Şimdi Ara

GOOGLE (ASUS) New Nexus 7 (2013) ***ANA KONU*** (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.865
Cevap
37
Favori
72.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nexus 7 2013 Wi-Fi 32 GB tableti olup da OTAdan güncelleme alan var mi. Bana henüz gelmedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kemalboran kullanıcısına yanıt
    İlk modele geldi 3 gün önce fakat kesinlikle cihazı sıfırlayıp kurun 13 modellere gelince, yoksa uyum sorunları yaşanıyor.

• 2013 model olup da OTA'dan güncelleme alan yok sanırım. Neyse gelince yükleriz artık.
  • kemalboran kullanıcısına yanıt
    Amanda aman bir güncelleme değil hocam çok büyük beklentiye gitmeyin, eski sürümde daha pratikti bir çok kısa yol pek begenmedim ben 5.0 ı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Luaz.

quote:

Orijinalden alıntı: fIoki

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kritios

Arkadaşlar gözümüş aydın
    Android 5.0 tabletimize gelmiş bulunmaktadır

Çıkalı 4-5 gün oluyor

Ota yoluyla mı aldınız güncellemeyi

Google'ın yayınladığı factory images dosyalarıyla kendim kurulum yaptım.

https://developers.google.com/android/nexus/images

Hocam pmden banada tarif etmeniz mümkün müdür acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar gözümüş aydın

Çıkalı 4-5 gün oluyor

Hocam pm'den tarif esilecek bir şey yok. Konunun anasayfasına bakarsanız chatin_62'in New Nexus 7 (2013) Factory Image yükleme diye bir yazısı var. Bende oradan yaptım ki ilk seferimdi benimde ama sorunsuz hallettim.

• sorun kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _botturgec_ -- 25 Kasım 2014; 2:05:07 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar gözümüş aydın

Çıkalı 4-5 gün oluyor

Hocam pm'den tarif esilecek bir şey yok. Konunun anasayfasına bakarsanız chatin_62'in New Nexus 7 (2013) Factory Image yükleme diye bir yazısı var. Bende oradan yaptım ki ilk seferimdi benimde ama sorunsuz hallettim.

Değişiklik olabilir zannettim. Siz dedikten sonra yazılanları uygulayıp yüklemeyi gerçekleştirdim.Teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar gözümüş aydın

Çıkalı 4-5 gün oluyor

Değişiklik olabilir zannettim. Siz dedikten sonra yazılanları uygulayıp yüklemeyi gerçekleştirdim.Teşekkürler

güle güle kullanın.

• Youtube'ta ve diğer videolarda sorun yaşayan arkadaşlar için bir önerim olacak. Ben de ne Facebook'da nede Youtube'ta videoları açamıyordum. Bu sorunla ilgili Google'ın forumunda oldukça yoğun bir şikayet var. Önerilen çözümler, kimilerinin sorununu çözmüş, kimilerinin o anlık çözdüğü halde daha sonra tekrar ortaya çıkmış, kimilerinde ise bir işe yaramamış. Ben de factory reset hariç, hepsini aynı anda uygulayayım dedim ve şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım. Google mutlaka buna bir çare bulup güncelleme yapacaktır ama o zamana kadar beklememek için siz de bu çözümleri uygulayabilirsiniz.

1: Ayarlardan Geliştirici Seçeneklerine girin ve Media başlığı altındaki Use NuPlayer seçeneğini kaldırın.

2: Yine ayarlarda Apps yani Uygulamalar seçeneğini açın. Tüm uygulamalar sekmesinden Youtube'u açarak, eğer aktifse Varsayılan sıfırla, Önbellek Temizleme ve Veri Temizleme işlemlerini yaparak Durdurmaya Zorla ile uygulamayı durdurun.

3: Tableti kapatıp Recovery modunda açın. TWRP kullanıyorsanız Wipe menüsünden Dalvik cache ve Cache seçeneklerini işaretleyip Wipe işlemini yapın. Başka bir recovery kullanıyorsanız oradaki Wipe cache ve Wipe Dalvik Cache işlemlerini yapın.

4: Tableti yeniden açın.

Tablet ilk açılışta mevcut uygulamaları yeniden optimize edeceği için biraz uzun sürecek. Açılınca YouTube uygulamasını açıp ilk kurulum ekranlarını geçerek bir video oynatın.
    Bundan sonra ne videoları kesik kesik oynatma ne de ağ hatası oluştu gibi mesajları görmeyeceksiniz (umarım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 22 Kasım 2014; 19:40:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

2013 model olup da OTA'dan güncelleme alan yok sanırım. Neyse gelince yükleriz artık.

hocam bu konu zaten 2013 nexuslar için.
    ben ota yoluyla 6 gün önce güncelleme yaptım.
  • kritios kullanıcısına yanıt
    Benim tablete gelen giden yok. 2013 32 GB cihaz.

• Bende kasım başından beri sıkıldım artık hergun güncelleme gelmiş mi diye bakmaktan bana da ota gelmedi daha (2013 32gb)

• Cihazı root yapamadım yardımcı olabilecek var mı
    http://autoroot.chainfire.eu/#fastboot linkteki 12.dosyayı indirdim yükledim gelen supersu uygulanmasında yüklenmiş su kodlaması yok diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ottoman -- 23 Kasım 2014; 23:37:25 >
  • quote:

Cihazı root yapamadım yardımcı olabilecek var mı
    http://autoroot.chainfire.eu/#fastboot linkteki 12.dosyayı indirdim yükledim gelen supersu uygulanmasında yüklenmiş su kodlaması yok diyor

https://play.google.com/store/apps/details?id=stericson.busybox
    Yukarıdaki linkteki uygulamyı indirip BusyBox'ı install edin.
    Root konusunda bazı anlaşlmaz durumlar var. Bzı uygulamalar root yetkisi aldığı halde almamış gibi davranabiliyor. Build.prop dosyasını değiştirebiliyor olmam Root yetkisi aldığım manasına geliyor. Ama mesela Quickboot çalışmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Cihazı root yapamadım yardımcı olabilecek var mı

https://play.google.com/store/apps/details?id=stericson.busybox
    Yukarıdaki linkteki uygulamyı indirip BusyBox'ı install edin.
    Root konusunda bazı anlaşlmaz durumlar var. Bzı uygulamalar root yetkisi aldığı halde almamış gibi davranabiliyor. Build.prop dosyasını değiştirebiliyor olmam Root yetkisi aldığım manasına geliyor. Ama mesela Quickboot çalışmıyor.

İnstall edilmiyor bi pencere çıkıyor çarpıya basıncada uygulamadan atıyor siz fastboot ta kurulum yapın diye yazmışsınız ya ben onu yapamadım galiba

• Çok ilginç bilgisayardan komut verip recovery moda geçebiliyorum.Ama cihazı bootloader dan recovery e geçmek istedidiğimde android ikonlu hata alıyorum

• quote:

Çok ilginç bilgisayardan komut verip recovery moda geçebiliyorum.Ama cihazı bootloader dan recovery e geçmek istedidiğimde android ikonlu hata alıyorum

Öncelikle TWRP Reovery yüklemeniz gerekiyor. 1. Sayfada videolarım var. Oradan yükleyebilirsiniz.
    Her cihazı PC'den ADB ile kontrol edebilirsiniz. Bunun root ile lgisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Çok ilginç bilgisayardan komut verip recovery moda geçebiliyorum.Ama cihazı bootloader dan recovery e geçmek istedidiğimde android ikonlu hata alıyorum

Öncelikle TWRP Reovery yüklemeniz gerekiyor. 1. Sayfada videolarım var. Oradan yükleyebilirsiniz.
    Her cihazı PC'den ADB ile kontrol edebilirsiniz. Bunun root ile lgisi yok.

RecOvery i yükledim şimdi cihazı root etmek istiyorum en son verdiğiniz linkteki dosya yı indirdim fastboot ta hangi komutla yüklemem gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ottoman -- 24 Kasım 2014; 0:39:40 >
  • chatin_62 kullanıcısına yanıt
    Rootladım teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.