Şimdi Ara

Google'da Staja Basladim (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
473
Cevap
240
Favori
58.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Atılım ve Çankaya 50-55k hocam 15k oynaması çok zor.
  • -TheDifference- kullanıcısına yanıt
    Hocam tam burslu olarak değilde en azından %50 burs çünkü şehir disina gidersem hemen hemen aynı miktar para gidecek üniversiteye. Gidecek paraya degecekse atılım veya Çankaya oraları düşünüyorum yok değmez denilirsede mecburen cbu KTÜ gibi yerlere gideceğim. Bu yüzden bu işlerle ilgilenen ve bilgi sahibi olan insanların fikrine ihtiyacım var sizin fikriniz nedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DarK BrotherS kullanıcısına yanıt
    15bin tl %50 si, harçlık vsdi 20bin tlyi bulur senelik şehir dışında ben o kadar harcanacağını düşünmüyorum. Ama para önemli değil dersen tabikide ktü gidiceğine çankaya veya atılıma gitmek daha mantıklı.
  • Yaşca senden küçüğüm ama birşey diyeceğim Türkiye'de genelde yurtdışına kapağı atayım Türkiye umrumda olma kafasında insanlar var. Umarım orda öğrendiklerinle orada kalmaz buraya gelip gidemeyenlere aktarırsın.Başarılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Araba güzelmiş hocam. Kira fiyatları ne durumda ? Siz tek oda kiralamissinizdir herhalde

Silikon vadisindeki bir oda kira fiyatina diğer eyaletlerde malikane kiralanıyor deniliyor

3 tane 1 aylik airbnb den oda ayarladim. Ortalama olarak aylik 1900 dolar civari gidicek. Su anki evde 5-6 kisi var, burasi keyifli cunku bi suru insanla tanisma sansin oluyor. Google'da staja coktan baslamis biriyle lafladim bir sure, ayni Silicon Valley dizisindeki gibi bir ortam var. Ev sahibi garajda calisiyor falan. Haftaya Start-up baslatiyormus bir tane. Diger 2 evde daha az kisi olcak. Uzun vadede acikcasi ben tek ya da maksimum 1 ev arkadasiyla yasamayi tercih ederim. Yillik kontrat yapinca tabiki verdigin kira daha uygun olacaktir. Yine de eli yuzu duzgun bir evde 1 ya da 2 kisi yasamak icin kafadan 2000 dolar aylik goz ardi etmek gerek gibi gorunuyor. Tabiki muhit cok onemli, ben mumkun oldugunca Google'a yakin bir yer bulmaya calisirim is teklifi alabilirsem.

@DarK BrotherS

Eger daha dusuk seviyeli bir okulda bilgisayar muhendisligi kazanabiliyorsan onu tercih et derim. Cok daha fazla sey ogrencegin icin degil ancak o diploma malesef ilerde cok onemli olucak. Onun disinda ne kadar ogrendigin kendine bagli zaten.

Hocam mülakat sürecini yaşadıklarını falan ilk mesaja yazacakmisin bu kısım çok merak ediliyor.

Guncelledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BRO EAGLE

Hocam yuksek lisans ucreti normalde ne kadar? Kabul almak zor mu? Okulun ucretini azaltma veya ucret odememe imkanlari var mi?

imzamdaki konuyu okuyabilirsin bunlar icin, sorularin hepsinin cevabi geciyor bir yerlerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Ankara odtü bilkent ile

İstanbul boun koç itü

Arasındaki farklılıklar nelerdir? Lys ye hazırlanıyorum 1 ayım kaldı hedefim boun cmpe olmazsa diğerlerini düşünüyorum da istanbula gitmek mi ankaraya gitmek? İl farkı var mı imkan olarak, istanbul daha merkezi mi teknoloji için?

İleride , aklıma fikir gelirse startup vb uzaktan hoş görünüyor, veya iyi bir yerde çalışmak isterim silicon valleyde büyük şirketlerde veya güzel bir yerde

Teşekkürler

acikcasi universitelerin su anki durumlarini cok bilmiyorum. vakif universiteleri bana daha cazip geliyor sistem daha ogrenci dostu oldugu icin. su an tercih yapsam heralde bogazici, bilkent, koc, odtu'den birini secerdim, ancak guncel durumlari hakkinda uzun arastirma yapardim. itu bunlardan sonra gelir.

ankara'da kesinlikle yeteri kadar olanak var ama bir istanbul degil. ama ilerde hedef yurt disi ise hangisinde oldugun cok onemli degil, oyle degil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: DarK BrotherS

Hocam birşey daha sormak istiyorum. Şimdi benim siralamam 70 bin civarı gelicek. aslında bilgisayar mühendisliği istiyorum ama büyük şehirlerde devlet tutmuyor KTÜ cbu gibi yerler geliyor bunlar yerine sizce Ankara'da atılım Çankaya gibi özel üniversiteyemi gidilmeli yoksa KTÜ gibi devlet üniversitelerinemi gidilmeli. bu soruyu çevremde kiler bu iş içinde olmadıkları için tatmin edici cevaplar veremiyorlar sizin düşünceniz nedir teşekkürler simdiden.

sorunun cevabi hakkinda gercekten bir yorum yapamiyorum. bence hepsi kotu. ben olsam 1 yil daha hazirlanirdim heralde, ama senin sartlarini bilmedigim icin boyle bir tavsiye yapmiyorum tabiki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

quote:

Orijinalden alıntı: DarK BrotherS

Hocam birşey daha sormak istiyorum. Şimdi benim siralamam 70 bin civarı gelicek. aslında bilgisayar mühendisliği istiyorum ama büyük şehirlerde devlet tutmuyor KTÜ cbu gibi yerler geliyor bunlar yerine sizce Ankara'da atılım Çankaya gibi özel üniversiteyemi gidilmeli yoksa KTÜ gibi devlet üniversitelerinemi gidilmeli. bu soruyu çevremde kiler bu iş içinde olmadıkları için tatmin edici cevaplar veremiyorlar sizin düşünceniz nedir teşekkürler simdiden.

sorunun cevabi hakkinda gercekten bir yorum yapamiyorum. bence hepsi kotu. ben olsam 1 yil daha hazirlanirdim heralde, ama senin sartlarini bilmedigim icin boyle bir tavsiye yapmiyorum tabiki.

Hocam konuda da yazmissiniz Google mülakat yapmak için süper star olmak gerekiyor diye yani ABD de PhD kabulü almak böyle yerlerde çalışmak için Türkiye'de Bilkent ODTÜ Boğaziçi sabancı gibi okullarda mı okumak gerekiyor ? Orta düzeydeki okullar hakkında ne düşünüyorsun mesela Hacettepe, marmara, İzmir yüksek teknoloji enstitüsü falan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Donanım -- 14 Mayıs 2017; 10:27:38 >

• Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Selman kayha idi galiba

Youtubeda bir kanalda hacettepe bilg müh den mezun microsoftta çalışıyor

İZleyebilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Selman kayha idi galiba

Youtubeda bir kanalda hacettepe bilg müh den mezun microsoftta çalışıyor

İZleyebilirsiniz

Biliyorum izledim hocam

hocam cankaya'dan uclaya giden reyizi biliyorsun iş kişide bitiyor ama bilkent boun koç v.s bitiren adam her zaman bir adım onde olur.

Mesela Sadi reyiz Yeditepe bitirmis çok populer bir universite degil ama adamin yaptigi isler efsanehttp://sadievrenseker.com/wp/?page_id=133

• Bu arada hocam yarın google'dan fotograf atın merak ediyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: elonardo

hocam cankaya'dan uclaya giden reyizi biliyorsun iş kişide bitiyor ama bilkent boun koç v.s bitiren adam her zaman bir adım onde olur.

Mesela Sadi reyiz Yeditepe bitirmis çok populer bir universite degil ama adamin yaptigi isler efsanehttp://sadievrenseker.com/wp/?page_id=133

Haklısın hocam bazen karamsarlığa kapiliyorum bilkente odtuye ituye en kotu Hacettepeye gidemezsem yurtdışinda yüksek lisans yapamam silikon vadisi şirketlerinde calisamam diye düşünüyorum.

• alimmm78 kullanıcısına yanıt
    hocam hacettepe'den mezun değil arkadaş, fatih üniversitesinden mezun. sitesinde öyle yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heisenbeng

hocam hacettepe'den mezun değil arkadaş, fatih üniversitesinden mezun. sitesinde öyle yazıyor.

Selman kahya yi demiyor video çektiği kişiyi diyor.

Evet onu demek istemiştim

Mesajda belirtememişim

Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Kendi salaklığım. Özür dilerim
  • CThirty kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Son bir genel soru sorarak üniversitede okuyan veya okuyacak olan bize yardımcı olmanızı istiyorum hocam.

Sizin bulunduğunuz yerlere gelebilmek için üniversitede not ortalamasını yüksek tutmak dışında neler önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zıplayan Kanguru

Yaşca senden küçüğüm ama birşey diyeceğim Türkiye'de genelde yurtdışına kapağı atayım Türkiye umrumda olma kafasında insanlar var. Umarım orda öğrendiklerinle orada kalmaz buraya gelip gidemeyenlere aktarırsın.Başarılar

Bu konuda soylencek cok sey var. Ozellikle genclerde Turkiye'den kacip gitmek gibi bir hayal, kendilerini kurtarmak gibi hedefler var. Bunlar hakkinda da konusabiliriz ancak soyledigin seye tamamen katiliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.