Şimdi Ara

Gömülü 20lik diş çektiren? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
62.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam, ben soldaki ikisini çektirdim alt üst, 1 hafta tabiri caizse anam ağladı. Öyle nette yazan yorumlara bakma, herkeste farklı oluyor. Ayrıca 4 dişi aynı anda çekemiyorlar zaten ( sadece sağ yada sadece sol uyuşturabiliyorlar, dilini yutma diye). Geçmiş olsun.
  • sol arka gömük vardi bende..... ne işkence çektigimi bi ben bi ALLAH bilir.. üstelik çene kemiginin hemen dibinde çikmişti... tam 1,5 saat canli canli işkence çektim.. Doktor çok iyiydi yoksa daha da kötü olurdum.. çektirdikten sonra 1 hafta hiç bişiy yiyemedim.. birak yemeyi agzimi bile açamiyodum.. hep ilaç yuta yuta bi hafta sonrasinda iyileşmeye başladi.. ama şuan çok şükür bi problemim yok.. sadece yemek yerken bazen dişin eski yerine bazen yemek artiklari giriyo oda bi agiz çalkamakla gidiyo..

Diş çektirdikten sonra eger düzgün bi diş firçalama alişkanliginiz yoksa iltihap kapma olayida var.. o yüzden dikkate alinmasi gerekir..
  • sağ üst ve sağ altı çektirdim. sağ alt dik ve gömülüydü. sağ üst yarı gömülüydü ve düzdü.

üst bir kanal tedavisi sırasında bonustan çekildi hazır çeneyi uyuşturdum alıvereyim dedi doktor.

sağ al çeneme baskı sonucu ağrı şikayetim nedeniyle çekildi.ilk gün ateş ağrı sersem gibisin. ertesi iki gün yaklaşık ilk güne benziyor ama acıya dayanıklıysanız sorun yok. ben gayet işe de gittim, öğle yemeğimi de yedim. bir hafta sonunda dikişler alındı. ama gerçekten sıkıntılı ve acı veren bir tecrübe. damağın yarılmasına ek olarak çok baskı ve darbe yediğiniz için tramva ağrısı da oluyor.
  • gömük diş nasıl oluyor kendimizde olp olmadığını nasıl anlarız belırtilerı nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Non StoP
    gömük diş nasıl oluyor kendimizde olp olmadığını nasıl anlarız belırtilerı nedir

hayatında tadıcağın en berbat acılardandır kendisi tırnak batması falan hikaye yanında zonk zonk zonkluyor resmen ben 2 tane çektirdim cerrahi operasyon ile diş etini kesiyorlar bildiğin
  • quote:

Orijinalden alıntı: örümcek

quote:

Orijinalden alıntı: Non StoP
    gömük diş nasıl oluyor kendimizde olp olmadığını nasıl anlarız belırtilerı nedir

hayatında tadıcağın en berbat acılardandır kendisi tırnak batması falan hikaye yanında zonk zonk zonkluyor resmen ben 2 tane çektirdim cerrahi operasyon ile diş etini kesiyorlar bildiğin

en arkadaki disim ağrıyor ama cok değil bende yoktur inş.
  • korkarak yaptırmaya gittirmiştim bundan 4 sene önce korktuğum kadar çıkmıştı gerçekten dikiş vs zor iş of off
  • eğer dişim yatay çıkıyorsa geçmiş olsun. tek taraf yarım saat süren bi operasyon geçirceksin. 1 hafta katı yiyecek tüketmeyecek ve gargara yapmak zorunda kalcaksın. 1 haftadan sonra diğer tarafa geçip yine 1 hafta katı yiyecek tüketmeyeceksin. yine aynı şeyler falan filan. sonra bi bakmışsın 2 haftanın sonunda huzur mutluluk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nihlathak

Evet çekerken acımıyormuş ama şöyle bir şey var.

Çekerken mesela diş kırılıyormuş, ya da çekmek zor diye 2ye bölüyorlarmış dişi. Ama katır kutur sesler geliyor düşüncenize o kadar rahatsız edici ki psikolojik olarak.

Çekilince 1 hafta ağrı oluyormuş. Off of

ARKADASLAR CUMA GUNU AMELIYAT OLDUM 20 LİK SOL DİŞ AMELİYATI GÖMÜLÜ DİŞ İDİ FİLLM FALAN CEKILDI DOKTORUM BAKTI SINIRE YAKIN OLUP OLMADIGINA ALLAHTAN YAKIUN DEGILMIS...ILK ONCE SPRAY SIKILDI 5 6 FIS...BIR DK BEKLENDIKTEN SONRA MORFIN VURDU BIR MORFINLE UYUSMAYINCA 2. MORFINI VURDU VE SOL TARAFIM TAMAMEN CENENIN ON KISMINA KADAR UYUSTU...ISLEME BASLANDI...ARKADASLAR SUNU SOLIYEYIM SIZE KESINLIKLE VE KESINLIKLE HIC VE HIC BIR ACI HISSETMIYORSUNUZ BUNA EMIN OLUN...HISSETTIGINIZ TEK SEY BASKI ODA RAHATSIZ EDICI BIR SEY DEGIL..DİŞ CIKTIKTAN SONRA DİŞİMIN OLDUGU BOLGEDE "KİS" OLUSMUS UFAK BIR DAIRE BUYUKLUGUNDE KİSLİ ETİMİ ALDI DOKTOR O BOLGEYI TEMIZLEDI VE 5 TANE DİKİŞ ATTI AGRI KESICI ANTIBIYOTIK VE GARGARA YAZDI...AMELIYATTAN 1 SAAT SONRA INANILMAZ BIR AGRI BASLADI AMA AGRI KESICIYI ATTIIGIMDAN BERI HIC BIR SEY COK SUKUR VE BUGUN IKINCI GUN...YEMEK YIYEMEZSINIZ KONUSUNA GELINCE HAYIR YOK OYLE BIRSEY SU ANDA HER TURLU KATI YIYECEGI YIYORUM TEK SART O BOLGEYLE CIGNEME YAPMAYIP COK SICAK VE COK SOGUK YEMEMEK..AMEELIUYAT OLACAK ARKADASLARIMA SU ONERIM VAR KESINLIKLE NETTEKI YORMLARA COK TAKMAYIN CUNKU COGU YORUM KOLPA IZLEDIGINIZ VIDEOLARLA PSIKOLOJINIZI BOZMAYIN BEN AYNISINI YAPTIM ANCAK UMDUGUM GIBI OLMADI COK COK RAHAT GECTI...TABI DOKTOR SECIMINI IYI YAPIN BEN ESENYURTTA OTURUYORUM AVRUPA CERRAHI TIP MERKEZINDE TOLGA KARAGOZ ISIMLI DIS DOKTORUNA OLDUM COK AMA COK TECRUBELI BIR DOKTOR GITMEK ISTEYENLERE YARDIMCI OLABILIRIM...UMARIM BU YORUM SIZI RAHATLATIR...TESEKKURLER....

SAYGILARIMLA...

• yaklaşık 2 aydır sol yanağım şişip duruyordu dişçiye gittiğimde 20.lik dişimin tamamen gömülü olduğunu söyledi ve operasyon olması gerektiğini söyledi hemde çene cerrahına yönlendirdi..bende açıkçası evham yaptım ve hemen eve gelerek internetteki yorumlara baktım.özellikle bu sitedeki olumsuz ve korku dolu yazıları görünce çektirmekten vazgeçtim belki kendi kendine çıkar düşüncesiyle 2 ay bekledim..ama bu 2 ay sürecinde dişim 3 defa şişti daha doğrusu yanağım..ve her seferinde acı çektim..en sonunda dayanamayıp çene cerrahına gittim ve yaklaşık 4 gün önce bu lanet dişten kurtuldum..şimdi gelelim olayın nasıl olduğuna..inanın bana diş çekilirken hiç bir şey hissetmiyorsunuz..sadece sesler ve iğne ürkütüyor gözünüzü kapatın başka şeyler düşünün doktor zaten hallediyor..benim işim yarım saat sürdü..geç aldırdığım için kist olmuş onu temizlediler..dikiş atıldı ve güzelce temizlendi..operasyon sırasında hiç bişey hissetmiyorsunuz..fakat 2-3 saat sonra hafiften bir ağrı oluyor..ağzınızda doktorun koyduğu tamponu en az yarım saaat tutun ve çok fazla yere tükürmeyin..pıhtılamaşayı önlemiş olursunuz hatta o kanı yutmak bile gerekiyomuş..bende sonradan öğrendim..verilen ilaçlar sayesinde ağrılar azalıyor..yanlız dikkat edin majezici çok fazla kullanmayın ben mide spazmı geçirdim çok fena oldum acile gitmek zorunda kaldım..ilaçları dikkatli kullanmak gerek..neyse gelelim yemek olayına açıkçası 4 gün geçmesine rağmen hala düzgün yemek yiyemiyorum ağzımı tam açamıyorum..hafiften karıncalanma var sol tarafta hiç bir şey yiyemiyorum..kola ve alkol gibi asitli şeyler zaten içmek yasak..sözün kısası asla internetteki kötü yorumlara aldanmayın 10 defa çekeceğinize acıyı bir kez gidin bu sorundan kurtulun..çene cerrahları bu işi bence daha iyi yapar dişçilere göre benden size tavsiye..herkese geçmiş olsun

• ben çektirdim öyle çokda zor bi ve korkunç bi ameliyat değil.. alt çenedeyse dikiş atıyorlar üst çenedeyse dikiş atılmıyor.. yediğine içtiğine dikkat ediyorsun 7 8 gün okadar.. zaten uyuşturuyorlar ne acı hissediyorsunuz ne başka bişey.. sadece doktor dişi yerinden sökmeye çalışırken içiniz bir tuhaf oluyor.. acı çekmiyorsunuz ama sanki acıyormuş gibi hissediyorsunuz.. tuhaf bi olay.. eğer diş komple gömülü ve yatık pozisyonda ise dişi orada ikiye ayırıyorlar ve o şekilde çıkarıyorlar.. fakat gerçekten korkulacak büyütülecek bir durum yok.. çok geç kalmadan çektirin;)
  • Benim dislerin filmini ortodentistim gordu duzgun cikiyorlar problem yok dedi ama simdi ortodenti tedavisi bitti ama cektir diyor hic agri falan yok gayet normal cikiyorlar neden cektirmemi istiyoranlamadim :S
  • 32 yaşındayım hala gömülü dişlerim çıkmadı alt çenedeki dişlerim gömülü ve yatık üst çene ise hala kıpırdamadı doktora gittim çene cerrahına yönlendirdi ama hala dişlerimi aldırmadım cesaretimi toplayıp ve iyi bir doktor bulup çektirmek istiyorum gömülü dişler baş agrısı da yapabilirler.herkeze geçmiş olsun. Ankarada iyi bir çene cerrahı aranıyor....
  • İlla zorunlumu bu 20 yaş gelince çektiriyor mu herkes?
  • Arkadaşlar bendede 2 tane var 45 derecelik açıyla çıktılar 23 yaşındayım 2-3 senedir idare ediyorum şimdilik ama illa ki çektimrmek zorundamıyız yoksa bu dişler bir sorun yaratmıyorsa kalsa olur mu ?? İlk çıktıklarında dişleri çektirecektim Videoları izledim doktor resmen adamın ağzına şantiye kuruyor korktum yaaa çektirmedim bende
  • Geçmiş olsun şimdiden.
    2diş cerrahi yöntemle alınır, geriye kalan 2 dişi almak için 3, 4, 5 gün beklenir, bu süreçte yediklerine dikkat etmelisin doktorun sana söyler zaten.
    Yaklaşık 1.5 2 hafta kanamalar olacak alış buna felaket sancılı ağrılar da olabilir.
    (Operasyon sırasında ağrı hissetmezsin sadece çene kemiğinde biraz baskı hissedersin rahat ol.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 31 Mayıs 2012; 21:26:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mannomenax

Yakında 4 gömülü 20lik dişimi de çektireceğim. Var mı aramızda çektiren? İnternette 20lik diş aldırmak çocuk aldırmak gibidir fln yazıyor ama ?

Bunları birkaç gün arayla çektirmeyi planlıyorum. Umarım çok acılı bir dönem olmaz.

dayım aldırmıştı 1 ay once.fena oluyor baya bi ameliyat.yanında hep gazlı bez taşırdı.aman diyim bildiğin birine yaptır çünkü bu işi uzmanı yapmazsa başın belaya girebilir.dediğin doğru benım gorusume gore çocuk aldırmak gibi. ama acılı olacağı kesin
  • 2 gün önce 45 dk lık bir operasyonla sağ alt gömülü dişimi çektirdim.
    diş tamamen gömülü ve yataydı. 2 morfin yiyince pek birşey hissetmedim ama ağzımı açmaktan yoruldu eklemler resmen
    sonra 3 parça halinde aldılar dişi, deriyi kesmek falan bişey yok onlarda dişi 3 parçaya ayırmak dert. dişi titreşimli bir aletle kırıyorlar
    ne kadar uyuşturucu olursa olsun o titreşimi ve kırılma hissini beyninde hissediyorsun malesef. sonra 5 dikiş atıldı .
    neyse uzatmayım ameliyattan sonra gayet iyiydim. 2-3 saat sonra morfinin etkisi geçmeye başladı, ağrı da başladı doğal olarak ama çok da abartılacak bir ağrı değil. tabi biraz da sizin ağrıya karşı dayanıklılığınıza bağlı.
    ağzımı çok açamıyorum ama açabildiğim kısmıyla aldığım yiyecekleri yemek konusunda bir sorun yok. (tabii ki diğer tarafla)
    gel gelelim ki ilk gün çok olmasa da sağ alt taraf şişmişti. buz falan koydum geçer dedim 2. gün bir uyandım davul gibi olmuş resmen
    şu an ikinci günün akşamında yazıyorum ve şişlikte hala bir değişiklik yok. Bugünlerde önemli görüşmelerim olabilir bu şişlikle ne yapacağım gerçekten bilemiyorum. DAHA ÖNCE ÇEKTİRENLERE!! BU ŞİŞLİK NE ZAMAN İNSANI BOYUTLARA İNER?? insan içine çıkılmaz bu böyle devam ettikçe

• Hocam sağ alt 20 lik dişimi çektirdim. Diş'in sadece yarısı çıkabilmiş. O yüzden cerrahi operasyon gerekebilirdi fakat dişçim ben çekebilirim bunu gerek yok dedi cerrraha.
    Sana yemin ederim kabir azabı gibi bir şey. Ağrıdan ağladığımı söyleyebilirim sana. Ama çektir kurtul. 2 tane uyuşturucu iğne yapmıştı bana ama ona rağmen hissetmiştim ben . Şimdi çok rahatım. Geriye 3 tane kaldı fakat onlar da arada bir ağrıyor. Çektirmek gerekecek sanırım.
  • Evrimin bir sonucu olarak artık gereksiz olan 20 lik diş çektirilmek zorunda kalınıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.