Şimdi Ara

Google Domains'in Türkiye fiyatına yüzde 160 zam geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
24
Cevap
1
Favori
3.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Google Domains'in Türkiye fiyatına yüzde 160 zam geldi

Google Domains servisiyle müşterilere alan adı (domain) hizmeti sunan Google, Türkiye’deki domain ücretlerine zam yapacağını duyurdu. Müşterilere gönderilen bilgilendirmeye göre yeni zamlı tarife 29 Temmuz’da yürürlüğe girecek.

Google Domains ücreti 195 TL'ye yükseldi

29 Temmuz’dan itibaren yıllık domain ücreti 75 TL’den 195 TL’ye yükselecek. Dilerseniz zamdan etkilenmemek için 29 Temmuz'a kadar 75 TL karşılığında alan adınızı uzatabilir veya yeni alan adı satın alabilirsiniz.

Ayrıca Bkz.Gmail’in yeni arayüzü yakında herkese açılacak

Google’ın Türkiye'deki domain ücretleri, yurt dışına göre epey uygundu. Com, org, net gibi alan adları için çoğu ülkede 12 dolara denk ücret alınırken Türkiye’deki 75 TL'lik ücretin dolar karşılığı 5 doların altına kadar indi. 29 Temmuz’da yapılacak zamla birlikte Türkiye’deki ücret 12 dolara yaklaşmış olacak.

Domain hizmeti sunan diğer firmalar ilk sene için uygun fiyat sunarken sonraki senelerde yenileme ücreti olarak 150 TL’nin üzerinde ücret talep ediyor. Google ilk yıl olduğu gibi sonraki senelerde de 75 TL talep ediyordu. Uygun yenileme ücretinden dolayı pek çok kullanıcı Google Domains’i tercih ediyordu. Son zam kararıyla birlikte fiyat avantajını kaybetmiş oldu.

• yenileme için galiba en ucuzu porkbun

• aldıktan sonra isim değişikliği yapabiliyor muyuz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • metunic e dönme zamanı gelmiş

• Google domains i insanlar ucuz diye tercih ediyordu ve bence paneli hiç kullanışlı değil. E artık neden kullanalım ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • beklediğimiz bi zamdı. 2 yıllık uzatıp geçin, 2 yıl sonra muhtemelen 195 lira yine çok uygun bi rakam olacak.

• Enflasyon farkını eklemişler tam.

• Süreyi eski fiyattan uzattım. Bana kullanışlı geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sriiouss kullanıcısına yanıt

Domaini aldıktan sonra isim değişikliği yapamazsın

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    teşekkürler

• İyi bile dayandı adamlar. Yerli/yabancı firmaları da ağlattı ya bana o yeter. 5 yılın üstünde uzattım tüm domainleri kafam da rahat.

• İsim tescil ağlattı bizi sonunda metu ye geçtim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Diğerlerinden bir farkı kalmadı şuan

• Şikayet vara girin alan adı hosting yazın herkes çakal o yüzden Google'dan devam

• En ucuz cloudflare satıyor yenileme vs de aynı para başka yere para kaptırmayın

• Hemen stok yapalım zam gelmeden.

• Arkadaşlar domain aldıktan sonra siteyi sonra yaptırmayı düşünüyorum. Şimdiden domain alsam işime yarar mı? Bilgim yok hizmet alacağım

• Enag ne açıkladıysa birebir aynı oranda zammı yapıştırmışlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir çok insan google güvenip Domain satın aldı bir çok insanı yarı yolda bıraktı

• schipht kullanıcısına yanıt

pork yazıyor. Bizi bozar o Google Domains'in Türkiye fiyatına yüzde 160 zam geldi 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.