Şimdi Ara

Google’dan AdBlock kullanıcılarına kötü haber!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Reklam sektörü gerçek hayatta olduğu kadar (belki de daha fazla) günümüzde, dijital ortamda da büyük bir kar payına sahip. Bu bağlamda başlıca gelir kaynaklarından biri reklamlar olan Teknoloji devi Google, yeni aldığı bir karar neticesinde AdBlock gibi reklam engelleyici yazılımları kullanan kullanıcıların farklı bir yaptırıma tabi tutulmasına izin verecek.

Google’dan AdBlock kullanıcılarına kötü haber!
    Yeni alınan bir karar neticesinde Google, bundan sonra sitelerin AdBlock gibi reklam engelleyici yazılımları kullanan kullanıcılara farklı bir yaptırım uygulamasına izin verecek.

Yani hali hazırda reklam engelleyici yazılım kullanan kullanıcıların girişine izin vermeyen siteler gibi, bundan sonra isteyen diğer site yöneticileri de söz konusu kullanıcılardan erişim hakkı için ücret talep edebilecek. Bu ücret çok cüzi olmakla beraber engellenen reklamlar karşılında istenecek.

Alnın bu karara öncülük eden Business Insider gibi büyük medya kuruluşları, yakın zamanda üyelik sistemiyle reklam görmek istemeyen (reklam engelleyici kullanan) kullanıcılardan ücret talep etmeye başlayacak. Son olarak, bu sistemin reklam görmekle ilgili herhangi bir sorunu olmayan kullanıcıları kapsamayacağını da belirtmeden geçmeyelim.

Kaynak : http://shiftdelete.net/google-bundan-sonra-reklam-engelleyici-kullanan-kullanicilardan-ucret-alinmasina-izin-verecek-82457

• Ben yıllardır chrome kullanmama rağmen chrome kullanmayı bırakıp opera'ya geçerim.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 27 Aralık 2020; 13:32:33 >
  • Böyle bir şey olamaz bence. İnsanlar isyan eder böyle bir uygulamaya. Opera'nınki de reklam engelleyici değil mi? Adguard da iyi bir çözüm olabilir sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdas70

Ben yıllardır chrome kullanmama rağmen chrome kullanmayı bırakıp opera'ya geçerim.

+1

Opera candır abi.

• opera in
    chrome out
  • Ben şahsen bir süredir opera'ya geçtim. Chrome'uda aratmıyor. Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

quote:

Ben yıllardır chrome kullanmama rağmen chrome kullanmayı bırakıp opera'ya geçerim.

+1

Opera candır abi.

Mozilla Firefox candır, gerisi heyecandır.

Opera, Çinlilere satılmıştı galiba. Çinlilere güven olmaz bence. Onun dışında güzeldi. Yandex ile ilgili de kuşkum var. Yandex de zararlı olabilecek bağlantıları engelliyordu, en çok o özelliğini sevmiştim. Çünkü acemi kullanıcılar için birebirdi. Internet Explorer'ın hatalarından kurtarmıştı Yandex. Browser. En son yükledim; tarayıcı, tarayıcılıktan çıkmış. DonanımHaber'e girince üstü turuncu oluyordu. Kim tasarladı, merak ettim bu yeni tasarımı.

Vivaldi hoşuma gitmişti, bayağı bir seçenek vardı, kişiselleştirilebilirdi.

Android'de Mozilla Firefox ile idare ettim kendim 1,5 ay. Samsung Internet güncelleme almaya başlayınca Samsung Internet'e geçtim. Kendimi mahvetmişim gereksiz yere 1,5 ay.

Google Chrome zaten en konforlu tarayıcı bence.

• quote:

Ben şahsen bir süredir opera'ya geçtim. Chrome'uda aratmıyor. Tavsiye ederim.

Eyvallah abi sağolasın.

• Ben de onu diyorum işte, opera çok heyecanlı

Hem Çinli olması mühim değil, önemli olan boyu değil işlevi

Yandex i sevmiyorum. Hemen hemen yeryüzündeki her programa entegre edilip, otomatik olarak kurulması için dayatılan bi yazılım olduğu için uyuz oluyorum.

Vivaldiyi hiç bilmiyorum zaten.

Android ortamında ise cm browser ı tek geçerim. Bi dene istersen..

• quote:

Ben de onu diyorum işte, opera çok heyecanlı

Yandex i sevmiyorum. Hemen hemen yeryüzündeki her programa entegre edilip, otomatik olarak kurulması için dayatılan bi yazılım olduğu için uyuz oluyorum.

CM Browser telefonda yüklüymüş. Yükleyip, kullanmayı unutmuşum.

Vivaldi'yi, Opera'nın kurucusu yaptı. Yeni özellikler ekliyorlardı. Sonra Opera atağa geçti galiba; VPN, reklam engelleyici, para birimi çevirici gibi özellikler eklemeye başladı.

Ben 360 Security -dediğim program da Çinli- gibi gizliliğe önem vermeyen bir programa dönüşmesinden endişeliyim Opera'nın. Konu bir de tarayıcı olunca önemli bence. Benim için önemli değil gerisi. Opera'nın bir tane arka plan temasını sevmiştim.

• Opera, 360 Security'nin sahibine satılmıştı. Yandex de güzel tarayıcıdır, Operanın turbo özelliğini barındırıyor. Ayrıca rahatsız edici reklamları engelleyen şey şu an Yandex'te mevcuttur. Tavsiye edilen eklentilerde de Adguard Adblocker vardır. Eklentileri ararken Opera'nın sitesini açar. Sanırım Yandex ile Opera işbirliği içinde. Tabiki de Firefox, Waterfox, Cyberfox, Pale Moon gibi tarayıcılar gizliliğe Chromium tabanlı tarayıcılardan, daha çok önem verir. En önemlisi de siz isterseniz hiç bir şeyi Mozilla'ya iletmez. Ama açık kaynaklı olan Chromium bile Google'a bir şeyler iletecektir.

Ekleme: Firefox tabanlı tarayıcılar fontu daha kaliteli gösterir.
    NOT: Ertesi gün Town of Salem oynarken fark ettim fontun bir güncellemeyle dandikleştiğini.
    http://eclipsework.com/tonyt/chrome-firefox-fonts.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejihov -- 5 Haziran 2017; 23:36:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ejihov

Opera, 360 Security'nin sahibine satılmıştı. Yandex de güzel tarayıcıdır, Operanın turbo özelliğini barındırıyor. Ayrıca rahatsız edici reklamları engelleyen şey şu an Yandex'te mevcuttur. Tavsiye edilen eklentilerde de Adguard Adblocker vardır. Eklentileri ararken Opera'nın sitesini açar. Sanırım Yandex ile Opera işbirliği içinde. Tabiki de Firefox, Waterfox, Cyberfox, Pale Moon gibi tarayıcılar gizliliğe Chromium tabanlı tarayıcılardan, daha çok önem verir. En önemlisi de siz isterseniz hiç bir şeyi Mozilla'ya iletmez. Ama açık kaynaklı olan Chromium bile Google'a bir şeyler iletecektir.

Ekleme: Firefox tabanlı tarayıcılar fontu daha kaliteli gösterir.
    NOT: Ertesi gün Town of Salem oynarken fark ettim fontun bir güncellemeyle dandikleştiğini.
    http://eclipsework.com/tonyt/chrome-firefox-fonts.png

UC Browser ile de bazı söylentiler varmış galiba. Çinli programlardan uzak durmak lazım. Eğer Opera dediğin gibi 360 Security'ye satıldıysa bütün şifreler, kredi kartı bilgileri elden gitmiş demektir bence. Mozilla Firefox'u, Windows'ta kullanıyorum. Son sürümü çok güzel özellikle. Ancak Android tarafı çok kötü. Onca hızlı program var, Mozilla Firefox en yavaşı galiba. Bir de arada sırada çöküyordu.

Çinlilerden bahsetmişken şu CM Security, Clean Master gibi programlardan uzak durmak lazım. Özellikle alt segment telefonları gereksiz yere kastırıyor. Bulduğu bir şey de yok. Dosyaları temizliyorum Clean Master'da temizliyorum, ardından 15 dk kapatıp, bakıyorum, yine 400-500 MB gereksiz dosya bulmuş. İnandırıcı olmak lazım bence. 360 Security yükledim (bilmiyorum o zaman sorunlarını). Güncellemeyi hatalı yapmışlar galiba, telefonda bir haftada 200 hata oluşturdu uygulama. Bilgisayara 360 Total Security yükledim. Yanlış alarmlardan geçilmiyor. Bazılarının da sistem dosyalarını silmiş.

İşin özü; uzak durun!

Bazı siteler reklam engeleyici kullanan kullanıcıları engellediğini duymuştum, Adguard'da galiba böyle bir durum söz konusu değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 6 Haziran 2017; 0:35:29 >

• Bazı siteler uBlock Origin ile girilemezken Adguard ile girilebiliyor. Ama Adguard ile de girilemeyen siteler görmüştüm.
    Ekleme: Yukardaki 2 saatlik video interneti yemese güzel olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejihov -- 6 Haziran 2017; 10:1:20 >
  • quote:

Şu anda CM Browser'ı deniyorum.

İndirmeden önce bize soruyor Windows'taki gibi. Ben bunu arıyordum onca zamandır. Virüs taramasından geçiriyor linkleri. Reklam engelleyicisi ve çevirme özelliği var.

Arada sırada forumda gezerken video indirmek istiyor galiba. Bir de çok sarj harcadığını söyleyenler var.

UC Browser ile ilgili bir yerde gezintileri izlediğini yazmışlar. Onu denemeyeceğim şimdilik o yüzden.

• quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

quote:

Şu anda CM Browser'ı deniyorum.

İndirmeden önce bize soruyor Windows'taki gibi. Ben bunu arıyordum onca zamandır. Virüs taramasından geçiriyor linkleri. Reklam engelleyicisi ve çevirme özelliği var.

Arada sırada forumda gezerken video indirmek istiyor galiba. Bir de çok sarj harcadığını söyleyenler var.

UC Browser ile ilgili bir yerde gezintileri izlediğini yazmışlar. Onu denemeyeceğim şimdilik o yüzden.

Yapman gereken ilk şey, anasayfa önerilerini kaldırmak. Anasayfa iconlarını kafana göre düzenlemek...

Ayrıca o indirme şeysini kafana takma. Yani orda demek istiyor ki, bak ben birçok videoyu yakalayıp indirebiliyorum

Ki zaten arada bir armorfly Browser ı öneriyor. Sebebi ise aynı firmaya ait, özellikle kullanıldığı cihazda iz bırakmayan ve pek çok siteden video indirme özelliği olan bir tarayıcı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.