Şimdi Ara

gömülü altyazıyı divxden nasıl siler veya ayırırım (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
77.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  •  gömülü altyazıyı divxden nasıl siler veya ayırırım

madem mkvmerge ile bu gömülü altyazı gidiyor, e hadi o zaman programda gözükmeyip de filmde olan altyazıyı kaldırıverelim. (hardsub)gömülü altyazı kal-dı-rı-la-maz...
  • boşa tartışmaya gerek yok 2 farklı altyazı gömme metodu var 1. yöntemde filmde yer alan track ID bölümüne text dosyasını ekleyerek filmle eş zamanlı olarak gösterilmesini sağlamak ki bu yöntem çoğu zaman senkron hatasına sebep olduğu için yüksek çözünürlüklü filmlerde pek kullanılmıyor bu yöntemle sonradan ID bölümünde yer alan text proğram vasıtası ile kaldırılabilir fakat 2.yöntem olan gerçek text gömme işlemi kesinlikle sonradan kaldırılamaz çünkü filme eklenen aynı fps değerindeki altyazı artık o filmin kendisi olmuştur örnek vermek gerekirse 2 ayrı resim dosyasını üstüste bindirip tek bir resim dosyası olarak formatlayıp kaydetmek gibi bir durum ortaya çıkar kısaca altyazı artık altyazı değil filmin kendisi olmuştur bu durumda altyazı filmde yer alan bir oyuncu veya nesne haline gelmiş olur basit küçük proğramlarla da film içinde yer alan herhangi bir nesne kaldırılamaz.kaldırılabilse dahi arka planı boş kalır (altyazının bulunduğu kısım flulaştırılır veya karartılır. bir resim dosyasını açıp bunu photoshop ile resimde bir nesneyi yok edip arka planını uydurabilmek dahi bir sürü işlem gerektirir Bir film dosyasında saniyede minimum 25 kareden oluşan resim dosyası vardır 25*60saniye=1500 adet resim eder 1 dakikada izlediğimiz.. filmin 1 saat (60dk) olduğunu varsayarsak 1500*60dk =90000 adet resim dosyası izlemiş oluruz
    varsa sabah yürek yemiş bir baba yiğit 90000 kare içinden tek tek altyazıyı silip boşluğu filmin orjinal halindeki görüntüsüne tamamlasın.Tek çözüm filmi imha edip yenisini gömüsüz olanını indirmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: johann sebastian

gömülü altyazıyı divxden nasıl siler veya ayırırım

madem mkvmerge ile bu gömülü altyazı gidiyor, e hadi o zaman programda gözükmeyip de filmde olan altyazıyı kaldırıverelim. (hardsub)gömülü altyazı kal-dı-rı-la-maz...

Evet bu program sayensinde denedim ve kaldırdım,ancak gömülü olursa veya mkv uzantılı olmayınca kalırılamayabilir
  • arkadaşlar ben 3d tv aldım filmleri 3d ye çevirince altyazı üst üste geliyor diyer playerlardan altyazıyı kapatıyorum film yabancı dil oluyor dili değiştiremiyorum windows media playerda film türkçe fakat altyazıda türkçe ve iç içe giriyor altyazı9yı nasıl kaldırabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zombiee38

''Mkvmerge GUI'' programı ile istersen altyazı gömüp çıkartabilirsin . İstersen ses ekler çıartırsın Yani kesin çözüm ''mkvmerge GUI''

Bu programda bende hata veriyor , format desteklemiyor.Buna çare var mı?

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

MKVtoolnix
    mkvmerge GUI

Bu ikisi aynı program sanırım "mkvmerge GUI" bunu google arat bu program ile filmdeki sesi, alt yazıyı herşeyi ayırabilirsin ben gömülü seside ayırdım, alt yazıyıda ayırdım..

Arkadaşlar wma formatını desteklemiyor mu bu programar , hangi formatları destekler?4 sezon dexter indirdim hollandaca altyazı gömülü , boşa gitmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek Kural Ahmet Kural -- 29 Mart 2014; 2:16:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek Kural Ahmet Kural

quote:

Orijinalden alıntı: Zombiee38

''Mkvmerge GUI'' programı ile istersen altyazı gömüp çıkartabilirsin . İstersen ses ekler çıartırsın Yani kesin çözüm ''mkvmerge GUI''

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

MKVtoolnix
    mkvmerge GUI

Bu ikisi aynı program sanırım "mkvmerge GUI" bunu google arat bu program ile filmdeki sesi, alt yazıyı herşeyi ayırabilirsin ben gömülü seside ayırdım, alt yazıyıda ayırdım..

Arkadaşlar wma formatını desteklemiyor mu bu programar , hangi formatları destekler?4 sezon dexter indirdim hollandaca altyazı gömülü , boşa gitmesin.

Xilisoft Video Converter yada Blaze media pro gibi video çevirme programlarıyla mkv formatına çevirip sonra alt yazıyı ayırabilirsin belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: akselri

Arkadaşlar Elma ile Armudu karıştırmayın, AVI ile MKV'yi de karıştırmayın. Avi gerçek film karelerindenoluşmuş tek bir dosyadır. İçerisinde sadece 2 bilgi vardır 1: Film kareleri, 2: Ses
    MKV de ise 3 bilgi vardır. 1: Film Kareleri, 2: Ses 3: Altyazı bilgisi

Avi dosyasına Alt yazı eklemek 4 işlemcili Pc de bile 25-30 Dk sürüyor. Zira filmdeki her kare tekrar yeni dosyaya yazılıyor. Yukardaki arkadaşların bahsettiği gibi film kareleri üzerindeki pikseller değiştirilip beyaz yapıalrak yazı oluşturuluyor. Daha açık olarak Altyazı olması gereken karelerde, önce mavi taban üstüne beyaz olarak altyazı resmi oluşturulur, sonra film karesi ile oluşturulan bu resijm, mavi renk saydam kabul edilecek şekilde Mux (Birleştirme) yapılır. Dolayısı ile yazı beyaz pikeller olarak filmin içinde görünür. Yani resmen filmdeki ağaç, ev, vs ne ise o resmin pikselleri beyaz yapılarak yazı oluştuğu için tam bir geri dönüşü yoktur. Yukarda da bahsedildiği gibi ya o bölüm Flu yapılır yada siyah yapılır. Yada deli gibi aylarca uğraşılıp her kare elden tek tek geçirilir, yakındaki pikseller kopyalanır.

MKV de ise bu 3 bilgi ayrı ayrı senkronize olarak tutulur. Yani gerçekte alt yazı filmin içine gömülmez, filmle sanki Zip dosyasına birlikte konulmuş gibi, filmin peşinden kaydedilir. MKV player bu 3 datayı senkron olarak gösterir sadece. O yüzden MKV dosya sadece PC de çalışır, Avi her yerde. Zaten Mkv ye alt yazı gömmek 10 saniye çıkarmak 9 saniye sürer.
    MKV dosyayı Avi, Mpeg filan moduna dönüştürürseniz ordan da Altyazıyı çıkaramazsınız.

Umarım yeterince açıklamalı olmuştur.

Kalın sağlıcakla

tam bende bunların yazacaktım,arkadaş noktayı koymuş daha neyi tartışıyortrsunuz,avi dosyalarında alyazıyı kaldırmanız imkansız ama mkv dosyasında büyük ihtimal altyazı kaldırılabilir.
  • bjkboy kullanıcısına yanıt
    2011 yılında arkadaştan önce ben de koydum noktayıda millet muhabet olsun diye hala gömülü yazıyı silerim yada sildim oldu diyenler oldu hatta ısrarla ben yaptım diyerek maytap geçen arkadaşın nicki bile değişmiş sizde uyuyan devi uyandırmışsınız maşallah hortlamış konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

2011 yılında arkadaştan önce ben de koydum noktayıda millet muhabet olsun diye hala gömülü yazıyı silerim yada sildim oldu diyenler oldu hatta ısrarla ben yaptım diyerek maytap geçen arkadaşın nicki bile değişmiş sizde uyuyan devi uyandırmışsınız maşallah hortlamış konu

aynen oyle olmuş konu hortlamış amacım kesinlikle konuyu hortlatmak değildi,bir anime indirdim oda ingilizce gömülü altyazılı çıktı birde baktımki bu konudayım. bari birşeyler yazayım öyle çıkayım dedim
  • bjkboy kullanıcısına yanıt
    iyi yapmışın boşver
  • şu forumdaki insanların dengesizce birbirlerine laf çakmalarına hasta oluyorum. diyalog kurmayı beceremeyen birçok insan var. kendisine mantıksız gelen bir gönderiyi kahkahalarla karşılamak da ne? ayrıca "konuyu hortlatma" neden bu kadar negatif karşılanıyor? benim böyle bir çözüme yeni ihtiyacım oldu, google dan aratınca da buraya yönlendirdi ne var bunda?

kime güveneceğimi bilmemekle beraber, okuduğum kadarıyla gömülmüş bir altyazı eğer softsub ise çıkarılabilir, hardsub ise çıkarılamazmış. o halde indirin bu programları, ayıramıyorsa hardsub dır, filmi silin. ayırabiliyorsa softsub dır, oh ne ala!
  • quote:

Orijinalden alıntı: johann sebastian

malesef bende buyuk bi umutla indirdigim blu ray filmi kapatirim belki yapistirmislardir diye dusundum ama okuz cinli kardeslerimiz harbiden gommus harsub yazpmislar ne yazikki hic bi ise yaramiyor bu programlar hardsub icin ayrica millet baya tartismis ama hardsub olayini pek anlamamislar bazi arkadaslar simdi bir ornek verecek olursak laptop ta altyazili film izliyorsunuz ve o onu screen recorder ile yada telefonunuzla cekiyorsunuz hadi bunu kaldirin bakalim umarim yeterince aciklayici olmustur
  • herkesin yararlanması için yazıyorum: hardsub mı softsub mı bilmiyorum ancak bsplayer ile kaldıramadığım, filmle beraber açılan altyazıyı MKVToolNix prrogramı ile basitçe kaldırdım.
  • Konuyu hortlatıyorum ama aradığım şey büyük ihtimalle yok yine de sorayım bu hardsub olarak gömülü altyazıları harici alt yazı olarak kopya oluşturabilen bir program var mıdır acaba ?
  • karaniler kullanıcısına yanıt
    hiç sanmıyorum adı üstünde gömülü alt yazı
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Teknoloji hala o kadar gelişmemiş demek ki bazen dizilerin altyazılarını sitelere yüklemeyip gömülü yapıyorlar ama çözünürlük çok düşük tutuyorlar böyle bir program olsaydı çok güzel olurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karaniler kullanıcısına yanıt
    Teknoloji nin de erişemediği yerler var hala
  • Artık videonun kendisi haline gelmiş, videoya yapıştırılmışlar içinde çözüm var galiba artık. Biraz karmaşık ama mantığı altyazıları fotoğraflayıp ayırıyor ve sonra bir başka program yardımı ile o fotoğrafları altyazıya dönüştürüyorsunuz. Aslında videodan altyazıları sökemiyorsunuz bu yöntemle ama altyazıyı videodan alıp .srt ve benzeri bir dosyaya çevirmek isteyenler için işe yarar.

gömülü altyazıyı divxden nasıl siler veya ayırırımwww.videoconverterfactory.com
    [Simplified Tutorial] How to Extract Hardcoded Subtitles from Videos?
    https://www.videoconverterfactory.com/tips/extract-hardcoded-subtitles.html

Subtitle Edit veya bir başka programlarla fotoğraflanmış altyazılar birleştirilebiliyor olarak anladım videosubfinder programının içerisindeki rehberde, başka programlarıda öneriyor birleştirme araçları için

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.