Şimdi Ara

Gone Girl (2014) | David Fincher (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
1
Favori
8.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Interstellar'dan sonra 2014 yilinda izledigim en iyi film..
    "What are you thinking? How are you feeling? What have we done to each other?"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ağzım açık kaldı ve söyledigim iki kelime : vay şerefsiz

• Sıradan david fincher filmiydi.Abartılacak bir tarafı yok

• Ahaha bayılıyorum DH nin prof sinema eleştirmenlerine Daha filmin vermek istediği mesajı anlamayıp boş boş ilzeyip sonrada boş film diyecek kadar filmden anlıyorlar.O dğeil hiç biride spoiler butonu nedir bilmiyor anlaşılan.Adamlar gitmiş filmi anlatıyor spoiler içine koymadan.Bravo

Film tek kelime ile şahaeser.Bir filmin yapacabileceği en iyişekilde gerçek dünyanın nasıl yürüdüğünü işlemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaYWaLkeR

6.5 bu film için ideal puan bence.

Kurgu güzeldi ama film sıkıcıydı izlerken baya sıkıldım süreye baktım sürekli. Abartı cinsellik, tatmin etmeyen bir son. Aynen bu yılın balon filmi olmuş.

Ha şimdi izledim yorumuna katılmakla beraber çekim teknikleride ön plana atarak ben bir 7 puan veriyorum
  • o emiliy nin sahne ne la öyle bi hoş oldum ama ondan sonra onu falan unutturdu flim değişdi baya
  • fincher, yılın en iyi filmlerinden birine imzasını atmış. bana da izlerken keyiften dört köşe olmak düştü. uzun zamandır bu kadar akıcı, merakta bırakan, şaşırtan bir film izlememiştim. hatta adı itibari ile tipik bir kayıp kız vakası olabileceğini düşünüyordum ama fincher' ın imzası olduğu için bizleri şaşırtacak şeylerle karşılaşacağımdan emindim. bana göre yönetmenin en zayıf halkası olan bir önceki filminden*sonra yönetmen, yeniden formuna kavuşmuş. trent reznor' u da ayrıca tebrik etmek gerek. sayesinde bir an doksanlı yıllara dönüp, twin peaks' e ışınlandığımı hissettim. bu arada izlemek isteyen olursa bu linkten kayıp kız izleyebilir.

• bildiğimiz kayboluş hikayelerinden farklıydı ama farklılık yaratmak içinde konusu çok ağır olmamalıydı,ben şahsen çok sıkıldım beklentim boşunaymış bazı ikili konuşmalarda ileri ala ala izledim!!
  • Film 60.dk ya kadar 10/10 luktu.
    Kız ortaya
    çıkınca aşırı vasatlaştı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel senaryo.
    Orta oyuncular.
    Süper akıcı film.
    David fincher yönetmenliği.
    10/10 değil, 8/10.

Evet senaryoda gerçekten boşluklar var.
    Film kafama bu kadınlar ne kadar güçlü imajını verdi, ve gerçekten öyleler.
    Yorumları okurken medya ve toplum baskısının önemi denmiş. Medya neyse de, toplum baskısını saçma bulduğum için buna göre hareket edilmesi(Filmin sonunda insanlar seni linç eder demesi(Amy'nin Nick'e)( gereksizdi. Sanane ulan, boşar gider işte.
    Sonu boş bitti. Kadının ortaya çıktı ne derseler inandırdılar, polis mal gibi kaldı tüm FBI resmen kadının masumiyetine inandı ve senaryo devam etti.
    Etkilediğinden dolayı 8/10 verdim ama senaryo gerçekten kopuk gibi. Fakat cinayet gibi göstermesi çok zekiceydi.
    Ayrıca aldatan erkeğin ne kadar karaktersiz olduğunu iyi yansıtmış Ben Affleck. Maalesef aldatan biri olarak pay aldım.

• el cuerpo bu filmden çok daha güzel bence ispanyol filmi olmasından ötürü hak ettiği değeri bulamadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeolog. kullanıcısına yanıt
    Bencede bi 10-15 dk uzatılsaydı, senaryodaki boşluklarda doldurulsaydı çok daha iyi bir film olurdu.

Ben hiç sıkılmadım filmi izlerken. "Ters köşe filmleri"ne alışık olduğumdan kadın şimdi çıkacak gözüyle baktım. Aslında 2. kere seyredilmeyide hakediyor. Kadının başına gudubetlik bir olay gelse daha iyi olurdu. Hiç evine gitmeden, soyulduktan sonra başına farklı olaylar gelse, kadını kameralar veya polis pat diye bir yerde yakalasa diye ümit ettim. Çok güzeldi. Türünü seven için hiçbir şekilde sıkıcı değildi.
  • Film muhteşemdi.

Film bitecek zannedip. "Vay be adamlar iyi yapmışlar güzel filmdi" dedim. Baktım film bitmedi ve hala devam ediyor. Süreye bakınca anladım ki filmin daha yarısındaymışım. Yuh deyip devam ettim. Ve sonunda bir yuh daha çekerek bitirdim.

Son zamanlarda izlediğim en etkileyici ve kendini hiç sıkmadan izleten nadir filmlerden biri oldu. Çok nadir 10 üzerinden 10 veririm. Ama bu film bence 10/10'luk bir film.

• Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biri kesinlikle. İzleyin pişman olmazsınız, sürekli ne oldu ne olcak diye merak ediyorsunuz film boyunca inanılmaz sürükleyici olmuş...
  • Hayatımda izlediğim filmler arasında bu kadar dehşete düştüğümü hatırlamıyorumEn son School Days adlı bir animeyi bitirdikten sonra böyle hissetmiştim. Filme puanım 8/10

Arkadaş film iyi güzelde o kadın ne kadar korkunçtu ya, eve geldikten sonraki kısmı korku filmi izler gibi izledim resmen
  • 8.5/10 işler benden.

Gayet güzel bir filmdi.
  • Ne abartılmış be film

• Ben afleckmidir nedir gitisn emekli olsun bu kadar rol yaptıgını belli eden oyuncu görmedim ruhsuz herifKonu çok basit ama işlenişi cok güzeldiGenede 6/10 puanım
  • Yılın en iyi filmlerinden biri 8/10. beğenmeyenleri anlamakta zorlanıyorum gerçekten siz gidin john wick filan izleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Can

Yılın en iyi filmlerinden biri 8/10. beğenmeyenleri anlamakta zorlanıyorum gerçekten siz gidin john wick filan izleyin

John Wick ne alaka?Ben John Wickide izledim ve çok beğendim hatta yılın en iyi filmlerindendi.Aynı şekilde Gone girlde dahiane bir filmi.Daha öncede yazmıştım zaten.Filmi beğenmeyenleri bende anlamıyorum büyük ihtimal filmi boş izlemişlerdir yada azda olas filmin vermek istediği onlarca mesajı alamamışlardır.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.