Şimdi Ara

Gömülü 20lik diş çektiren? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
62.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nicotinell

iyi bir dişçi, güzel uyuşturduğu için acımaz. Ama eğer diş içerde kırılırsa 1 saat falan sürer. Yorucu bir operasyon. Diş eti yara olduğu için ağrı yapar. 3-4 gün sürebilir. Ağrı kesicilerle idare edersiniz.

Alıntıları Göster
    Bu 20lik dişer zamanla ağız kokusu yapıyormuymuş?
  • quote:

iyi bir dişçi, güzel uyuşturduğu için acımaz. Ama eğer diş içerde kırılırsa 1 saat falan sürer. Yorucu bir operasyon. Diş eti yara olduğu için ağrı yapar. 3-4 gün sürebilir. Ağrı kesicilerle idare edersiniz.

Alıntıları Göster
    Benım 20lik diş ilk önce dolgu oldu. 1,5 yıl sonra dişin yarısı kırıldı. Öteki yarısını da ben kırdım.
    Sorna kökü içerde kalınca damağı keseceğiz dedi doktor. bende hayır olmaz dedim
    sonra 2 iğne vurdu ve tornavida ile dişi oymaya başladı. Dişi içerde paramparça yapıp tek tek pense ile söktü..

1 saatte ağzım davul gibi oldu 1 ay acısını çektim. Hele kök içerde kalırsa Vay haline

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciudad de México

Benım 20lik diş ilk önce dolgu oldu. 1,5 yıl sonra dişin yarısı kırıldı. Öteki yarısını da ben kırdım.
    Sorna kökü içerde kalınca damağı keseceğiz dedi doktor. bende hayır olmaz dedim
    sonra 2 iğne vurdu ve tornavida ile dişi oymaya başladı. Dişi içerde paramparça yapıp tek tek pense ile söktü..

1 saatte ağzım davul gibi oldu 1 ay acısını çektim. Hele kök içerde kalırsa Vay haline

Alıntıları Göster
    Ya benim bi sorum va benm dişler şuan cıktı ama diş teli takılacagı için alınması gerekiyormus çok acır mı ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Werner Heisenberg

Bu 20lik dişer zamanla ağız kokusu yapıyormuymuş?

Alıntıları Göster
    Ben ağrı olduğu için çektirmiyorum :) Ortodontik tedavi görmüştüm tüm dişler dümdüz ama 20likler 45derece açı ile duruyor orda. Yani dişlerimin düzeninin bozulmaması için çıkmadan çekilmeleri gerekiyor.

Off valla iş çıktı başımıza. İnşallah fazla takır tukur işine girmez ruhum eziliyor.

Sanırım öss sonuçları açıklandıktan sonrası için randevu alacağım

• quote:

Alıntıları Göster
    Bu 20'lik dişler garanti çıkıyor mu herkeste bide böle çıktıktan sonra sıkıntısı mı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: AytaCom

Bu 20'lik dişler garanti çıkıyor mu herkeste bide böle çıktıktan sonra sıkıntısı mı var

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun ya çok kötü bir dert bu 20 lik diş

limon

• quote:

Orijinalden alıntı: DeatlyBlack

Geçmiş olsun ya çok kötü bir dert bu 20 lik diş

limon

Alıntıları Göster
    Bende de altta 2 tane var, yarısı dışarda, çok ağrıyor. Perşembe gününe randevu aldım, bakalım çekicekler mi,

• quote:

Orijinalden alıntı: BEETHOVEN

Bende de altta 2 tane var, yarısı dışarda, çok ağrıyor. Perşembe gününe randevu aldım, bakalım çekicekler mi,

Alıntıları Göster
    Valla hacılar benim bu sene 2 dişim çıktı 20lik birisi gömülü olduğu için dişçi ben çekemem çene cerrahı bakar o işlere dedi bende tırstım ulan niye dişçi çekmiyo diye meğersem baya zor oluyomuş gömülü dişi çekmek diş etini yarıp alıyolarmış ki bu da bayağı uzun sürüyomuş ve çok ağrılı ve acılı geçiyomuş onun için ben tırstım çektirtmedim dişimin çıkmasını bekledim çok şükür diş altta kalmadı adam gibi çıktı onun için normal dişçiye gittim çektirdim ikisini ve çok rahatladım ama bir daha söyliyim gömülü dişi çektirmek çok acılı bir operasyon ayrıca diş etini yarıp aldıkları için uzun süre katı yiyecek yiyemiyorsun şimdiden geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: DMUKKS

Valla hacılar benim bu sene 2 dişim çıktı 20lik birisi gömülü olduğu için dişçi ben çekemem çene cerrahı bakar o işlere dedi bende tırstım ulan niye dişçi çekmiyo diye meğersem baya zor oluyomuş gömülü dişi çekmek diş etini yarıp alıyolarmış ki bu da bayağı uzun sürüyomuş ve çok ağrılı ve acılı geçiyomuş onun için ben tırstım çektirtmedim dişimin çıkmasını bekledim çok şükür diş altta kalmadı adam gibi çıktı onun için normal dişçiye gittim çektirdim ikisini ve çok rahatladım ama bir daha söyliyim gömülü dişi çektirmek çok acılı bir operasyon ayrıca diş etini yarıp aldıkları için uzun süre katı yiyecek yiyemiyorsun şimdiden geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    Ulan 1 kişi de çok rahat geçio 5dkda bitio ağrı acı yok demez mi be :D demek ki gerçekten çok lanet bir şey.

Niye çok acılı geçsin ki adam iğne yapıyor sonuçta.

Bu arada bizim bir tanıdık normal dişçide çektirmiş gömülü dişlerini, çok rahat bir şekilde almış adam. Zaten adam da benim 10 yıllık dişçim tanıyorum yakından.

Ama bir de elimde cene cerrahı kartı var. Tanımıyorum ama adam çene cerrahı sonuçta. Öbürü rahat geçmiş ama normal diş hekimi.

Ne yapsam bilmiyorum. Hangisini tercih edeyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mannomenax

Ulan 1 kişi de çok rahat geçio 5dkda bitio ağrı acı yok demez mi be :D demek ki gerçekten çok lanet bir şey.

Niye çok acılı geçsin ki adam iğne yapıyor sonuçta.

Bu arada bizim bir tanıdık normal dişçide çektirmiş gömülü dişlerini, çok rahat bir şekilde almış adam. Zaten adam da benim 10 yıllık dişçim tanıyorum yakından.

Ama bir de elimde cene cerrahı kartı var. Tanımıyorum ama adam çene cerrahı sonuçta. Öbürü rahat geçmiş ama normal diş hekimi.

Ne yapsam bilmiyorum. Hangisini tercih edeyim?

Alıntıları Göster
    benim ki çene kemiğinin altında kalmıştı damağı kesti kemiği yana çekti ve yaklaşık 45dk sürede 2 doktor zor bela hallettiler (doktorlarda işin uzmanıydı üstelik) operasyon sırasında ağzını açık tutmaktan ve ağzının içinde har hur uğraşmalarından başka bir zorluk yok ama 7-10 yüzün şişiyor aldığın antibiyotiklerle yüzün sararıyor ve bişey ççiğneyemiyorsun çorba meyvasuyu idare ediceksin dikişleri aldıktan 1 gün sonra bişeyin kalmıyor :D

benimkini normal diş doktoru çekmişti ama önceden tecrübeliydi bu konuda

• quote:

Orijinalden alıntı: mungan22

benim ki çene kemiğinin altında kalmıştı damağı kesti kemiği yana çekti ve yaklaşık 45dk sürede 2 doktor zor bela hallettiler (doktorlarda işin uzmanıydı üstelik) operasyon sırasında ağzını açık tutmaktan ve ağzının içinde har hur uğraşmalarından başka bir zorluk yok ama 7-10 yüzün şişiyor aldığın antibiyotiklerle yüzün sararıyor ve bişey ççiğneyemiyorsun çorba meyvasuyu idare ediceksin dikişleri aldıktan 1 gün sonra bişeyin kalmıyor :D

benimkini normal diş doktoru çekmişti ama önceden tecrübeliydi bu konuda

Alıntıları Göster
    20 lik dişi bırakmayın, hemen çektirin. 20 lik dişlerin diğer dişlere çok zararı oluyor. En büyük zaralarından birisi normal dişlerinizi kaydırıyor ve diğer dişler zamanla kötü bir görünüme sahip poluyor, ikinci önemli olan ise, 20 lik dişler çıktıktan hemen sonra çürümeye başlar ve bu diğer dişerinizi çürüme bakımından tehdit eder. Ben hepsini çektirdim, çekme anında acı olmuyor ama çekildikten sonra 3-5 gün baya bi sıkıntı veriyo.

Kısacası 20 lik dişinizi çektirin..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mannomenax

Ben ağrı olduğu için çektirmiyorum :) Ortodontik tedavi görmüştüm tüm dişler dümdüz ama 20likler 45derece açı ile duruyor orda. Yani dişlerimin düzeninin bozulmaması için çıkmadan çekilmeleri gerekiyor.

Off valla iş çıktı başımıza. İnşallah fazla takır tukur işine girmez ruhum eziliyor.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Nihlathak

kartal_07 ye katılıyorum

seninkilerle aynı durumda sanırım benimde yirmilikler
    kesinlikle çektir derim
    ben geç kaldım
    ön dişlerim dümdüzdü seneler içinde birbirinin üstüne çıktılar şekli bozuldu
    2 sini çektirdim 3.sü eylül gibi çekilcek

• quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus347

quote:

Orjinalden alıntı: Nihlathak

kartal_07 ye katılıyorum

seninkilerle aynı durumda sanırım benimde yirmilikler
    kesinlikle çektir derim
    ben geç kaldım
    ön dişlerim dümdüzdü seneler içinde birbirinin üstüne çıktılar şekli bozuldu
    2 sini çektirdim 3.sü eylül gibi çekilcek

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 20 gün önce çektirdim. 36 saat aralıksız kanadı. Operasyonla almadılar kanırttılar beni :S sonrasında 1 haftada 4 kilo kaybettim.(yemek yemekte zorlandığım için.) şu anda da bademciğime vurdu ve sadece o taraftaki bademciğim şişti. 20 gün sonra hala ağızımı tam açamıyorum ve biraz önce de nerden olduğu belli olmayan bi iltihap koyverdi kendisini. 2 kutu antibiyotik içmeme rağmen. yarın doktorla randevum var. Kısacası ben böyle eziyet görmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mfkbilisim

arkadaşlar 20 gün önce çektirdim. 36 saat aralıksız kanadı. Operasyonla almadılar kanırttılar beni :S sonrasında 1 haftada 4 kilo kaybettim.(yemek yemekte zorlandığım için.) şu anda da bademciğime vurdu ve sadece o taraftaki bademciğim şişti. 20 gün sonra hala ağızımı tam açamıyorum ve biraz önce de nerden olduğu belli olmayan bi iltihap koyverdi kendisini. 2 kutu antibiyotik içmeme rağmen. yarın doktorla randevum var. Kısacası ben böyle eziyet görmedim.

Alıntıları Göster
    hahaha.. siz kanal tedavisi diye bir şey duydunuz mu???

kanal tedavisi = kabir azabı

• quote:

Orijinalden alıntı: devilsemo

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/25638da7b25e4205f793b3f4c55244fcfe218bda78b926f1c7a33e342cc12a028100547474035f4318402

yuh izletilirmi bu , benimde cenem agriyor iki uc gundur .
    20 yasindaki disler , 24 yasindami cikar . gulerken , yemek yerken bile agri yapiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

hahaha.. siz kanal tedavisi diye bir şey duydunuz mu???

kanal tedavisi = kabir azabı

Alıntıları Göster
    bende oldum..

bir arkadaşımız demişki bademciğim şişti..

gayet doğal çünkü içindeki iltihap akıyor kanla..

doktor önce antibiyotik veriyor hatta ameliyat olmadan..

1. doktor 2-3 iğne vuruyor.
    2. uyuşması bekleniyor.
    3. hissetmiyorsun kesitğini falan.
    4. sadece çekerken biraz baskı oluoyr.
    5. dikerkende acı çekmiyorsun ama gözünün önünde siyah ip, iğne görünce tırsıyorsun biraz..
    6. yemek yiyemiyorsun 2-3 gün..
    7. voltaren tarzı iğne veriyor doktor popona ondan yiyorsun
    ve buz tutuoyrsun sabah akşam..
    8. uyumaktan ve bol bol kafanı dağıtmak başka çare yok..
    9. 3 gün sonra diyorsun ki amaann kurtuldum oh be!

bende iki tane çektirdim. 1 ay arayla yaptı doktor..

• quote:

Orijinalden alıntı: güzellik91

bende oldum..

bir arkadaşımız demişki bademciğim şişti..

gayet doğal çünkü içindeki iltihap akıyor kanla..

doktor önce antibiyotik veriyor hatta ameliyat olmadan..

1. doktor 2-3 iğne vuruyor.
    2. uyuşması bekleniyor.
    3. hissetmiyorsun kesitğini falan.
    4. sadece çekerken biraz baskı oluoyr.
    5. dikerkende acı çekmiyorsun ama gözünün önünde siyah ip, iğne görünce tırsıyorsun biraz..
    6. yemek yiyemiyorsun 2-3 gün..
    7. voltaren tarzı iğne veriyor doktor popona ondan yiyorsun
    ve buz tutuoyrsun sabah akşam..
    8. uyumaktan ve bol bol kafanı dağıtmak başka çare yok..
    9. 3 gün sonra diyorsun ki amaann kurtuldum oh be!

bende iki tane çektirdim. 1 ay arayla yaptı doktor..

Alıntıları Göster
    Eniştem diş doktoru. Yapabiliyorsa bayılttırıp yaptıracam. Herhalde bi güzellik yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

Eniştem diş doktoru. Yapabiliyorsa bayılttırıp yaptıracam. Herhalde bi güzellik yapar

Alıntıları Göster
    Benim operasyonu anlatmayım gidemezsiniz biraz kanlı olmuştu
    Diş doktoru yapmaz çene cerrahları yapar operasyonu
    Ama kurtulunca rahat ediyosun
    bi tek dikişler alınırken acımıştı tabi operasyon sonra sızlamalarda oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: redfanatic26

Benim operasyonu anlatmayım gidemezsiniz biraz kanlı olmuştu
    Diş doktoru yapmaz çene cerrahları yapar operasyonu
    Ama kurtulunca rahat ediyosun
    bi tek dikişler alınırken acımıştı tabi operasyon sonra sızlamalarda oldu

Alıntıları Göster
    bu tarz operasyonlarda bayıltma olayı söz konusu olmuyor..

bilmiyorum link vermek yasak mı ya da daha önce verildi mi de buyrun ;http://www.youtube.com/watch?v=NMlvafEFam4

• 4 yirmilik i mi de cektirdim

sonuncusu en zor olanı oldu 3 gün önce dikişleri de aldırdım

üsttekilerin pekbi zorluğu yok ama alttakiler adamı hoplatıyor adeta

şimdiden geçmiş olsun
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.