Şimdi Ara

Google Asistan Turkce kullananlar(15 Aralik büyük gün.) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
15
Favori
47.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kismen google home destegi gelmis gibi. Fakat hala Google Home Mini Turkce olmuyor.

Google Asistan Turkce kullananlar(15 Aralik büyük gün.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayalttantire -- 19 Aralık 2018; 19:2:16 >
  • Ve sonunda geliştiriciler için Türkçe dil desteği geldi.
    https://teknoseyir.com/durum/1006672
  • pauselife kullanıcısına yanıt
    Bana öyle geliyor ki Tr asistan asıl ocak sonu ios cihazlara verildiği anda tam olarak işlevsel bir hale gelecek biz android kullanıcıları hala tester sayılırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khaos -- 20 Aralık 2018; 18:16:25 >
  • khaos kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz. Türkçe Beta güvenilir kullanıcı programı bitecek diye düşünürken hala devam ediyor. Asistanı kullanırken filigran çıkıyor. Voice Match her cihazda açılmadı. Henüz Google Home tarzı diğer cihazlara Türkçe gelmedi. Belki ocak sonu iOS'a gelecek ama diğer cihazlara yine gelmeyebilir.
  • Hey google yada ok google komutu nu aktif edemiyorum. Bu ayar nerden yapılıyor? Voice match den ise cihazın dili desteklemiyor diyor ve aktif edilemiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    Voice match henüz Tr yi desteklemediği sesli komut işlevsiz ancak diğer telefonlarda nasıl bilmiyorum ama samsunglarda kullandığınız widget ekranların hepsine google widget ı eklerseniz ekranın açık olması şartıyla "okey google" komutu çalışıyor isterseniz siz de bir deneyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • korayalttantire K kullanıcısına yanıt
    Hocam bu hue den bende de var ama smart hub yuvarlak ..google home ve siri ile kullanabilmek için kare olanı mi lazım?

• Arasıra ok google dendiğini sanarak açılıyor asistan

• quote:

Orijinalden alıntı: mahferer

Arasıra ok google dendiğini sanarak açılıyor asistan

Aynen bende de sapıttı kendi kendine konuşuyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanercan

quote:

Orijinalden alıntı: mahferer

Arasıra ok google dendiğini sanarak açılıyor asistan

Aynen bende de sapıttı kendi kendine konuşuyor :)

Alıntıları Göster
    Bende de aynı oluyor. Voice match etkin olsa bu sapıtmaları yapmayacağını düşünüyorum. Çünkü voice match'i etkinleştirmek için kendi sesimizden "ok google" komutlarımızı kayıt ediyor ve böylelikle başka kişiler ok google dediğinde tepki vermeyeceğini sanıyorum. Voice match'in etkin olmasını bekliyoruz...
  • Türkçe benim Google uygulamasında görünmüyor, neden acaba?

edit: Telefonu Türkçe yapınca geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filojistoN -- 27 Aralık 2018; 16:12:38 >
  • Seri seri nasıl konuşabiliriz? Basıp konuşuyoruz ve asistan cevap verdikten sonra bizim tekrar bir şey sormamız için home tuşuna mı basmamız gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BéTo

Seri seri nasıl konuşabiliriz? Basıp konuşuyoruz ve asistan cevap verdikten sonra bizim tekrar bir şey sormamız için home tuşuna mı basmamız gerekiyor?
    O ozellik su an sadece Amerikan Ingilizcesinde var. Ileride Turkceye de gelir belki.
  • Google Asistan kısayol uygulaması marketten yüklenebiliyor.

Google uygulamasının betası 8.91.2.21 sürümüne güncellendi.
    - "Daha fazlasını keşfet" kısmı çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 5 Ocak 2019; 1:46:09 >
  • Şaftı kaydı, kısa mesaj gönder diyorum. Ayrıntı isterken ingiliz şivesiyle Türkçe konuşuyor, orayı bozmuşlar.

• İos sürümü bugün yayınlandı açıkçası voice match vs gibi kritik özelliklerin ios sürümü ile aktif hale geleceğini düşünürken hiç bir değişiklik olmadı. Aksine yapabilirim dediği şeylerin büyük çoğunu yapamıyor.
  • En azından ekrana Google widgeti koyup halledeyim dedim ama olmadı. Telefonum oneplus 5t. Eşimin tel Huawei p20 lite onunkinde oluyor. Var mı fikri olan?

• telefonum note 9 bende ki google benim konuşmalarımı anlıyor ama bana sesli konuşmuyor bu normali mi? telefon kesinlikle sesli modda
  • quote:

Orijinalden alıntı: olimpiali

telefonum note 9 bende ki google benim konuşmalarımı anlıyor ama bana sesli konuşmuyor bu normali mi? telefon kesinlikle sesli modda

Medya sesleri de açık mı ?

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.