Şimdi Ara

Google Chrome OS yeni netbook'larla bu ay sahneye çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
7.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ve Google'ın yeni işletim sistemi Chrome OS sahneye çıkıyor. Temmuz ayında açıklanan ve sene sonuna doğru hazır olacağı söylenen yeni işletim sisteminin bu ay içerisinde bazı yeni netbook modelleriyle Çin pazarında kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Henüz Google cephesinden resmi herhangi bir açıklama yapılmış olmasa da endüstriyel kaynaklara göre Chrome OS tabanlı netbook'ların birkaç hafta içerisinde satışa sunulması bekleniyor. Çin'de hükümet desteği ile geliştirilen MIPS tabanlı Loongson işlemcisinin güç vereceği ultra-düşük maliyetli netbook modellerinde kullanılacak Chrome OS, ilk olarak Çin ve bazı önemli Asya pazarlarında kullanıma sunulmuş olacak. Öte yandan Acer ve HP gibi dünya devi PC üreticilerinin de Chrome OS'lu netbook hazırlaması beklenirken bu konuda henüz herhangi bir açıklama bulunmuyor.

Chrome OS işletim sisteminin geliştirilmesi için endüstri devi pek çok isimle iş birliğine giden Google düşük sistem gereksinimleri ve sunduğu çevrimiçi hizmetlere tam entegrasyon gibi avantajlarla işletim sistemi pazarında hızlı bir yükseliş hedefliyor. Pine Trail platformuyla lanse edilecek yeni nesil Atom işlemcileri ve Windows 7'nin netbook'larda kullanılması beklenen "Starter Edition" versiyonu ile kıyaslandığında Google Chrome OS tabanlı netbook'ların çok daha düşük maliyete sahip olması ve ücretsiz Google servisleriyle gelişmiş mobil deneyim sunması bekleniyor.

• Apple-Google-Youtube. Bunların üçü arkadaş olarak biliyorum ben. OS'da olması da normal bir şey sanırım.
  • Pek tutulacağını sanmam
  • ücretsiz olusunun maliyeti düşürecegini hiç sanmıyorum ac gözlü üretiler ondanda pay çıkaracaklardır. android ücretsiz olduda ne oldu android li telefonlar ates pahası... işletim sistemi üzretli olsaydı kaça satarlardı kim bilir...
  • bi denemek lazim aslinda kullanilabilirlik,kullanici arayuzu felan nasil?google in oyle sallamasyon bisey yaptigini dusunmuyorum ama gormeden de yprum yapmak anlamsiz olur.
  • Hızlı açılan ve iyi bir performansa sahip olursa ve üzerinde ihtiyaç duyulacak internet, multimedia, vb yazılımları da olursa elbette işe yarayacaktır.
  • peki windows yazılımlarıyla uyumları nasıl acaba...farklı bir işletim sisitemi belki ama hani excel i word u olmalı diye düşünüyorum. gerçi symbianda bile var bunlar ama ?
  • Windows programlarını calıstırabılırse windowsu bile sollar...:DDD
  • bence her firmanın bir alternatifi olmalı microsoftunda inşallah işletim sistemlerindede iki veya daha fazla firma olurda rekabet olur rekabet demek daha uygun fiyatlı ürün demek.
  • Bir netbook kullanıcısı olarak XP'den çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevidaL

Apple-Google-Youtube. Bunların üçü arkadaş olarak biliyorum ben. OS'da olması da normal bir şey sanırım.

OS isletim sistemi demek..
  • Tutucağını sanmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevidaL

Apple-Google-Youtube. Bunların üçü arkadaş olarak biliyorum ben. OS'da olması da normal bir şey sanırım.

Aplle ceosu sanırım google la bağlantısını kestiğini açıklamıştı yanlış hatırlamıyorsam...

bunun dışında youtube zaten google ın

güzel bi işletim sistemi olur bence tutar...
  • sft67, ben tutacak diye düşünüyorum. Win7'nin netbook sürümleri en büyük rakibi olacak tabii ki.

Ama her önüne gelen bir Linux türü çıkaracağına, arkasına Google desteği alır, tek çatıda birleşirler. Linux daha %1'i yeni geçmesinden sebelerinden birisi tek çatı altında değil de, her önüne gelen yeni işletim sistemi yapmasıdır. Chrome , Mac ve Win'in yolunda, sadece güncellemelerle yeni işletim sistemi yapacak gibi görünüyor XP , Vista gibi. Yoksa tek çatı altındalar...

Ümitliyim yani...
  • win 7 nettbooklarda xp kadar performanslı çalışıyor diyebilirim deneyin bence.. os chrome a gelince herkez kullanmayacak bile olsa çok özellikli cihazlara sahip olmayı istiyor. örneğin 1080p desteği gibi..kim netbookunda 1080p izleme ihtiyacı duyar.yada zaten ufak ekranda nasıl bir kalite farkı bekler... çoğu kullanıcı için bunun önemi yok önemli olan biri diskini uzatıp hd film var bakalım dediğinde çalışırması veya diskte 1-2 hd klip veya film bulundurup ahada bu netbook bunuda yapıyor diyebilmesi...neetbookların en büyük eksiği bence optik okuyucuya sahip olmamaları 11" lere kadar büydüler optik okuyucu yok.. hayır maksat hafiflikse TT serisi sony vaioları örnek alsınlar ..
  • Ya pil ömrü? NoteBookuma Windows 7 kurduğumda bekleme süresi yarıya iniyor.
    Windows 7 çok pil harcıyor ama kullanımına lafım yok. Fena değil...
  • paylaşım için teşekkürler
  • alternatifler her zaman iyidir
  • win7nin netbook/notebooklarda performansı iyi fakat çok pil harcıyor yorumlara göre. yine xp akar. chrome os tutmaz bence
  • bu işletim sistemine destk vermek microsoft tekelini kırmak adına çok önemli bir durum!

rakabet ortamında gelişmiş, daha ucuz, daha performanslo yazılımlar istiyorsak buna destek vermeliyiz
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.