goruntu kalitesi 10 numara uzun zamandir kullaniyorum arayuzun sadeliği gorusmedeki kalite son derece iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Duoda ses hep az geliyo

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.