Şimdi Ara

Google Asistan Turkce kullananlar(15 Aralik büyük gün.) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
15
Favori
47.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asistan herkese açılmıştır hayırlı uğurlu olsun. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu sahibi başlığı düzelt geldi artık

• Diğer google cihazlarına da gelecekmi acaba? google home mini gibi. Merakla beklemedeyim

• Bende hala yok ingilizce kullanıyordum ve yabancı cihaz ondan mı acaba türkçeye çevirince de gelmiyor yeter artık
    Edit: Çalışıyor şu an türkçe yapıp verileri ssilince düzeldi. Ardından ingiizce yaptım ve Ana dil türkçe ikinci dil ingilizce olarak seçtim OK google komutu da çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wade96 -- 14 Aralık 2018; 13:33:57 >
  • OK Google komutu çalışmıyor bende. Uygulama içinde bile. Mikrofon simgesine tıklıyorum asistan yerine normal arama yapıyor.
  • Nokata kullanıcısına yanıt
    Aynen. Çünkü voice match aktif değil ve edilemiyor. Çok saçma, halbuki en çok lazım olan şey. Telefona dokunmadan işlem yapmak.

Acaba sorun ne?
  • Asistan özelliği gelen arkadaşlara tavsiyem eksiklikleri (voice match,kısayolların olmaması,tr haber kaynağı olmaması,mail sms ve whatsapp mesajı okuyamaması vs gibi tespit etiketlerini) geri bildirim olarak göndermeleri belki bu şekilde eğlencelik olarak değil de gerçekten günlük hayatımızı kolaylaştıran asistan olarak kullanabiliriz

• arkadaşlar google now launcher yüklü olmadan kullanılamıyor mu bu

• quote:

Orijinalden alıntı: khaos

Asistan özelliği gelen arkadaşlara tavsiyem eksiklikleri (voice match,kısayolların olmaması,tr haber kaynağı olmaması,mail sms ve whatsapp mesajı okuyamaması vs gibi tespit etiketlerini) geri bildirim olarak göndermeleri belki bu şekilde eğlencelik olarak değil de gerçekten günlük hayatımızı kolaylaştıran asistan olarak kullanabiliriz
    Çok eksik var ya.
  • Google Asistan'ı en çok arabada Android Auto ile birlikte kullanmak için sabırsızlıkla bekliyordum. Gerçi birçok sesle komut halihazırda asistan gelmeden önce de çalışıyordu ama yeni özellikler de gelir belki diye bekliyordum. Denediğim kadarıyla Android Auto'ya gelen bir yenilik yok. Özellikle, önceden kaydedilmiş adreslere sesli komutla rota çizme işleminin hala çalışmıyor olması çok kötü. Bakkalı sorsan götürüyor ama bir akrabanın adresi tanımlı bile olsa çözemiyor. Bir de "günaydın" başlığı altında Google Keep hatırlatmalarını göstermiyor oluşu da önemli bir eksiklik, illa takvime kaydedilmiş hatırlatıcıları işleme koyuyor. Şu anki haliyle Android Auto, Google Asistan'dan çok daha gelişmiş durumda, tabii ki Türkçe dil desteği bakımından söylüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wade96

Bende hala yok ingilizce kullanıyordum ve yabancı cihaz ondan mı acaba türkçeye çevirince de gelmiyor yeter artık
    Edit: Çalışıyor şu an türkçe yapıp verileri ssilince düzeldi. Ardından ingiizce yaptım ve Ana dil türkçe ikinci dil ingilizce olarak seçtim OK google komutu da çalışıyor
    Işe yaradı teşekkürler

• Şöyle Türkçe geniş içerikli ve objektif google asistan-apple siri karşılaştırması yapılsa çok güzel olurdu.
  • Sesle uyandırma komut verme yok bişeyi tam yapmadan vermenin anlamı nedir ki. İnşallah bu halde bırakmazlar

• Whatsapptan mesaj atılmıyor yada ben beceremedim, hava durumunu soruyorum başka şehrinkini gösteriyor, orta tuşla aktif olmuyor, sesle zaten aktif olmuyor, verdiğim komutu googleda arıyor asistan değilde google arama motoru ama seslisi. Çok eksik var zamanla daha iyi olur şu haliyle sirinin s si bile olamaz

• asistan geldi ancak ok google çalışmıyor. bundan 1 ay once asistan yoktu ama sesli komutta telefon ana ekrandayken ok google dediğimde arama penceresini açıyor ve ne söylesem yazıyordu. şimdi ise asistan geldi ama ok google çalışmıyor. google penceresinde ok google deyince asistan devreye giriyor ama...
  • hamdibey1 H kullanıcısına yanıt
    WhatsApp mesaj atılıyor, hava durumunda sıkıntı yok, orta tuşla aktif oluyor, verilen komutları aramıyor. Siz Google Now kullanıyorsunuz galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wade96

Bende hala yok ingilizce kullanıyordum ve yabancı cihaz ondan mı acaba türkçeye çevirince de gelmiyor yeter artık
    Bende aynı şekilde Türkçe yi aktif ettim ama cihaz dilini tekrar İngilizce ye alinca 5-10 dk içinde Türkçe Asistan kayboluyor. Birkaç defa denedim sonuç aynı. Cihaz dili İngilizce olduktan 5-10 dk sonra Asistan uzerinde Türkçe dili kayboluyor, çözemedim gitti.

• google assistant uygulama, Android market te, cihazınız ile uyumlu değil diyor. note 5, sürüm Android 7 siz assistant i nasıl yuklediniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asistan a özel bir App yok Google app i kurunca içinde aktif oluyor zaten

• Türkçe asistanı aktif ettim ancak Android Auto içinde çalışmıyor. Google Play hesabını yeni bir mail adresi ile abd olarak ayarlayıp android auto'yu uygulama marketten indirdim ancak yine de asistan çalışmadı.

Android Auto üzerinde asistanı çalıştırabilen var mı?

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.