Şimdi Ara

GOOGLE CHROMECAST KULLANANLAR (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.214
Cevap
88
Favori
178.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2.4 ghz destekliyor chromecast'ler o yüzden 2.4 ghz seçmelisiniz ama o zamanda internet performansınız düşer. Bazı modemler 2 frekanstan da yayın yapabiliyor. Listede iki ayrı modem olarak görünüyor. Mümkünse iki frekans da acık olsun. Chromecast 2.4 ghz den baglanır diğer cihazlar 5 ghz den.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende yeni aldım bugün elime ulaştı. youtube,netflix falan açıyor problem yok.
    ilk sıkıntım telefonun ekranını yansıtmıyor. kurulum videolarında izlediğim kadarıyla böyle birşey mümkün. ıphone'da ekran yansıt yazmıyor bile. samsung da tıklıyorsun tepki vermiyor. tinycast vb. indirdim fakat hiç bir videoyu açmıyor.
    ikinci sıkıntı laptop'a bağladığımda inanılmaz bir donma kasma yapıyor. görüntü kalitesi laptopda 1080p TV'de 480 civarı gibi oluyor. buna rağmen yine kasma oluyor çözümü varmıdır?
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgi : chromecast 3 ün 5ghz desteği var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TechnoDeviL T kullanıcısına yanıt
    Telefonunuzdan Google Home uygulamasına girip cihaz ismine tıklayın. Orda telefon ekranını yansıt seçeneği var. Donma kasma problemi içinse Chromecast cihazı televizyona usb üzerinden elektrik almasın direk fişe takın. Bazı televizyonların usb çıkışı yeterli elektriği, amperi sağlamadığı için Chromecast düzgün çalışmıyor. Sorun devam ederse modeminizin wi-fi kanal yayınını 10,11,12,13,14 olmayacak şekilde ayarlayın. Bu dediklerimi bir deneyin sorununuz belki çözülür.
  • Düzeltme için teşekkürler hocam.

• coolsnowman C kullanıcısına yanıt
    Benim chromecast 2 kanal 11 den sonrasını desteklemiyor. Bunun çözümü var mı hocam?

• Arkadaşlar bir de benim chromecast modem listesinde görünüyor "chromecast.b" şeklinde. Hem de şifresiz. Bunu nerden kapatabiliriz?

• Hocam bendeki chromecast 2 USA cihazı o yüzden kanal 12 ve 13'den bağlantı sağlayamıyorum. Kanal 12 ve 13'ü nasıl aktif edebilirim bilginiz var mı?
  • Arkadaşlar merhaba.Öncelikle hepinize iyi bayramlar.

Yaklaşık 1,5 yıldır chromecast'ı her televizyonda sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. 2 gündür hiçbir Tv'ye bağlantı yapamıyorum. Cihazın tuşuna basılı tutarak resetleme işlemini felan denedim ama sonuç alamadım.

Sorun şu;
    Cihazı Tv'ye bağladığımda ekrana ilk açılış yazısı geliyor (ekranın altında chromecast yazısı). Daha sonra klasik manzara ekranı gelmiyor malesef. Tv'ye sanki harici bir şey bağlanmamış gibi ekran tepkisiz kalıyor. Ara sıra google home uygulamasında cihaz algılanıyor ama ses ve görüntü olmuyor. Böyle bir problem yaşayan ve ya çözüm önerisi olan var mı?

Hepinize iyi bayramlar

Edit: Problemin kaynağını şans eseri buldum.

Tv'ye bağlayıp tekrar reset işlemi denerken,chromecastın ısısını kontrol etmek için ellediğimde ekranın gelip gittiğini gördüm :)

TV'ye bağlanan hdmi kablosu cihaz ağırlığında deforme olmuş sanırım.kabloyu diğer tarafa bükünce bağlantı sağlandı. Böyle bir problem yaşamamak için dikkat edin arkadaşlar. Tekrar hepinize iyi bayramlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 16txs1963 -- 25 Mayıs 2020; 13:12:52 >

• Google yeni Chromecast ürünü çıkartmak yerine Mi Box S benzeri bir ürünü piyasaya sürüyor. 4K, Asistan ve Chromecast destekli bu cihaz aslında bir Android TV Box.

HABER LİNKİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisg -- 8 Haziran 2020; 18:11:33 >
  • 16txs1963 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiginiz deformasyon gerceklesmesin diye cihazin arkasinda miknatis var hocam.

Tvye bağlantı yapıldığı zaman cihazın yuvarlak gövdesi sarktığı için deforme oldu hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: 16txs1963

Tvye bağlantı yapıldığı zaman cihazın yuvarlak gövdesi sarktığı için deforme oldu hocam.
    Yıllardır öyle kullanıyorum bir sıkıntı olmadı, ilginç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16txs1963 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Keşke baştan aşağıdaki gibi mıknatıslı yeri kullansaydınız.

Eyvallah hocam.hiç aklıma gelmedi valla.bu şekilde şansıma temassızlık olmadı 👍

• Chromecast 2, 5ghz desteklemiyor sanıyordum. Modem değişti geçen gün, şak diye bağlandı
  • bende chromcast2 var yıllardır kullanırım netfilix ve youtube hariç telefon ekranımı aktardığımda mutlaka takılır usb girişini fişe takın demişsiniz deniyecem tv girişinden mi kaynaklanmış bunca yıldır
  • Takilma derken nasil takilma?

• barisg B kullanıcısına yanıt
    Kod adı Sabrina .
    Google Choremecast Ultra 2. nesil
  • Merhabalar,

24 Ocak tarihinde Hepsiburada'dan satın almış olduğum Google Chromecast 3.Nesil'i satıyorum. Ürünü aldıktan sonra 2-3 kere kullandım ve sonrasında yurtdışına gittim. Yurtdışından geldikten sonra da hiç kullanmadım. Herhangi bir sorunu yoktur. Garantisi mevcut.

Satın almak isterseniz PM atabilirsiniz.

Ankara'da oturuyorum ancak başka şehirde ikamet ediyorsanız, kargo ile gönderebilirim.

İyi forumlar
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.