Şimdi Ara

goodyear grip performance 155tl (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
4.769
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Continental iki Ford arabamın da fabrika çıkışında vardı . ikisinde de 3 yıl bile olmadan ve 25-30 bin km arasındayken tüm lastikler muhtelif yerlerden balon yaptılar . Kesinlikle tavsiye etmiyorum ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 17 OOO KM yaptım. son 1 aydır lastik özelliğini kaybetti. 3 vitese attığınızda standart bir araba patinaj cekermi. cok güzel cekiyor. abs devamlı devrede. 15 senedir pek cok lastik kullandım. (hankook fulda michelen kumho ...) ventura eagle ve hydra grip serisinden sonra goodyeear bitmiş demek ki. kumhonun 50 000 km de performansına sahip şu an. kesinlikle ALMAYIN.
  • nokian nasıl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lastik eger 4 mevsim ise omru 1 yaz
    , 1 kis 1 yaz ,dir

• quote:

Orijinalden alıntı: amisos55

quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

Normalde 205 55 R16 goodyear efficientgripte 4 kanal olur bu lastikte 3 kanal var.

Türkiye üretimi olanlar 3,polonya olanlar 4 kanal imiş..O yüzden fiyat farkı,Polonya olanlar 190-200 civarı

Bu bilgiye nerden eriştiniz bilmiyorum ama işin aslı şu, 205 taban ve üstü 4 kanallı, 195 ve altı 3 kanallı. Bu arada çoğu Alman üretimi.
  • Kış lastiği ne önerirsiniz marka olarak? 175 65 R14, Seat Ibiza.
  • amisos55 kullanıcısına yanıt
    Desteksiz atıyorsunuz. Doğrusu hemen yukarıda belirtilmiş yönetici tarafından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertMeteAlp

nokian nasıl

Continental mı aman aman hocam kesinlikle uzak durun. Gecen kıs aracım ıcın 4 adet sıfır lastık satın aldım yola cıkmadan. Duz konya yolunda hıcbır engel yokken sol serıtte 140km hız ıle sol arka teker ıc ve dıstan karsılıklı olarak acılma yaptı. Garantıye gonderdım 24 saatlık lastık sonucta degısım beklıyorsunuz kullanıcı hatası denildi. Tuketıcı hakem heyetıne verdım bılırkısı raporu ıstendı oda dusuk lastık havası ıle bınılmıs seklınde tutanak tutmus kı montajı yapan kendı bayılerıydı. Yola cıkmadan lastıklere baktıgımda gözle gorulur bır azalma yoktu. Sonra arastırdım kı ınternette bır cok contınental alan kısı yanak kısmından acılmadan muzdarıp ve hıcbırıne olumlu gerı donus yapılmamıs. Kalitelidir , musterı memnunıyetını onemserler dedık contınental aldık sonuc husran

Nokıan 'a gelınce malum yukardakı gıbı olaylar yasayınca uzun bır sure lastık markalarını ınceledım kullanıcılarından gerı bıldırım almaya calıstım , nokıan kullanıpta memnun olmayan kısı sayısı cok cok az. Ilk zamanlar pıyasaya gırdıklerınde ucuz olunca kımse onemsemıyordu ama ses yalıtımı fren mesafesı vs başarı gosterınce bırden talep gormeye basladı ve fıyatlarında yukselme oldu. Buarada ılk kıs lastıgı uretıcısının nokıan oldugu bılgısıne ulasmıstım. Kendı ulkelerının yol vs sartları bızım ulkemız ıle cok benzerlık gosterdıgı ıcın tr de oldukca basarılı

• 4 X 4 aracımda çin malı kışlık kullanıyorum.
    Frenlemede hiç sorun çıkarmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

quote:

quote:

Normalde 205 55 R16 goodyear efficientgripte 4 kanal olur bu lastikte 3 kanal var.

Türkiye üretimi olanlar 3,polonya olanlar 4 kanal imiş..O yüzden fiyat farkı,Polonya olanlar 190-200 civarı

Bu bilgiye nerden eriştiniz bilmiyorum ama işin aslı şu, 205 taban ve üstü 4 kanallı, 195 ve altı 3 kanallı. Bu arada çoğu Alman üretimi.

zaten başlıktakı ürün de 205 taban ve 3 kanallı(resimde açıkca görünüyor) yani teziniz çürüdü bile.Ve benim lastik üzerinde de made in Poland yazmakta.Çoğu aksine Polonyada üretilmekte,Alman üretimini ülkemizde bulamazsınız.Ve tabiki Türkiye üretimi olanlar da var.Ve 3 kanallı.

goodyear grip performance 155tl

http://urun.n11.com/oto-lastik/goodyear-20555r-16-91v-efficientgrip-performance-oto-yazu2016-P101237829

Satıcının cevabı da kantı niteliğindedir.

• neyse..
    sen de aldın cevabı otur yerine.kendin araştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amisos55 -- 16 Ekim 2016; 9:57:49 >
  • bu lastiği ilk çıktığı zaman tanesini 180 tl den almıştım. yaklaşık 3 senedir falan kullanıyorum bir sorun görmedim. ama lastik artık sertleşti kendini belli ediyor. bundan once de conti p.c 2 vardı 50 bin km kullanmıştım
  • Anlasilan bilinen lastigin ikinci kalitesi. Kullananlar sertlesti dedigine gore hamur kalitesi de dusuk

• quote:

quote:

quote:

quote:

zaten başlıktakı ürün de 205 taban ve 3 kanallı(resimde açıkca görünüyor) yani teziniz çürüdü bile.Ve benim lastik üzerinde de made in Poland yazmakta.Çoğu aksine Polonyada üretilmekte,Alman üretimini ülkemizde bulamazsınız.Ve tabiki Türkiye üretimi olanlar da var.Ve 3 kanallı.

http://urun.n11.com/oto-lastik/goodyear-20555r-16-91v-efficientgrip-performance-oto-yazu2016-P101237829

İlan fotoğrafına küçük ebatın fotosu koyulmuştur muhtemelen. Ben 2 yıl önce bütün ailenin araçlarına Goodyear Efficient Grip Performance taktırdım, 205-55-16 2 takım aldık iki takım da 4 kanallı ve Alman üretimiydi. 195-55-16 ise yine Alman üretimi fakat 3 kanallıydı. Goodyear Türkiye genel merkezindenden getirttim lastikleri ve 195 tabanda 3 kanalı görünce şaşırıp sormuştum. Verilen yanıt buydu.

Ekleme: Bu arada sanırım yerli serilerde kalite biraz düşmüş, forumda ilk seri Alman malı alanların ne kadar memnun olduğunu görebilirsiniz. Bizim lastiklerde de en ufak bir sertleşme, diş erimesi olmadı. Halen ilk günkü gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powermoon -- 16 Ekim 2016; 14:00:41 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İlan fotoğrafına küçük ebatın fotosu koyulmuştur muhtemelen. Ben 2 yıl önce bütün ailenin araçlarına Goodyear Efficient Grip Performance taktırdım, 205-55-16 2 takım aldık iki takım da 4 kanallı ve Alman üretimiydi. 195-55-16 ise yine Alman üretimi fakat 3 kanallıydı. Goodyear Türkiye genel merkezindenden getirttim lastikleri ve 195 tabanda 3 kanalı görünce şaşırıp sormuştum. Verilen yanıt buydu.

Ekleme: Bu arada sanırım yerli serilerde kalite biraz düşmüş, forumda ilk seri Alman malı alanların ne kadar memnun olduğunu görebilirsiniz. Bizim lastiklerde de en ufak bir sertleşme, diş erimesi olmadı. Halen ilk günkü gibi.

Doğrudur.fakat n11de satıcı da 3 kanallı ve Tr uretimi demiş.Belki de 2 yılda şartlar değişmiş olabilir.ben de 2 yıl önce alırken 3 kanal yoktu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu lastiği aracımda kullandım ve memnun kalmadım. 20-30 bin km de sertleşti ve konfor çok azaldı.Ondan sonra ikidir michelin energy saver aldım arada dağlar var.
  • Haydi bakalım sofraya,konuyu açtı kaçtı olmasın.takipteyim her an.siparişler iptal edildi kullanılan çeklerin derdine düşüldü bile.lakin hala yeni lastik alınabilmiş değil ve şuan kullandığım lastik 62bini geçti isyanlarda anlayacağınız,üzerindeki lastik bu iptal ettiğimdi ama 4 kanallısı. ADAC diyorki 1 numara michelin primacy3 , ardından alıp iptal ettiğim ama asıl 4 kanallı olan ikinci gelmiş ve üçüncülüğü de conti premium contact 5 e vermişler.

goodyear 4 kanallısı 170 tl-lastikçide 200tl
    michelin primacy 230tl -lastikçide 240tl
    conti pc5 200tl - lastikçide 240-250 arası değişiyor.

internet siparişi verilirse:

ADAC ı baz alacak olursam-en dengeli lastik diyor- goodyear 4 kanallı hem performans hem de fiyat açısından tatminkar(680lastik+40tl montaj+40tl çelik sibop=760tl)
    Michelin alacak olursam testte birinci olmuş,en artı özelliği lastik AŞINMAYA DİRENÇLİ olarak goodyearın 1.5 puan önünde (920tl lastik+40tl montaj+40çelik sibop=1000tl)

SON OLARAK listenin alt sıralarında KUMHO diye bir güneykore malı göze çarpıyor.Fiyat performans ürünü olarak söyletisi işitilmektedir.
    Forumdaşlar bana bugün bu kararı almamda yardımcı olacaktır ve riskli sürüşten kurtarcaktır. Hepinize saygılar

• tashunkee kullanıcısına yanıt
    Bende testlerin toplamda ilk 3 e koydugu
    Islak zeminde firenleme si A olan bu fiyata baska lastik olmadigi icin ContiPremiumContact5 Yaz Lastiği oneriyorum günlerce arastirdim önumuzdeki yaz icin bunu alacagim şuan kısliklar takili.

• tashunkee kullanıcısına yanıt
    Nokian line yada iline serisine hiç bakınız mı?
    Bende lastik arayışı içindeyim.
    195 60 15 yaz için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeser -- 16 Ekim 2016; 16:25:55 >
  • efsanea_06 kullanıcısına yanıt
    hocam ben aldıgımda fiyat 168 idi cekle 145 e almıstım ve 4 kanallı idi polonya üretimi.

linkte verdiğim satıcından almışım hatta.

enteresan bi şekilde linki buraya attıgımda 155 olan teker şu an tekrar 200 olmuş
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.