Şimdi Ara

Google, 'Ben robot değilim' güvenlik uygulamasına son veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google, 'Ben robot değilim' güvenlik uygulamasına son veriyor
    "İnsan ve Bilgisayar Ayrımı Amaçlı Tam Otomatik Genel Turing Testi" ya da daha yaygın adıyla "CAPTCHA" olarak bilinen güvenlik uygulaması, web sitelerini ziyaret eden kullanıcının gerçek bir insan mı yoksa kötü niyetli bir bot mu olduğunu ayırt etmeye yardımcı oluyor. Öyle ki günümüzde birçok platformun tercih ettiği bu sistem sayesinde yılda milyonlarca saldırı engelleniyor.

Ayrıca Bkz.Milli Eğitim Bakanlığı okullarda sosyal medya kullanımını yasakladı!
    Konuyla ilgili açıklama yayınlayan Google, uzun süredir kullanımda olan reCAPTCHA güvenlik adımının siteleri koruduğunu ancak oldukça hantal bir uygulama olduğunu belirtiyor. Bu düşünceyle ziyaretçilerin içeriklere ulaşma sürelerini hızlandırmak için düğmeye basan teknoloji devi, yakın zamanda "Ben robot değilim" kutucuğunun tamamen gizli hale getirileceğini duyurdu.

Makine öğrenimi ve gelişmiş risk analizinin bir kombinasyonu 

Düzenlemeyle birlikte arka planda kullanıcıların IP adresini ve ekrandaki fare hareketleri gibi değişkenlerini takip edecek olan Google, sayfadaki kişinin insan mı yoksa bot mu olduğunu ayırt edebilecek. Böylelikle kullanıcılara "Sokak tabelası içeren kareleri seçin.", "Ağaç olan görselleri işaretleyin." ya da "Ekrandaki sayıları girin." gibi istekler yöneltilmeyecek.

Ayrıca Bkz.Ubisoft'un popüler oyunu "Steep" bu hafta sonu tamamen ücretsiz
    Makine öğrenimi ve gelişmiş risk analizinin bir kombinasyonu olan yeni algoritma, güvenlik adımlarını çok daha hızlı gerçekleştirerek içeriklere anında ulaşmanızı sağlayacak. Eğer siz de güncellenen "reCAPTCHA" hizmetini ilk deneyenlerden olmak istiyorsanız buradaki bağlantıdan kaydınızı yaptırabilirsiniz.

• Daha akıllıca bir sistem olmuş. Gerçi önceki doğrulama sistemi de aşırı süre almıyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden gazeteler gibi yanıltıcı başlık atıyorsunuz ? Güncelleniyor yada yenileniyor yazmak çok mu zor

• İyi olmuş VPN kullanırken sıkıntı oluyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demek bunu google yapıyomuş.. hmm... bazen o kadar sövdüm ki o çıkan sorulara,okunamayan yazılar,bulunamayan resimler vs. Ben robotum diyip sayfayı yenilediğim çok oldu.

• Yalan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet_Ali61 -- 11 Mart 2017; 17:3:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night Rain

Daha akıllıca bir sistem olmuş. Gerçi önceki doğrulama sistemi de aşırı süre almıyordu.

Bazen 1 dakikamı harcadığım oluyordu, az bir süre sayılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

quote:

Orijinalden alıntı: Night Rain

Daha akıllıca bir sistem olmuş. Gerçi önceki doğrulama sistemi de aşırı süre almıyordu.

Bazen 1 dakikamı harcadığım oluyordu, az bir süre sayılmaz.

Hata olmasın diye dikkat edince biraz vakit geçebiliyor ancak tekrar uğraşmaktan iyidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resimdeki x'leri seç gibi saçma şeylerden nefret ediyorum. Bir tik koymak yeterli.
  • S.a ben robotum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A.s
  • Yurdum robotları rahat bir nefes alacak desene.

• arka arkaya hata alınca ben acaba robotmuyum diye insanlığımdan şüphe eder olmuştum. saçma bi yöntemdi iyi olmuş. utanmasalar ilerde parmak izi isteyecekler.

• yi günler ben reCAPCHA şikayetciyim resimleri seçtiğimiz halde yanlış seçtiniz diyor ve seçilen resimleri kabul etmiyor bütün sitelerde boyle yapıyor ben 13+3 =16 şeklinde olan capcha olandan istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

yi günler ben reCAPCHA şikayetciyim resimleri seçtiğimiz halde yanlış seçtiniz diyor ve seçilen resimleri kabul etmiyor bütün sitelerde boyle yapıyor ben 13+3 =16 şeklinde olan capcha olandan istiyorum
    Tabi,hemen size özel bir şey yapalım.Başka bir isteğiniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 18 Mayıs 2018; 4:52:19 >
  • Uygulamaya son veriyor ve açmıyor resımlerı ya napıcam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.