Şimdi Ara

gömülü altyazıyı divxden nasıl siler veya ayırırım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
77.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla kusura bakma ama senin yaptım oldu dediğin şey şuna benziyor sağ tık seçeneklerden bu adamı gösterme demeye benziyor yani filimden bir oyuncuyu yok ediyor bu dediğin olay bende şunu diyorum sen bence gömülü sanıp gömülü olmayan yazıyı yok ettin istersen sana bir filme gömdüğüm alt yazılı filmi yollayayım onu yok et 2 tıkla artı olsa zaten herkes yapar tarif ettiğin şey zor bişey değil, ben o yapamadı sen ve o yapmış olmuş diye birşey olamaz
    alttaki linlere bakmanı tavsiye ederim

http://forum.divxplanet.com/index.php?showtopic=57541
    http://www.turkcealtyazi.org/viewtopic.php?p=58012

http://www.divxforevertr.com/index.php?showtopic=86221
    http://www.divxcehennemi.com/divx-sorun-hatti/243702-filmde-gomulu-altyaziyi-kaldirmak.html
    http://www.programlar.com/soru-cevap/videoya-eklenmis-alt-yaziyi-kaldirma.qu.7.1.html
    http://www.anime.web.tr/nasil-yapilir/yardim-filmler-ve-animelerden-altyazi-nasil-cikarilir/
    http://www.turkboard.com/altyazi-senkronlamanin-en-kolay-yolu-vt161579.html
    buda ispatı alt yazıyla ilgili nevarsa kapattım hiçbirşey değişmedi filmde
     gömülü altyazıyı divxden nasıl siler veya ayırırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Mayıs 2011; 8:11:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: feylesof

Konu açılalı çok zaman olmuş. Ama yine de yazalım.

AVI ReComp ve MKVToolnix bu işi rahatlıkla çözebilecek iki yazılım.

Gerçekten çok etkili ve net bir açıklama olmuş uzatmadan çözümü sunmuş çok teşekkür ederim hemen sorunu çözebildim.Diğer arkadaşlar bence biraz abartmışlar.
    Bu arada Kmplayer da altyazıyı kaldır sonra yeni altyazıyı ekle diyen arkadaş "rza_35" da haklı. Ben bunu gomplayer da denedim çalıştı.Dalga geçenlere duyurulur
  • @666 hala olayı denememiş yaptım oldu diyor. Neyse o yaptığını söylesin bunca zamandır değiştiremediyse bu kadrar kişi fikrini yapacak birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rza_35

@666 hala olayı denememiş yaptım oldu diyor. Neyse o yaptığını söylesin bunca zamandır değiştiremediyse bu kadrar kişi fikrini yapacak birşey yok.

yaptım oldu
  • @666 arkadaşım cidden merak ettim nasıl yaptığını :D İstersen gömülü bir altyazılı film bulup linkini falan atayım sana öyle dene birde. Eğer olursa kullandığın programların tamamnı söyle bizde onları kullanalım. Çok çıktı karşıma gömülü altyazı ama hiçbirinde ayırma yapamadım. .Mkv uzantılı filmlerdeki gömme olayı tam anlamıyla farklı tabi. Sen hangi filmde denemişitin birde onu söylesen ya da indirdiğin yeri falan.
  • Çaka Bey, dustyboy, nihat1551, Intruder, profxx, Öner, radiko1, mito1172 güzelce açıklamış ama hala sağ tuşla kaldırırım vb. laflarla yapılabileceği idda ediliyor.
    filmin karelerine gömülü resimle (avi, mpg vb.) ye karşı mkv gibi bir sıkıştırma yöntemi değil sadece media konteyneri (ses, metin formatında altyazı ve ses dosyalarını farklı tutan)
    olur diye ısrar edenler elmayla armutu karıştırmayın.
  • Ben de yeni farketim gömülü alt yazıyı kaldıramayacağımızı. Bir daha filmi indirirken alt yazının gömülü olup olmadığına bakacağım. Sanırım flulaştırma kesme biçme dışında hiçbir imkân yok gömülü altyazıyı silmek için
  • Yuh bunuda sordunuz ve kaldırdım diyorsunuz ya allah bildiği gibi yapsın...

Alt yazı formatı .sub vb dir. Siz gom player KMCodec vb bir alay yazılımla alt yazıyı üstüne atar oynatırsınız. gömülü alt yazı bu değildir.

8 yılı aşkın süredir Fİlm Arşivi yapıyorum ve alt yazı işlerinde tabiri caizse MIR MIRI olduk. Gömülü alt yazıyı kaldırmak Filmin başrol oyuncusunu kaldırmaya benzer. Yani siz pixellerin üzerine beyaz yazı çakıyorsun sonrada kaldırıp orjinale çevireceksin
    İMKANI YOK YAPTIM DİYEN SS koysun video koysın bizde görelim

Siz başrol oyuncusunu ekrandan silip arkasındaki alanı Oyuncu yokmuş gibi görebilir misiniz=? Yani oyuncu şeffaf gibi düşünebilir misiniz? Mantığım almıyor.

Altyazı yok edilir ama kapladığı alan komple silinir. Yani altda kalan dikdörtgen alan simsiyah yapılır Ozamanda alt yazının yazdıgı alanı görmezsin olur biter.

Kısacası sen o filmi sil yenisini indir. Yada adını ver bende varsa sana upload edeyim (piyasada çok bulunamayan bir film ise )

• herkes usta herkes arsivci herkes aşmış...ama ben su acemi halimle az once Amelie [Amélie Poulain].2001.BRRip.x264.AAC[5.1]-VLiS filmindeki gomulu altyazıyı MKVToolnix programını kullanarak sadece 20 saniyede kaldırdım kimse ahkam kesmesin yol gostersin ; burası donanimhaber yardımlasma forumu felan filana gerek yok asolan yardımlasmaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: herhangi1i

herkes usta herkes arsivci herkes aşmış...ama ben su acemi halimle az once Amelie [Amélie Poulain].2001.BRRip.x264.AAC[5.1]-VLiS filmindeki gomulu altyazıyı MKVToolnix programını kullanarak sadece 20 saniyede kaldırdım kimse ahkam kesmesin yol gostersin ; burası donanimhaber yardımlasma forumu felan filana gerek yok asolan yardımlasmaktır

Bence sende biraz acele davranma bu olaylarda. Arkadaşlar uzun süre uğtraştım diyorsa vardır bişeyler demek ki... Senin gömülü dediğin altyazı aslında gömülü değil. Mkv uzantılı filmlerde gizli olarak filmin içine ekleniyor yani ekelemk ve kaldırmak .avi lere göre çok daha kolay. Birde aynı yöntemle .avi bir film dene ne kadra sürecek!!!! Tabi ayırmayı başarabilirsen.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: rza_35

quote:

Orijinalden alıntı: herhangi1i

herkes usta herkes arsivci herkes aşmış...ama ben su acemi halimle az once Amelie [Amélie Poulain].2001.BRRip.x264.AAC[5.1]-VLiS filmindeki gomulu altyazıyı MKVToolnix programını kullanarak sadece 20 saniyede kaldırdım kimse ahkam kesmesin yol gostersin ; burası donanimhaber yardımlasma forumu felan filana gerek yok asolan yardımlasmaktır

Bence sende biraz acele davranma bu olaylarda. Arkadaşlar uzun süre uğtraştım diyorsa vardır bişeyler demek ki... Senin gömülü dediğin altyazı aslında gömülü değil. Mkv uzantılı filmlerde gizli olarak filmin içine ekleniyor yani ekelemk ve kaldırmak .avi lere göre çok daha kolay. Birde aynı yöntemle .avi bir film dene ne kadra sürecek!!!! Tabi ayırmayı başarabilirsen.....

Arkadaşlar kısaca resimli olarak anlatmaya çalıştım.Link ten indirebilirisniz.
    http://www.upshare.me/files/e8F31313058747.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systempause -- 11 Ağustos 2011; 13:33:34 >

• Arkadaşlar Elma ile Armudu karıştırmayın, AVI ile MKV'yi de karıştırmayın. Avi gerçek film karelerindenoluşmuş tek bir dosyadır. İçerisinde sadece 2 bilgi vardır 1: Film kareleri, 2: Ses
    MKV de ise 3 bilgi vardır. 1: Film Kareleri, 2: Ses 3: Altyazı bilgisi

Avi dosyasına Alt yazı eklemek 4 işlemcili Pc de bile 25-30 Dk sürüyor. Zira filmdeki her kare tekrar yeni dosyaya yazılıyor. Yukardaki arkadaşların bahsettiği gibi film kareleri üzerindeki pikseller değiştirilip beyaz yapıalrak yazı oluşturuluyor. Daha açık olarak Altyazı olması gereken karelerde, önce mavi taban üstüne beyaz olarak altyazı resmi oluşturulur, sonra film karesi ile oluşturulan bu resijm, mavi renk saydam kabul edilecek şekilde Mux (Birleştirme) yapılır. Dolayısı ile yazı beyaz pikeller olarak filmin içinde görünür. Yani resmen filmdeki ağaç, ev, vs ne ise o resmin pikselleri beyaz yapılarak yazı oluştuğu için tam bir geri dönüşü yoktur. Yukarda da bahsedildiği gibi ya o bölüm Flu yapılır yada siyah yapılır. Yada deli gibi aylarca uğraşılıp her kare elden tek tek geçirilir, yakındaki pikseller kopyalanır.

MKV de ise bu 3 bilgi ayrı ayrı senkronize olarak tutulur. Yani gerçekte alt yazı filmin içine gömülmez, filmle sanki Zip dosyasına birlikte konulmuş gibi, filmin peşinden kaydedilir. MKV player bu 3 datayı senkron olarak gösterir sadece. O yüzden MKV dosya sadece PC de çalışır, Avi her yerde. Zaten Mkv ye alt yazı gömmek 10 saniye çıkarmak 9 saniye sürer.
    MKV dosyayı Avi, Mpeg filan moduna dönüştürürseniz ordan da Altyazıyı çıkaramazsınız.

Umarım yeterince açıklamalı olmuştur.

Kalın sağlıcakla

• kantaris player sağ click yap,altyazı, gömülü altyazı ,disable yap gömülü altyazı kalkacaktır.ayrıca türkçe altyazı yapacaksan filmle altyazı isimleri noktası virgülüne kadar aynı olacak ona dikkat et....
  • arkadaşlar bende altyazı silinmeden formatını dönüştürmeye çalışıyorum nasıl sinir oldum ya.
    şimdi wondershare media converter ile video dönüştürme işlemini seçin videodan settingse girin eklediğiniz video hangi dformatsa onu ayarlayın tüm ayarları keep exiting veya default seçin orjinal halinde altyazısız filmi çıkarır.

benim sorunum da format değiştirince altyazı silinmesini istemiyorum videoları mkv yaptım altyazılı olarak birleştirdim sonra mp4e çeviriyorum altyazı siliniyor telefona atıpda düzgünce izleyemedim .s
  • filmi izlerken gördüğünüz bir adamı, arabayı veya bir ağacı filmden kaldırabiliyorsanız altyazıyı da kaldırırsınız.
    onları kaldıramazsanız altyazıyı da kaldıramazsınız bu kadar basit.
    adı üstünde GÖMÜLÜ. ama hala ısrarla kaldırdım diyenler şu yöntemi bi anlatsınlar lütfen.
  • düzeltme yapıyım şimdi okudum yorumları @akselri aydınattıgın için sağol kardeşim ben wondershaeden mkv dönüştürdüğüm için altyazı siliniyomuş

o zaman ben şimdi mkv avi dönüştürücüsü buluyum sonra aviyi mp4 çevireyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: conifonteyn

Çaka Bey, dustyboy, nihat1551, Intruder, profxx, Öner, radiko1, mito1172 güzelce açıklamış ama hala sağ tuşla kaldırırım vb. laflarla yapılabileceği idda ediliyor.
    filmin karelerine gömülü resimle (avi, mpg vb.) ye karşı mkv gibi bir sıkıştırma yöntemi değil sadece media konteyneri (ses, metin formatında altyazı ve ses dosyalarını farklı tutan)
    olur diye ısrar edenler elmayla armutu karıştırmayın.

666 kardeş kendince milletle maytap geçiyor yok öyle bir program gömülü alt yaxıyı kaldıran. hala yaptım oldu diyenler var gülüyorum.
  • Demekki benimkini tam gömememişler.
  • beyler mkv dosyası filmle gelen otomatik çıkan altyazıyı nasıl sileriz ? gömülü demiyorum dikkat edin.

çünkü türkçe altyazı atmaya kalktığımda tvde problem yaşıyorum.

teşekkürler şimdiden.
  • şimdi benim bir lcd tv var.
    usb den film oynatıyor.
    klasörde aynı isimde bir mkv bir sub dosyam var.
    altyazıyı problem olmadan da gösteriyor fakat fontu küçük.
    diyorum ki mkv ye kendi fontumda altyazıyı direk gömebilsem o fontta oynatmak durumunda kalacaktır TV. beni bu düşünceye sevkeden:
    çünkü aynı Tv bazı filmlerde hani japanoca konuşulunca ingilizce altyazı çıkar ya bianda, işte o şekilde gelen yazıları gömülü olduğu şekilde büyük font ve farklı renkde göstrebiliyor.
    demek ki ben de altyazıyı gömebilsem gösterebilecem.
    haksızmıyım?

bu konuda yardım rica edeceektim.
    nasıl gömebilirim. (o japonca konuşmaya geçince giren ingilizce altyazılar gibi)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.