Şimdi Ara

Google Chrome sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google Chrome u açtığımda gpu sürekli max değerlerde çalışıyor ne hikmetse.
    kapadığımda normal masa üstünde olması gereken değerlere geliyor ?
    bir fikri olan varmı bu konuda ?

Google Chrome sorunu

Google Chrome sorunu

Google Chrome sorunu

resimlerde göründüğü gibi arkadaşlar.

Internet Explorer da normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Team NINJA -- 8 Eylül 2013; 3:53:35 >

• Boşta 58 derece pek de olması gerektiği değer sayılmaz. En ısınan kart bile 43'ü geçmemeli boşta, 58 nedir

Edit:
    -Chrome'u açınca voltaj mı artıyor orda o.O

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8DA7E2B07 -- 8 Eylül 2013; 4:00:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: csufeardir

Boşta 58 derece pek de olması gerektiği değer sayılmaz. En ısınan kart bile 43'ü geçmemeli boşta, 58 nedir

Sistemin tüm özelliklerini, msconfig'den başlangıçta çalışan programları, ve parçaları ne zaman aldığınızı yazabilir misiniz

hocam resimlerde gözüküyor cromu kapadığımda sorun yok.
    o sıcaklık crome u hemen kapadığımda çektiğimden o derecelerde gözüküyor.62 den düşmeye başlamıştı.
    kart oşta o derecelere gelmiyor anlayacağın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Team NINJA

quote:

Orijinalden alıntı: csufeardir

Boşta 58 derece pek de olması gerektiği değer sayılmaz. En ısınan kart bile 43'ü geçmemeli boşta, 58 nedir

Sistemin tüm özelliklerini, msconfig'den başlangıçta çalışan programları, ve parçaları ne zaman aldığınızı yazabilir misiniz

hocam resimlerde gözüküyor cromu kapadığımda sorun yok.
    o sıcaklık crome u hemen kapadığımda çektiğimden o derecelerde gözüküyor.62 den düşmeye başlamıştı.
    kart oşta o derecelere gelmiyor anlayacağın.

Anlamadım cidden pek. Kart ısınıyor mu peki gerçekten?

• şuan crome açık ve sürekli bu şekilde kullanıyor.
     Google Chrome sorunu

Internet Explorer kullanıldığında.

Google Chrome sorunu

gördüğün gibi kartın ısı değerleri düşüyor.

evet crome açıldığında voltaj artıyor.
  • haliyle crome açıkken ısınıyor sanki oyun oynuyormuşum gibi değerler artıyor.
    ha oyun oynuyorum ha crome da nette giriyorum aynı şey gibi oluyor anlayacağın.

explolerde hiçbir sorun yok anlamadım gittim ne iş sizdede durum böylemi ?

bir kontrol edin bakalım emin olmak için.
  • quote:

haliyle crome açıkken ısınıyor sanki oyun oynuyormuşum gibi değerler artıyor.
    ha oyun oynuyorum ha crome da nette giriyorum aynı şey gibi oluyor anlayacağın.

explolerde hiçbir sorun yok anlamadım gittim ne iş sizdede durum böylemi ?

bir kontrol edin bakalım emin olmak için.

Fakat gpu'ya yük binmiyor. Chrome kullanırken gereksiz yere hızını artırıyor ekran kartı. İlk yöntem Chrome'u silip yeniden kurmayı deneyin

Bende olmuyor böyle bir sorun. Ekran kartının o hıza, o voltaja ihtiyacı olmadığı halde kullanıyor. İlginç.

• en başta onu yaptım malesef aynı.
  • quote:

en başta onu yaptım malesef aynı.

İlginç. Bendede tam tersi oluyor.Kartım asus 7950.İnternet explorer açtığımda gpu hızı 501'e çıkıyor,bellek hızıda 5000,gpu kullanım yüzdesi ve sıcaklık değişmiyor. google chrome açtığımda ekran kartı kullanımında bir değişiklik olmuyor.Bence windows media player ile gomplayer'ı da dene.Wmp'da video açtığımda ekran kartı İnternet explorer'daki değerlere geliyor.Gomplayer'da ise kart kullanımında değişiklik olmuyor.Basit mantık kullanırsak, senin kartta gomplayer'da değerlerin artması lazım.Test edebilirsen bir dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanri12 -- 8 Eylül 2013; 5:03:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanri12

quote:

İlginç. Bendede tam tersi oluyor.Kartım asus 7950.İnternet explorer açtığımda gpu hızı 501'e çıkıyor,bellek hızıda 5000,gpu kullanım yüzdesi ve sıcaklık değişmiyor. google chrome açtığımda ekran kartı kullanımında bir değişiklik olmuyor.Bence windows media player ile gomplayer'ı da dene.Wmp'da video açtığımda ekran kartı İnternet explorer'daki değerlere geliyor.Gomplayer'da ise kart kullanımında değişiklik olmuyor.Basit mantık kullanırsak, senin kartta gomplayer'da değerlerin artması lazım.Test edebilirsen bir dene.

anlamadım hocam neden player deniyoruz ?
    crome ile media oynatıcı anlamadım açıkcası.
  • Chrome Görev Yöneticisini gözden geçirmeyi denediniz mi;

https://support.google.com/chrome/answer/95672
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sanri12

quote:

anlamadım hocam neden player deniyoruz ?
    crome ile media oynatıcı anlamadım açıkcası.

Tarayıcılarda olduğu gibi wmp ve gomplayer'ın kart kullanımını karşılaştırırsın demiştim.Bende İnternet explorer ve wmp ekran kartını oyun oynarmış gibi kullanıyor,google chrome ve gomplayer ise ekran kartını kullanmıyor.Tarayıcılarda senin kartla benimki tam ters durumda,oynatıcılar açısından da öyle olacakmı diye merak ettim.Ben 2 farklı ekran kartı sürücüsü ile denedim sonuç değişmedi.
    Yaklaşık bir hafta önce benzer bir konu açmıştım.
    http://forum.donanimhaber.com/m_80462434/f_//tm.htm#80568755
  • Chrome uygulaması gpunun gücünden yararlanıyor. Bildiğime göre sizdeki referans tasarım bir kart haliyle sıcaklığı özel soğutucu modellere göre yüksek oluyor. Bunu şöyle de görebilirsiniz. Nvidia denetim masasına gidip oradan 3D ayarların yönetilmesi bölümünde Proğram ayarları bölümüne baktığınızda, özelleştirilicek proğramı seçin sekmesinde oyunlardan başka Chrome'uda göreceksiniz.
    @Team NINJA
    Bir not: Ben denemedim ama belki bu şekilde sorununuzu çözebilirsiniz. Linki:http://www.sevenforums.com/tutorials/271264-chrome-gpu-hardware-acceleration-turn-off.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeGetBe -- 8 Eylül 2013; 14:26:59 >
  • DeGetBe kullanıcısına yanıt
    hocam o dediğini gece yapmıştım bir işe yaramadı malesef.

olmadı exploler kullanırım ya.iş değil valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Team NINJA -- 8 Eylül 2013; 21:03:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.