Şimdi Ara

Google, Android için YouTube uygulamasında yeni kullanıcı arayüzü test ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google, Android için YouTube uygulamasında yeni kullanıcı arayüzü test ediyor 

Google’ın Android için YouTube uygulamasında yeni bir kullanıcı arayüzünü test ettiği bildirildi. Uygulamanın kullanım deneyimini büyük oranda etkileyecek değişimler barındıran test, Nisan ayı içerisinde Google tarafından gerçekleştirilen üçüncü kullanıcı arayüzü testi.

Test edilen ilk değişim uygulamanın giriş ekranında yer alıyor. Resim içerisinde resim bulunan ve izlenen videoyu çerçevesiz şekilde ekranın sağ alt kısmına taşıyan arayüz, izlenen videonun bir kapatma butonuyla birlikte ekranın alt kısmında yer aldığı arayüze yerini bırakacak.

İkinci değişim ise video içerikleriyle alakalı. Bu değişim sayesinde video barı üzerinde herhangi bir noktaya tıklayıp videonun o bölümüne ait olan bir görsel görüntülenebiliyor. Uzun videolarda son derece kullanışlı olabilecek bu özellik, bir süredir YouTube’un iOS uygulamasında yer alıyor.

Üçüncü değişim ise uygulamanın Ana Sayfa, Trendler ve Aboneler bölümlerinin butonlarıyla ilgili. Değişimleri haber içerisindeki ilk görsellerden kontrol edebilirsiniz.

YouTube’un test edilen tüm tasarım değişikliklerini büyük bir güncellemeyle kullanıma sunacağı düşünülüyor. Değişimlerin her biri YouTube’un Android uygulamasının iOS uygulamasına benzemesine biraz daha katkı sağlıyor. Google, işletim sistemleri arasındaki farklara rağmen her iki uygulamayı da mümkün olduğunca birbirine benzeterek daha iyi bir YouTube deneyimi sunmayı amaçlıyor.

• Youtube uygulaması ios üzerinde android kadar başarılı değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Video çubuğunda bir yere dokunduğunda görsel gösterme özelliği zaten şu anda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi empire1530 -- 16 Nisan 2017; 19:22:55 >
  • video hızı ile ilgili neden bir çalışma yok acaba? web üzerinde olduğu video hızı değiştirilebilmesi önemli.

• karanlikmadde kullanıcısına yanıt
    Bunu bende merak ediyorum. Zor olmasa gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arka planda yürütme özelliği istiyoruz çok mu şey istiyoruz bunu yapsanız yeter uğraşmayın boş işlerle

• Rohanli_Theoden kullanıcısına yanıt
    Zaten var da YouTube Red'e aylık bir miktar para ödemeniz gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rohanli_Theoden

arka planda yürütme özelliği istiyoruz çok mu şey istiyoruz bunu yapsanız yeter uğraşmayın boş işlerle

Yıllardır yapamadılar bu özelliği...
  • quote:

arka planda yürütme özelliği istiyoruz çok mu şey istiyoruz bunu yapsanız yeter uğraşmayın boş işlerle

BB kullan kafan rahat olsun. Hala adam gibi multitasking yapabilen tek platform.

Ayrica ustteki yapamadilar diyen arkadasa: Adamlar bilerek yapmiyordu, simdi de parayla yapiyor zaten, youtube red diye bir sey var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuko -- 17 Nisan 2017; 6:6:11 >
  • Youtube test ededursun ben alternatif youtube uygulaması kullanıyorum. Reklam yok. + arkaplan özelliği var. Youtube'nun kendi uygulamasını da devre dışı bıraktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: YolumBilgelik

Youtube test ededursun ben alternatif youtube uygulaması kullanıyorum. Reklam yok. + arkaplan özelliği var. Youtube'nun kendi uygulamasını da devre dışı bıraktım.

Hangi app senin ki?

• IOS uygulamasının tasarımı daha güzeldi. Beklediğim güzel bir gelişme oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

O dedigin şey zaten var paralı olarak

• Google play mıçtı sıvıyor arayüzde youtube bir yana

• quote:

Orijinalden alıntı: karanlikmadde

video hızı ile ilgili neden bir çalışma yok acaba? web üzerinde olduğu video hızı değiştirilebilmesi önemli.

Bunu söylemeye gelmiştim.

• arkaplanda çalışma gelmez kolay kolay, ücretli müzik prog. hepsi çöp olur o zaman..

• Kaydırmalı arayüz hali hazırda güzel, değiştirmesinler. Spotify falan da kaydırmalı arayüzden iOS vari bir arayüz kullanmaya başladı çok sinir bozucu.

• Bende değişip duruyor zaten. Demek test yapılıyormuş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.