Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Google, Chrome 76’yı kullanıma sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
15
Cevap
2
Favori
2.298
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Google, Chrome 76’yı kullanıma sundu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2353 Mesaj

Bulut teknolojilerinden arama motoruna bir çok alanda hizmet veren Google’ın Windows platformunda en çok kullanılan tarayıcı konumunda duran tarayıcısı Chrome, bugün yeni bir sürüme geçti. Yeni Chrome güvenlik alanında kayda değer yeniliklerle geliyor.

Adobe, Flash Player’ın fişini çekeli bir hayli zaman olsa da halen bazı web sitelerinde Flash Player’dan faydalanılıyor. Bu nedenle tasarımcı kısmında terk etme hızlı olsa da tarayıcı tarafında Flash Player’ı bir süre daha göreceğiz.

Flash Player yavaş yavaş terk ediliyor

Yine de Google bu süreci hızlandırmak adına tarayıcısında Flash Player’ı bundan sonra varsayılan olarak kapalı olarak bulunduracak. İsteyen kullanıcılar site tercihlerinden terk edilen uygulamayı yine de açabilecek olsa da Chromium yol haritasına göre 2020 sonunda yayınlanacak sürümden sonra bu seçeneği de bulamayabilirsiniz.

Ek özellikler kısmında ise Progresif Web uygulamarının kurulumunun basitleştirilmesinin yanı sıra web sitelerinin tarayıcının gizli mod’da olup olmasını öğrenebilmesinin bloklandığını görüyoruz. Böylece Chrome kullanıcıları içeriğe erişimi denetlemek için kullanılan bu yöntemden korunmuş olacak.

|
    |

• Saçma mesajlar yazmayın şuraya artık. İsteyen istediğini kullanır. Ben yıllardan beri birçok tarayıcı kullandım ve en iyisinin Chrome olduğuna karar verdim. Adguard reklam engelleme eklentisiyle harika oluyor.

dreamblue35 d kullanıcısına yanıt
    @dreamblue35 demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Yalnız şöyle bir şey var bende eskiden 2 tane reklam eklentisi kullanıyordum sonra araştırinca öğrendim ki tek eklenti kullanmak daha verimli. Çünkü çoklu engelleyeciler birbirleriyle çalışabiliyormus. UBlock en iyisi

• Onbaşı
    28 Mesaj
    Hala Chrome kullanan var mı... Mozilla Firefox varken.
  • Yarbay
    2247 Mesaj
    Saçma mesajlar yazmayın şuraya artık. İsteyen istediğini kullanır. Ben yıllardan beri birçok tarayıcı kullandım ve en iyisinin Chrome olduğuna karar verdim. Adguard reklam engelleme eklentisiyle harika oluyor.
  • Yarbay
    8609 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    SEO-Uzmanı

otomatik dil çevirisi için kullanıyorum !
    |
    |
  • Binbaşı
    1756 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dürüstİnsan

Saçma mesajlar yazmayın şuraya artık. İsteyen istediğini kullanır. Ben yıllardan beri birçok tarayıcı kullandım ve en iyisinin Chrome olduğuna karar verdim. Adguard reklam engelleme eklentisiyle harika oluyor.
    selamlar, bende size bir ekran görüntüsü vereyim reklam engelleyici olarak düşünüyorsanız eğer bence yanılma payınızı gözden geçirin derim, aynı sayfadaki reklramları bir firefox birde chrome dan aldığım görüntüleri karşılaştırın ! ekran görüntülerinde yukarıda sağ üst köşeye bakın bakalım bir fark görebilecek misiniz

• Binbaşı
    1012 Mesaj

Halen Chrome kullanıyorum, tercih meselesi.
    |
    |
    efec kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: dreamblue35

selamlar, bende size bir ekran görüntüsü vereyim reklam engelleyici olarak düşünüyorsanız eğer bence yanılma payınızı gözden geçirin derim, aynı sayfadaki reklramları bir firefox birde chrome dan aldığım görüntüleri karşılaştırın ! ekran görüntülerinde yukarıda sağ üst köşeye bakın bakalım bir fark görebilecek misiniz

Alıntıları Göster
    Yalnız şöyle bir şey var bende eskiden 2 tane reklam eklentisi kullanıyordum sonra araştırinca öğrendim ki tek eklenti kullanmak daha verimli. Çünkü çoklu engelleyeciler birbirleriyle çalışabiliyormus. UBlock en iyisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Çavuş
    74 Mesaj

Nerede çöp reklam engelleyici varsa kurmuşsun. Bir tane reklam engelleyici yeterlidir. O eklentiler varsaıylan olarak 150 bin yakın blelek tüketiyor. Tarayıcıyı çok yoruyorlar.

Nano adblocker ve Nano defender reklam engelleme uzantılarını kur. Kafanı arkana yasla. İki tarayıcı içinde var. Nano adblocker reklam engelleyici. Nano defender reklam engelleyiciyi kapatın uyarısnı kaldırıyor.
    Nano adblocker ublock origin alt yapısını kullanıyor. Amacı daha düşük sistem kaynağı tüketmek. Nano defender sadece Ublock origin ve Nano adblocker ile çalışıyor. Ublock origin ile çalışması için ince ayar yapman gerekiyor. Ublock origin eskiye göre daha çok kaynak tüketiyor. O yüzden nano adblocker öneriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darktowertr -- 1 Ağustos 2019; 15:16:36 >
    |
    |
    dreamblue35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Darktowertr

Nerede çöp reklam engelleyici varsa kurmuşsun. Bir tane reklam engelleyici yeterlidir. O eklentiler varsaıylan olarak 150 bin yakın blelek tüketiyor. Tarayıcıyı çok yoruyorlar.

Nano adblocker ve Nano defender reklam engelleme uzantılarını kur. Kafanı arkana yasla. İki tarayıcı içinde var. Nano adblocker reklam engelleyici. Nano defender reklam engelleyiciyi kapatın uyarısnı kaldırıyor.
    Nano adblocker ublock origin alt yapısını kullanıyor. Amacı daha düşük sistem kaynağı tüketmek. Nano defender sadece Ublock origin ve Nano adblocker ile çalışıyor. Ublock origin ile çalışması için ince ayar yapman gerekiyor. Ublock origin eskiye göre daha çok kaynak tüketiyor. O yüzden nano adblocker öneriyorum.
    teşekkürler denemekte fayda var, her nekadar bellek sıkıntım olmasada performans düşüşü istemem
    |
    |

• Onbaşı
    38 Mesaj
    Opera GX şuan var olan,, en kullanıcı dostu tarayıcıdır bu konuda da iddialiyim.

1-Ücretsiz vpn
    2-Özelleştirilebilme
    3-reklam engelleme
    4- Chrome eklentileri kullanabilme
    5- Ram ve cpu kullanımı sınırlandırabilme
    6-Whatsapp,fb sohbet ekranları var
    7- Hızlı ve optimize

Eksikleri
    1- Cloud serverı olmaması. Ah bir cloud hizmeti olsa tadından yenmez . (Yandex drive gibi) Varsada ben bulamadım.
    2- Yandex browser daki gibi otomatik şifre üretme yok. Baya işe yarayan bir özellik. (Özellikle çok fazla kayıt işlemi yapıyorsanız)
    |
    |
  • Yarbay
    3007 Mesaj
    güncellemesi iyi çalışmıyor , macos'da sürekli silip yeniden yüklüyorum
    |
    |

AirPods Seri 1
    iPhone Xs Max
    Macbook Pro 2017
  • Çavuş
    45 Mesaj
    Gmail, android ve google drive kullanan için chrome şu haliyle dünyanın yapılmış en güzel tarayıcısıdır. Aksini söyleyenin alnını karışlarım. Ellerim de büyüktür.
    |
    |
  • Yarbay
    4716 Mesaj
    En gözüme çarpan www gözükmemesi oldu.
    |
    |
  • Onbaşı
    28 Mesaj
    Tamam tercih meselesi ama VPN'i için Opera kullanılır mı ya? Google Chrome da proprietary software.
    https://www.gnu.org/proprietary/malware-google.html
    Mozilla Firefox özgür yazılım ve bence en iyi tarayıcı ancak tamamen özgür olabilmek için şuraya bakın:
    https://spyware.neocities.org/guides/firefox.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Misafir Üyelik
    60376 Mesaj
    krom işlemcinin nasını ağlatıyor, firefox ve opera varken..
    |
    |
  • Binbaşı
    1568 Mesaj
    Palemoon ve opera.
    Baska web tarayıcısı kullanmaya gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
1
Reklamlar
üniversite
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,079
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.