Şimdi Ara

goodyear grip performance 155tl (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
4.769
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yakın bir tarihte mi almıştınız lastikleri?
    32 lira birden koyması ilginç olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeser

Nokian line yada iline serisine hiç bakınız mı?
    Bende lastik arayışı içindeyim.
    195 60 15 yaz için.

Evet hatta ilk arastirmam nokian uzerineydi.finler gercekten guzel urun yapiyorlar ve iklim ozelliklerimiz benzer ancak kis lastikleri yaza oranla daha iyiymis ve fiyatlari ilk zamanlara gore gercekten de hic normal degil.200tl den dusuk modeli yok neredeyse tabi bnm olculerim icin bu durum.goodyear ise ilk baslarda guzelken zaman icinde cabuk sertlesme sorunu yasiyor.geriye michelin ve conti kaldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Chembond

Kış lastiği ne önerirsiniz marka olarak? 175 65 R14, Seat Ibiza.

http://www.hepsiburada.com/pirelli-175-65r14-82t-w190-snowcontrol-serie-3-kis-lastigi-p-OTLXPI-W-2124400 Bundan kullandım kayseride 1 kış memnunum :) Sanayiden 135 tl den aldım geçen sene
  • bridgestone turanza er300 de de indirim var. üstelik takma bedava. ben 1 takım 205*55*16 aldım.
    yumuşak lastık isteyen goodyear alabilir. bana sert hamurlu lazım oldugu için bridgestone aldım.
  • Arkadaşlar hazır konusu geçmişken bir sorum olacak. 2012 yılından beri peugeot 308 aracımda Michelin energy Saver lastik kullanıyorum. Aracı sıfır aldım üzerinde vardı yani. Şu anda araç 65bine geldi ve aracın arkası hafif bırakmaya başladı. Lastiklerin dış derinliklerine baktim/baktırdım dişlerde sorun yok. Ömrü geçen lastik sertleşir derler ama benimkiler aksine resmen jöle gibi oldu. Ömrü biten lastik bendeki gibi arkadan atma yapar mı? Bir de çok sallanmaya başladım. Hafif engebeli yolda salinimlarim arttı. Acaba amortisor mu patladı dedim ama kontrol ettim %90 seviyesinde çıktı. Fikir tecrübe alabilirsem sevinirim. Lastikleri yine aynı marka ile degistirmeyı dusunuyorum ama fiyatlar şişmiş gibi.

Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: GOXIN

Arkadaşlar hazır konusu geçmişken bir sorum olacak. 2012 yılından beri peugeot 308 aracımda Michelin energy Saver lastik kullanıyorum. Aracı sıfır aldım üzerinde vardı yani. Şu anda araç 65bine geldi ve aracın arkası hafif bırakmaya başladı. Lastiklerin dış derinliklerine baktim/baktırdım dişlerde sorun yok. Ömrü geçen lastik sertleşir derler ama benimkiler aksine resmen jöle gibi oldu. Ömrü biten lastik bendeki gibi arkadan atma yapar mı? Bir de çok sallanmaya başladım. Hafif engebeli yolda salinimlarim arttı. Acaba amortisor mu patladı dedim ama kontrol ettim %90 seviyesinde çıktı. Fikir tecrübe alabilirsem sevinirim. Lastikleri yine aynı marka ile degistirmeyı dusunuyorum ama fiyatlar şişmiş gibi.

Şimdiden teşekkürler.

Yaşadığınız kaymanın sebebi lastiğin eskimesi mi bilemiyorum ama yumşak hamurlu lastik iyidir. Yani taze ve kaliteli lastik hamuru yumuşak olur, yolu iyi tutar ve kayma yapmaz. Sertleşmiş veya naylon lastik kullanırsanız lastik sert olur, yol tutuş kötüleşir.

• Kış için önerirn

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kış içinhttp://urun.n11.com/oto-lastik/petlas-20555r16-snowmaster-w651-91h-kis-lastigi-2016-uretim-P35118344 önerirmisiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu 3 kanallı efficientgrip performance Türkiye üretimi lastik Fiat egea hb/sw araçlarda orijinal ekipman olarak kullanılıyor, Goodyear dünyanın bir çok ülkesinde uretim yapiyor ve standartları ülkeden bağımsızdır.

• bende adac testleri d e birinci olan honkook vertus prime 3 ü ortaya atar giderim
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarsom

quote:

Arkadaşlar hazır konusu geçmişken bir sorum olacak. 2012 yılından beri peugeot 308 aracımda Michelin energy Saver lastik kullanıyorum. Aracı sıfır aldım üzerinde vardı yani. Şu anda araç 65bine geldi ve aracın arkası hafif bırakmaya başladı. Lastiklerin dış derinliklerine baktim/baktırdım dişlerde sorun yok. Ömrü geçen lastik sertleşir derler ama benimkiler aksine resmen jöle gibi oldu. Ömrü biten lastik bendeki gibi arkadan atma yapar mı? Bir de çok sallanmaya başladım. Hafif engebeli yolda salinimlarim arttı. Acaba amortisor mu patladı dedim ama kontrol ettim %90 seviyesinde çıktı. Fikir tecrübe alabilirsem sevinirim. Lastikleri yine aynı marka ile degistirmeyı dusunuyorum ama fiyatlar şişmiş gibi.

Şimdiden teşekkürler.

Yaşadığınız kaymanın sebebi lastiğin eskimesi mi bilemiyorum ama yumşak hamurlu lastik iyidir. Yani taze ve kaliteli lastik hamuru yumuşak olur, yolu iyi tutar ve kayma yapmaz. Sertleşmiş veya naylon lastik kullanırsanız lastik sert olur, yol tutuş kötüleşir.

energy saver zaten fiyatındanda anlayacağınız gibi michelinin ucuz yollu bir lastiği ne kadar para o kadar kalite mantığıyla bile anlayabilirsiniz, yıllanmış lastik şartları zorlamaya gelmez esnekliği tutuculuğu gider benim bir araba pert etmişliğim var energy saver ile arkası savurması nedeniyle. nispeten hızlı araç kullanırım continental premium contact 5 kullanıyorum 2012den beri beni hiç üzmedi, yine alsam yine aynı lastikten alırım macera aramam bu lastikte acaba iyi mi deneyelim diyerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ottoserdar

bende adac testleri d e birinci olan honkook vertus prime 3 ü ortaya atar giderim

Hangi testmiş bu link var mı hocam?
  • http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AutoBild-Summer-Tyre-Test.htm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya bırakın kanalı manalı. İhtiyacı olan yapıştırsın. Ben aldım 3000 km yaptım gayet iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerkara

quote:

quote:

Şimdiden teşekkürler.

energy saver zaten fiyatındanda anlayacağınız gibi michelinin ucuz yollu bir lastiği ne kadar para o kadar kalite mantığıyla bile anlayabilirsiniz, yıllanmış lastik şartları zorlamaya gelmez esnekliği tutuculuğu gider benim bir araba pert etmişliğim var energy saver ile arkası savurması nedeniyle. nispeten hızlı araç kullanırım continental premium contact 5 kullanıyorum 2012den beri beni hiç üzmedi, yine alsam yine aynı lastikten alırım macera aramam bu lastikte acaba iyi mi deneyelim diyerek.

Bir yanlışınız var. Energy saver şu anda kendi sitesindeki rakamı 16" için 245 lira. Diğer modellerden max. 5 lira ucuz. Sizin mantığınızla yola çıkmak için ciddi farkların olması gerekiyor.
    Örnek verdiğiniz Continental ise 200 lü seviyelerde yine 16" için. Bunların dışında 4 senedir lastiklerimden en ufak sorun yaşamadım ve hissetmedim. Virajlara da sert girmeme rağmen hiç bırakmadı. Sadece dediğim gibi yakın zamanda sorun yaşıyorum onu da malzeme ömrünün (4 sene 65000km) geçmiş olmasına bağlıyorum. Michelinin bu modeli için çok fazla olumlu yorum okuyabilirsiniz.

• quote:

Şimdiden teşekkürler.

150 bine kadar yolu var o lastigin.rahat olun r

Trollemek icin mi yaziyorsunuz anlamiyorum. Lastik 65 bine gelmis daha ne kadar gidecek?

• quote:

quote:

Şimdiden teşekkürler.

Evet dediğiniz gibi yumuşak lastik iyidir ama şu anda sanırım dezavantaj oluyor. Yazdığım gibi amortisör kontrolünde lastiklere baktığımda yanakları o kadar çok dans ediyordu ki işte sorunum bu dedim. Aracın sağa sola sallanmasında lastik yanakları dalga yapıyordu bir sağa bir sola. Lastiklere 35 hava bastığımda yanaktan parmağımla hafifçe bastırınca içine giriyor parmağım. Bu normal olmamalı diye düşünüyorum.

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    Öyle bir amacım yok. Lastik diş derinlikleri normal ve fren mesafesinde sorun yaşamıyorum tek sorun arkadan sağa sola atıyor olması. Evet lastikleri değiştireceğim ama fikir tecrübe almak için yazdım.

• quote:

Öyle bir amacım yok. Lastik diş derinlikleri normal ve fren mesafesinde sorun yaşamıyorum tek sorun arkadan sağa sola atıyor olması. Evet lastikleri değiştireceğim ama fikir tecrübe almak için yazdım.

Hocam vakit kaybetmeden degistirin. Petlas da olur. 65bin km fazla. Dis derinligi tek basina kriter degil.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.