Şimdi Ara

Gömülü 20lik diş çektiren?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
101
Cevap
0
Favori
57.480
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Gömülü 20lik diş çektiren?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    80 Mesaj
    Yakın bir zamanda gömülü 20 lik dişim alınacak inşallah. Ne bileyim o kadar çeşitli ameliyat videoları,kadavra videoları vs izledim; hiçbirinde korku,tiksinti,kan tutması gibi birşey hissetmedim. Ancak gömülü diş operasyonunu izlerken kendimden geçtim;gözlerim karardı,başım döndü,midem bulandı ve kendimden geçtim adeta.

Tespit ettiğim birşey varsa kemiğin parçalanıp alınmasına rağmen hastaların hiç sıkıntı yaşamadığı yani ağrı,sızı hissetmediği yönünde oldu.

Sormak istediğim noktalar şunlar;

1- Kemiğin alındığı bölgeye dikmeden koydukları zımbırtı ne ? (ki izlediğim videoların birinde gazlı bez gibi birşey tıkıştırıp dikiyordu, başka bir videoda daha özel bir cisim koyuyordu)

2- O boşluğa konulan cisme daha sonradan ne oluyor ?

3- Kemiğin oluşum süreci, kendini tamamlama süreci ağrılı/sancılı bir evre mi ?

Çenemin her yanında var gömülü dişlerden Sol attan başlayacağım aldırmaya. Eğer sıkıntılı bir süreç olmaz ise diğerlerini de aldıracağım. Sol taraf iltihap ve ağrı yapıyor o yüzden önce ordan başlıyorum. Ama sağ alt tarafta hem 12 lik diş gömülü hem 20 lik dişin yarısı gömülü ve üst üste binmiş durumdalar.

Umarım yardımcı olabilirsiniz.

Teşekkürler...
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
192.168.1.1
canlı radyo dinle
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,160
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.