Şimdi Ara

Gömülü 20lik diş çektiren? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
62.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Operasyonla alınması gerek dendi, alt çenedekiler 15 gün arayla alındı ama üst çenedeki randevuya gitmedim kaç yıl geçti çok şükür iyiki üst çenedekilerinde ızdırabını boşuna çekmemişim bir sorun yok çene yapısını falan etkilemedi, alt çenedekiler alınması iyi oldu ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigerson

Operasyonla alınması gerek dendi, alt çenedekiler 15 gün arayla alındı ama üst çenedeki randevuya gitmedim kaç yıl geçti çok şükür iyiki üst çenedekilerinde ızdırabını boşuna çekmemişim bir sorun yok çene yapısını falan etkilemedi, alt çenedekiler alınması iyi oldu ama

Selamlar
    Benimde 20 lik dişe cerrahi gerekliymiş ve yan yatmış ameliyatla alınacakmış sizinkide öyle oldu sanırım. Peki alınızken alt çenecemde diş sizin operasyonda acı oldumu youtube'da izledimde vidyosunu kasıldım kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: LTWYL

quote:

Operasyonla alınması gerek dendi, alt çenedekiler 15 gün arayla alındı ama üst çenedeki randevuya gitmedim kaç yıl geçti çok şükür iyiki üst çenedekilerinde ızdırabını boşuna çekmemişim bir sorun yok çene yapısını falan etkilemedi, alt çenedekiler alınması iyi oldu ama

Selamlar
    Benimde 20 lik dişe cerrahi gerekliymiş ve yan yatmış ameliyatla alınacakmış sizinkide öyle oldu sanırım. Peki alınızken alt çenecemde diş sizin operasyonda acı oldumu youtube'da izledimde vidyosunu kasıldım kaldım.

Öncelikle geçmiş olsun, umarın sorunsuz bir operasyon geçirirsiniz, herhangibi bir acı veya endişelenecek bir durum söz konusu değil, sadece ameliyat sonrası günlerde oluşabilen hafif kanama olayına katlanamadığım için ve neredeyse sıvı beslenme olayı nedeni ile, benim için diğer üst çenelerin çene yapısını etkilemeyeceğin dolayı tedaviyi yarım bıraktım. tıp alanının tümünde ülkemiz çok iyi, gönül rahatlı ile kendinizi hekimlerimize emanet edebilirsiniz ( göz cerahisinde avrupadan hekimler staj niteliğinde konferansa gelmişler gurur duydum ) tekrar geçmiş olsun.

edit:imlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tigerson -- 2 Nisan 2012; 20:11:48 >

• quote:

quote:

quote:

Selamlar

Öncelikle geçmiş olsun, umarın sorunsuz bir operasyon geçirirsiniz, herhangibi bir acı veya endişelenecek bir durum söz konusu değil, sadece ameliyat sonrası günlerde oluşabilen hafif kanama olayına katlanamadığım için ve neredeyse sıvı beslenme olayı nedeni ile, benim için diğer üst çenelerin çene yapısını etkilemeyeceğin dolayı tedaviyi yarım bıraktım. tıp alanının tümünde ülkemiz çok iyi, gönül rahatlı ile kendinizi hekimlerimize emanet edebilirsiniz ( göz cerahisinde avrupadan hekimler staj niteliğinde konferansa gelmişler gurur duydum ) tekrar geçmiş olsun.

edit:imlâ

Cevap verdiginiz için Teşekkürler. İnşallah bi aksilik çıkmaz önümüzdeki hafta başlamayı düşünüyorum, kanama konusunda bende çok hassasım,şuan aldıkların dişin durumu yani yeri nasıl arkadan gelen diş vardı degilmi. Benim alt çenede yer kalmamış diş için diler hafif yamuldu bayagı kasıyor çenemi.

• okuyalım dedik bilgi almak için dahada tırstırdınız zaten korkuyorum dişçiden çoğunluk gibi, benimde alt 2 20lik dişim 90 derece yatık vaziyette beklemedeler, istanbuldayım özel bi hastanede uzman cerrah tek diş için 300 tl istedi parasını geçtim ama zormuş baya napıcam bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 2 Mayıs 2012; 16:56:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumur

okuyalım dedik bilgi almak için dahada tırstırdınız zaten korkuyorum dişçiden çoğunluk gibi, benimde alt 2 20lik dişim 90 derece yatık vaziyette beklemedeler, istanbuldayım özel bi hastanede uzman cerrah tek diş için 300 tl istedi parasını geçtim ama zormuş baya napıcam bilmiyorum

Ben seni rahatlatayım o zaman benim diş yan tayıkdı üstdeki mesajda yazıyor zaten bayagı kötüydü öndeki azı dişin yanına kadar kesdi ve herhangi bir agrı sızı olmadı lokal anestezi verdigi için çenemin yarısını hissetmedim yani şiş gibiydi ha asıl mevzuya gelelim dişi 2 parçaya böldü benim diş gerçekden zordu yani daha kötüsü ters çıkması diyebilirim sana anlamışsındır umarım , çekerken 20 dk falan sürdü çekme işlemi ben hassasım bu konuda biraz ondan dolayı ateş basdı sadece ve o aletlerin sesi falan kendimden geçiyordum bir an dolgu bile öyle oluyor bende , rahat olun kesinlikle kasılacak bir durum degil zor bişey degil ama ne yalan söyleyeyim cerrahım gerçekden yani gerçekden müthişdi işinde çok iyiymiş ki benim diş çekildiginden sonraki aşamada yani 1 haftada fazla agrım olmadı migren hastasıyım sadece baş agrılarım oldu ara sıra konuşurken çenem agrıdı, doktorunuz iyi ise zaten bi sorun olmaz, yemek konusunda 3. gün ufak ufak ekmek derken normal beslenme haline geçtim , 1 hafta sonrasında dikişleri aldırmaya gittigimde tabi benim cerrah yok ortada başka bir doktora düştük , sonuç olarak dikişleri alırken beni ıkındırttı nasıl acıttı anlatamam salak adam halen sinirliyim, 3 gün önce ciddiyim bakın 3 gün önce agzımdan dikiş ipi çıktı , düzgün şekilde fırçalayıp gargaramı yapmama ragmen belkifarklı bir nedeni vardır orasını bilemiyecegim. 19 nisanda çektirdim bu arada şuan ise eski haline geldi bana his kaybı olabilir demişlerdi damagımda şişlik var ve ugraşınca acıyor , geçici bir durum. Geçmiş olsun sizede fazla uzatmadan kurtulun derim.

•  Gömülü 20lik diş çektiren?

• beyler 20lik diş kaç yaşında çıkyor ben 22 yaşındayım daha gelen bişe yok :D çektirmek zorunlumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamurat_670

beyler 20lik diş kaç yaşında çıkyor ben 22 yaşındayım daha gelen bişe yok :D çektirmek zorunlumu

diş en arkada çıktığı için en kolay çürüyen diştir.Diğer dişlere baskı yapar.Çıktıysa çektirmen lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoQi

quote:

beyler 20lik diş kaç yaşında çıkyor ben 22 yaşındayım daha gelen bişe yok :D çektirmek zorunlumu

diş en arkada çıktığı için en kolay çürüyen diştir.Diğer dişlere baskı yapar.Çıktıysa çektirmen lazım

bende şuan için problem yok nasıl anlarım çıktığını :D
  • arkadaslar oncelikle merhabalar. ben stajer bir dis hekimiyim. sizleri bilgilendirmek istedim. 20lik disler bir cok insanda dis arkinda yer bulamadigi icin cikamaz. bu durumda genelde yatay olarak konumlanir. bazi durumlarda bir onundeki disin yani 7 numarali 2. azi disinin kok ya da kron bolgesinde rezorpsiyonlara yol acabilir. veya yine 7 numarali disle arasinda fircalanmasi zor bir alan birakip orada curuklere neden olabilir. genellikle de agrinin nedeni 20lik disin uzerindeki dis eti dokusunun iyi fircalanamadigi icin enfeksiyon kapmasidir. bu bolge iyi fircalandiginda agrinin gecmesi mumkundur. tabi ki kesin cozum 20lik disin cekimidir. nadiren bende de oldugu gibi 20lik disler surer ve okluzyona yani kapanisa katilirlar. tavsiyem disin cekimini otelemeyin, sonrasinda bir onceki disinizi de(2. azi) kaybetmenize neden olabilir.
    operasyon cok basit veya cok zorlu olabilir. gomuk diye tabir edilen dislerde kokun kirilma suphesi varsa dis hekim tarafindan 2ye ayrilabilir. sonrasinda cekim yapilir. bu disler cene kemiginin icinde bulunabildigi icin cekimi cok ciddi tramvalara neden olabilir. bu durumda cekimin ardindan sislik ve agri olusabilir. duruma gore 2 gunde 4 20liginizi bile cektirmeniz mumkun olabilir ancak bazi vakalarda hasta 3 4 gun agzini bile tam acamayabilir. sislik ve agri cok ciddi miktarda olur. anestezi suresince hic agri duymazsiniz, aneztesi gectiginde hekiminizin onerdigi agri kesicileri kullanabilirsiniz. eger ki sorunuz olursa pm atabilirsiniz. iyi aksamlar dilerim, simdiden hepinize gecmis olsun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DoQi

quote:

bende şuan için problem yok nasıl anlarım çıktığını :D

aynen 22 yaşındayım bende de gelen giden birşey yok valla hepsi sapasağlam maşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-A-

arkadaslar oncelikle merhabalar. ben stajer bir dis hekimiyim. sizleri bilgilendirmek istedim. 20lik disler bir cok insanda dis arkinda yer bulamadigi icin cikamaz. bu durumda genelde yatay olarak konumlanir. bazi durumlarda bir onundeki disin yani 7 numarali 2. azi disinin kok ya da kron bolgesinde rezorpsiyonlara yol acabilir. veya yine 7 numarali disle arasinda fircalanmasi zor bir alan birakip orada curuklere neden olabilir. genellikle de agrinin nedeni 20lik disin uzerindeki dis eti dokusunun iyi fircalanamadigi icin enfeksiyon kapmasidir. bu bolge iyi fircalandiginda agrinin gecmesi mumkundur. tabi ki kesin cozum 20lik disin cekimidir. nadiren bende de oldugu gibi 20lik disler surer ve okluzyona yani kapanisa katilirlar. tavsiyem disin cekimini otelemeyin, sonrasinda bir onceki disinizi de(2. azi) kaybetmenize neden olabilir.
    operasyon cok basit veya cok zorlu olabilir. gomuk diye tabir edilen dislerde kokun kirilma suphesi varsa dis hekim tarafindan 2ye ayrilabilir. sonrasinda cekim yapilir. bu disler cene kemiginin icinde bulunabildigi icin cekimi cok ciddi tramvalara neden olabilir. bu durumda cekimin ardindan sislik ve agri olusabilir. duruma gore 2 gunde 4 20liginizi bile cektirmeniz mumkun olabilir ancak bazi vakalarda hasta 3 4 gun agzini bile tam acamayabilir. sislik ve agri cok ciddi miktarda olur. anestezi suresince hic agri duymazsiniz, aneztesi gectiginde hekiminizin onerdigi agri kesicileri kullanabilirsiniz. eger ki sorunuz olursa pm atabilirsiniz. iyi aksamlar dilerim, simdiden hepinize gecmis olsun..

hocam bende bişe yok nasıl anlarım....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cumur

okuyalım dedik bilgi almak için dahada tırstırdınız zaten korkuyorum dişçiden çoğunluk gibi, benimde alt 2 20lik dişim 90 derece yatık vaziyette beklemedeler, istanbuldayım özel bi hastanede uzman cerrah tek diş için 300 tl istedi parasını geçtim ama zormuş baya napıcam bilmiyorum

Ben seni rahatlatayım o zaman benim diş yan tayıkdı üstdeki mesajda yazıyor zaten bayagı kötüydü öndeki azı dişin yanına kadar kesdi ve herhangi bir agrı sızı olmadı lokal anestezi verdigi için çenemin yarısını hissetmedim yani şiş gibiydi ha asıl mevzuya gelelim dişi 2 parçaya böldü benim diş gerçekden zordu yani daha kötüsü ters çıkması diyebilirim sana anlamışsındır umarım , çekerken 20 dk falan sürdü çekme işlemi ben hassasım bu konuda biraz ondan dolayı ateş basdı sadece ve o aletlerin sesi falan kendimden geçiyordum bir an dolgu bile öyle oluyor bende , rahat olun kesinlikle kasılacak bir durum degil zor bişey degil ama ne yalan söyleyeyim cerrahım gerçekden yani gerçekden müthişdi işinde çok iyiymiş ki benim diş çekildiginden sonraki aşamada yani 1 haftada fazla agrım olmadı migren hastasıyım sadece baş agrılarım oldu ara sıra konuşurken çenem agrıdı, doktorunuz iyi ise zaten bi sorun olmaz, yemek konusunda 3. gün ufak ufak ekmek derken normal beslenme haline geçtim , 1 hafta sonrasında dikişleri aldırmaya gittigimde tabi benim cerrah yok ortada başka bir doktora düştük , sonuç olarak dikişleri alırken beni ıkındırttı nasıl acıttı anlatamam salak adam halen sinirliyim, 3 gün önce ciddiyim bakın 3 gün önce agzımdan dikiş ipi çıktı , düzgün şekilde fırçalayıp gargaramı yapmama ragmen belkifarklı bir nedeni vardır orasını bilemiyecegim. 19 nisanda çektirdim bu arada şuan ise eski haline geldi bana his kaybı olabilir demişlerdi damagımda şişlik var ve ugraşınca acıyor , geçici bir durum. Geçmiş olsun sizede fazla uzatmadan kurtulun derim.

teşekürler bilgiler için röntgen elimde geziyorum şimdilik şirazesi kaymış dişlerle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 3 Mayıs 2012; 9:05:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğberk.

İlla zorunlumu bu 20 yaş gelince çektiriyor mu herkes?

Zorunlu değil ama eğer çıkmıyorsa rahatsızlık veriyorsa çektirirsin. Çektirmesende birkaç sene sonra kendiliğinden çürüyüp düşecektir.
  • ben de gomulu dis operasyonu gecirdim gecen yaz. alttaki 2 disi cektirdim, doktor eti yarip ve delici alet ile gomulu dise sekil verip cikardi, zahmetli oldu ama agrisi cok rahatsiz edici olmuyor ve sanildigindan daha koley eger kotu bir durum yoksa. yaklasik 30 dk aliyor tek dis icin ve dis etine 3/4 disik atiyor doktor. 1 hafta sonra ipler alinir ve normal sekilde yemege baslayaibilrsin. ancak disini hafifce fircalaman gerek, bol bol hafif sekilde tuzlu gargara ve ya peroksitli gargara agzindaki yarayi cabukca iyilestirir.
  • bende 3 tane gömülü dişimi çektiricem yakında fakat bi sorunum var benim sol çene kemiğimde yada bilmiyorum artık 20 lik diştenmi kaynaklanıyor bi ağrı var. o tarafla doğru düzgün yemek yiyemiyorum çenemide tam açamıyorum bu yüzden. 20 lik dişi çektirirken sorun olurmu acaba bu ? bunun gibi durum başına gelen varmı ?
  • Ben de 2 tane 20 lik çektireceğim de nerede çektirsem diye kararsız kaldım.
    İstanbulda tercihen Anadolu yakasında fiyatı makul olup sağlam çene cerrahı var mıdır bildiğiniz?
  • hocam kalın,kısa saplı ucu sivri bir cisimle damağı iyice parçalıyo.Bu sırada ortalığı kan revan götürüyo.Onun için ağzına operasyondan once kan popmpası takıyolar, 5-6 litrelik bir cam kavanoza bağlıyolar.İyice parçaladıktan sonra o pensemsi aparakla, o oraya yetişmiyosa daha ince karga burnu gibi birşey var onunla dişi olduğu yerden söküyo.Tabi bu gömük dişin içinde yine kök vs. kalabilir, operasyondan sonra rontgenle kontrol ediyi eğer öyle bir durum varsa durum vahim.Bütün işlem yolunda giderse(kök vs. kırılmaz ise) duruma göre dikiş atılıyo veya öylece ağıza bez koyulup gönderiliyo.Operasyondan önce ağzına 5-6 iğne yiyosun, hemde öyle böyle uyuşturucular değil .Ağzına vidanjör soksalar, çeneyi gazeteye sarıp götürseler hissetmezsin Şimdiden geçmiş olsun.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.