Şimdi Ara

Google'dan mobil veri tüketimini takip eden Android uygulaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google'dan mobil veri tüketimini takip eden Android uygulaması

Google, kullanıcıların akıllı telefonlarındaki mobil veri kullanımını yönetmesine izin verecek yeni bir uygulama test ediyor. Yani artık arka planda veri tüketen uygulamalara karşı elimiz daha da güçlenmiş durumda. Triangle isimli uygulama, mobil internet paketinizi sömüren uygulamaları tespit etmenizi sağlarken, arka planda veri tüketen uygulamaların veri kullanımını engellemenize imkan veriyor.

Ayrıca Bkz.Alcatel üç orta sınıf akıllı telefon duyurdu
    Triangle kullanarak, hangi uygulamanın ne kadar veri kullandığını görebilir ve dilerseniz bu uygulamaları tek tek engelleyebilirsiniz. Şirket şu anda Filipinler'de pilot program başlatmış durumda. Testlerin ABD'de değil de Filipinler'de başlatılmasının nedeni gelişmiş ülkelerdeki insanların genellikle veri tüketimiyle ilgili endişe duymaması. Zira bu bölgelerde sınırsız veri paketleri oldukça yaygın. Gelişmekte olan ülkelerde ise veri paketleri son derece değerli.

Google'dan mobil veri tüketimini takip eden Android uygulaması

Triangle ile uygulamaların belirli bir süre örneğin 10 veya 30 dakika veri kullanmasına izin verebilirsiniz. Bu özellikle, tüm güncel haberleri çekmek için günde birkaç kez internete bağlanması gereken bir haber uygulaması için faydalı olabilir. Öte yandan Google'ın uygulamayı Filipinler dışındaki diğer ülkelerde kullanıma sunup sunmayacağı bilinmiyor.

Uygulama şu an için her ne kadar Filipinler dışındaki kullanıcılar tarafından yüklenemese de Google Play Store üzerindeki yerini almış durumda. Ancak yine de Triangle'ı APKMirror üzerinden indirip denemeniz mümkün.

Google Play Store: Triangle: More Mobile Data

• Play Servislerini elden geçirsin yeter uygulama yapmak yerine.

• Uygulamaların kafasına göre kendilerini güncellemelerini istemeyenler de play sotore üzerinden güncellemeleri kullanıcı iznine bağlı hale getirebilir.Ayrıca gereksiz Google hizmetlerini de uygulama ayarlarından kapatabilirsiniz.

• "Gelişmekte olan ülkelerde ise veri paketleri son derece değerli."

üzdünüz :(

• Buna 3 sene önce 128 kbit/s internetim varken o kadar çok ihtiyaç duyuyordum ki... Nihayet yapıyorlar. Kendi uygulamalarını da kapsıyorsa (özellikle google play hizmetlerini) zayıf internet kullananlara çok faydalı olur. Bu tarz bir uygulama bazlı görüntüleme ve sınırlama özelliğini windows görev yöneticisine de bekliyorum

• Cihazınız uyumlu değil.

• Benim telefonda bu var zaten belirlenen internet limitini aşınca telefon kesiyor interneti. İstersen sadece uyarıyor.

• rx7enes R kullanıcısına yanıt
    Sizin dediğimiz kota sınırına gelince durması için bu arka planda ki gereksiz indirmeleri sınırlamak için....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla google bey hem wifi hem mobil data kapaliyken surekli 3-57-10 mb ne islem yaptigini da aciklasa iyi olur. Artik google'a mi gidiyor nsa'e mi bilemiyorum.

• giogle hizmetleri verimi tuketmese yeter veri yonetimine ihtiyacım yok ama google kendisi verimi tuketiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • reshthesucker R kullanıcısına yanıt
    senkranizasyonlari kapattim,google uygulamalari youtube hariç devredisi simdi yiyemiyor mubarek

• quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

senkranizasyonlari kapattim,google uygulamalari youtube hariç devredisi simdi yiyemiyor mubarek

Hocam iş için kullandığım pda. Google hesabına giriş yapılmış değil. Tek bir uygulama açıyorum. Ya boş ver. Donumuza kadar takip ediliyoruz işte. İnternet var mı yok mu önemli değil. Kendi kendine bağlanıyor nasılsa.

• reshthesucker R kullanıcısına yanıt
    izleniyoruz gayet normal cunku bizden topladiklari verileri bazi reklam vs sirketlerine satiyorlar para kazanıyorlar bu sirketler de aldiklari bilgilerle bize bir seyler satmaya çalışıyorlar

kendim baya baya ayar yaptım google ve telefon sisteminin toplam veri kullanimi bende 5 mb olmus bugun

• ios da böyle bişeye gerek yok yeteri kadar internet paketi+ wifi var zaten üçün beşi yapmaz ios hoş helal olsun yükettiğin kadar yüketsin zoruna gitmez anroid ciler düşünsün:)))

• miui de yıllardır var

• Anlaşılan bize de gelecek...

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Öyle bir şey yazmışsın da ios kullanana gökten internet paketi ve Wifi geliyor sanırsın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.