Şimdi Ara

Golf neden ESP standart değil (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
3.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Klasik alman markası soygunculuğu herşey opsiyon parasıyla araca herşeyi ekletirsiniz ki araç daha pahalıya gelsin standart olsa opsiyon olarak verdiği fiyata veremez çünkü. Bu Bmw de aynı Mercedeste de aynı Audi de de aynı sadece VW'e özgü birşey değil. Mesala çıplak fiyatı 40 bin tl olan bir golf ü adam etmek için en az 10 bin tl opsiyon ekletmek gerekir. Standart olsa o opsiyonlar araç satış fiyatını en fazla 45-46 bin tl yapabilirlerdi.
  • Doğuş Oto niye ESP'li Golf istesin ki, zaten her türlü millet sıraya giriyor. Golf'ü ESP'siz olarak getirtince daha az para vererek getirtiyor. Sırada müşteri zaten hazır, sattığı malı kendine daha pahalıya maledecek bir şeyi niye yapsın.

Manuel viteste ESP opsiyonlu deniyor ama Doğuş Oto'ya gidin ESP opsiyonun istiyorum deyin bakalım ne diyecekler. "Araba çok geç gelir", "Özel sipariş açmamız gerekir", "Otomatk verelim, onda ESP standart" gibi sözlerle o opsiyonel dedikleleri ESP'li aracı getirmemek için bin türlü sebep, bahane üretiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

quote:

Verir hocam.Vermek zorunda.

BU marka imajı nedense 125 bin tl lik araca hız sabitleyici koymayınca zedelenmiyor

Şimdi kitapçık var elimde, bmw almanya donanım listesi, DSC standart geliyor, DSC siz BMW üretim bandından çıkmıyor isterse ugandaya göre üretilsin. Vermek zorunda değil.

Hocam firmalar distribütörlere göre araç üretirler.BOrusan üretilmiş araçları almıyor.Şartları sunuyor şu şu donanımlar olacak diyor ona göre getirtiyor.Ben bu sene 116 da esp istemiyorum esp siz olsun derse üretimi ona göre yaparlar.Tabi borusan bunu yapmaz o ayrı.

yanlis,bmw'den de mercedesten de esp siz arac alamazsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Doğuş Oto niye ESP'li Golf istesin ki, zaten her türlü millet sıraya giriyor. Golf'ü ESP'siz olarak getirtince daha az para vererek getirtiyor. Sırada müşteri zaten hazır, sattığı malı kendine daha pahalıya maledecek bir şeyi niye yapsın.

Manuel viteste ESP opsiyonlu deniyor ama Doğuş Oto'ya gidin ESP opsiyonun istiyorum deyin bakalım ne diyecekler. "Araba çok geç gelir", "Özel sipariş açmamız gerekir", "Otomatk verelim, onda ESP standart" gibi sözlerle o opsiyonel dedikleleri ESP'li aracı getirmemek için bin türlü sebep, bahane üretiyorlar.

+1 satış temsilcileri zaten burunlarından kıl aldırmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

quote:

quote:

quote:

Verir hocam.Vermek zorunda.

BU marka imajı nedense 125 bin tl lik araca hız sabitleyici koymayınca zedelenmiyor

Şimdi kitapçık var elimde, bmw almanya donanım listesi, DSC standart geliyor, DSC siz BMW üretim bandından çıkmıyor isterse ugandaya göre üretilsin. Vermek zorunda değil.

Hocam firmalar distribütörlere göre araç üretirler.BOrusan üretilmiş araçları almıyor.Şartları sunuyor şu şu donanımlar olacak diyor ona göre getirtiyor.Ben bu sene 116 da esp istemiyorum esp siz olsun derse üretimi ona göre yaparlar.Tabi borusan bunu yapmaz o ayrı.

yanlis,bmw'den de mercedesten de esp siz arac alamazsiniz.

Hocam anlamak bu kadar zor olmasa gerek.Sen gidip bmw ye esp siz araç istiyorum diyemessin.Fakat espsiz aracı firmalar mercedesten bmwden isteyebilirler.Öyle bir hakları vardır...

• Avrupada satılan golflerde örneğin Almanyada esp ve ön iki camın elektirkli olması gibi ayrıntılar standart.Bence fabrikasyon değil distiribitör den kaynaklı bir durum diye düşünüyorum.Neticede bırakın esp yi , klimasız araba getirip sattılar güzelim ülkemde....
  • quote:

Orijinalden alıntı: one man one engine

Avrupada satılan golflerde örneğin Almanyada esp ve ön iki camın elektirkli olması gibi ayrıntılar standart.Bence fabrikasyon değil distiribitör den kaynaklı bir durum diye düşünüyorum.Neticede bırakın esp yi , klimasız araba getirip sattılar güzelim ülkemde....

Çok doğru hocam katılıyorum.Bizim Türk insanı dikkatli ve seçici olmadığı sürece her türlü aracı satarlar.

Ondan sonra ona 1000TL buna 2000TL diye en gerekli donanımdan alırlar paralarını.

Sonuç olarak 40000TL lik araç olur sana 50000TL - 60000TL
  • konfor donanımları çok da fazla önemli değil ama keşke bu kadar güvenilen bir araç firması bu tarz eleştirilere maruz kalmasa daha iyi olurdu
  • Suçu doğrudan Doğuş'a yıkmak da doğru değil. Doğuş'un çakallığı büyük ama VW istemeseydi, kimse VW'ye ESP'siz araç ürettiremezdi. Doğuş VW'ye kapısız araç ürettirebiliyor mu?

Bir de kızan arkadaşları anlayamıyorum. Kimse size zorla ESP'siz Golf satmıyor. ESP istersen, fiyat 53.000TL bu kadar basit. ESP'yi standart yapıp fiyatı 2.000TL daha yükseltse, sizin için ne değişirdi? 2.000TL fark ödeyip de, ESP'siz alan varsa konuşsun.

38.000TL'ye trendline Golf alıp, çok donanımsız diye eleştirmek de saçma. Golf'e çok boş denilemez. Ancak dolusunun fiyatı pahalı denilebilir. Hem ucuz al, hem donanımı "full" olsun. Öyle bir gezegen henüz keşfedilemedi. Bulursanız bana da haber verin.

Sonuç olarak: "Parayı veren düdüğü çalar."...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 12 Ocak 2012; 13:43:55 >

• Birazda doğuşu düşünmek lazım. ESP standart olsa, klima standart olsa, 6 hava yastığı standart olsa neyi opsiyon diye satacaklar!!! Cıkcıkcık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sungurtigin -- 12 Ocak 2012; 13:50:13 >
  • esp yok el freni var jantlar 16
  • quote:

Orijinalden alıntı: maivesiyah

quote:

Doğuş Oto niye ESP'li Golf istesin ki, zaten her türlü millet sıraya giriyor. Golf'ü ESP'siz olarak getirtince daha az para vererek getirtiyor. Sırada müşteri zaten hazır, sattığı malı kendine daha pahalıya maledecek bir şeyi niye yapsın.

+1 satış temsilcileri zaten burunlarından kıl aldırmıyor

quote:

Kaç kez gidip araç almak istediğinizi belirttiniz?Ben 19 yaşındayım. Gittim bayiye inceledim aracı satış temsilcisi ile normal bir şekilde görüştük. İstediğim opsiyonları söyledim. Hemen kodlarını buldu. Bana bir fiyat çıkardı. Bir kaç gün düşündük. Sonra tekrar gidip siparişimi verdim. Hiçte şunu ekletirseniz sipariş süresi uzar demedi. Hatta aracınız üretime girene kadar araç üzerinde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz dedi. Sipariş verileceği zaman eklenen opsiyonlar aracın teslimat süresini değiştirmiyor. Şunu verelim olayı da satış temsilcisin elindeki aracı satmak istemesinden kaynaklanır hoş bana size şunu verelim diyen olmadı ama.

• quote:

Kaç kez gidip araç almak istediğinizi belirttiniz?

Dayımın ricası üzerine Ankara Doğuş Oto'da satış temsilcisi ile görüştüm, test sürüşü için randevu aldım, test sürüşü yaptım. Adamla oturup fiyat, opsiyonlar üzerine konuştuk. Dayım Aksaray'dan Ankara'ya geldi, birlikte yine Doğuş'a gittik, satış temsilcisi ile yine oturup konuştuk, vs. vs.

Adamlar bizim isteğimizden ziyade ısrarla ellerinde hazır stokta bulunan araçlardan birisini satmak için bizi ikna etmeye çalışıp durdular.

Sizin gittiğiniz showroomu bilmem, benim gittiğim böyleydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikoli88

esp yok el freni var jantlar 16

ileride onlarıda donanım niyetine satarlarsa hiç şaşırmam
    Bu ESP olayından sonra firmaya olan sempatim giderek azaldı.
  • turkiyede golfu dogus sattigi icin...
  • Bu sira beklemeler siparisler sirf Turkiye'ye ozel degil abiler.
    Belcika sartlarinda da Audi Q3 icin 5-6 ay bekleyenler var, siparis ustune uretiyor adamlar.
  • golf'un kapisina cikip zipliyo ya satis temsilcisi bir videoda, o geldi aklima

allahim ya
  • quote:

quote:

Kaç kez gidip araç almak istediğinizi belirttiniz?

Dayımın ricası üzerine Ankara Doğuş Oto'da satış temsilcisi ile görüştüm, test sürüşü için randevu aldım, test sürüşü yaptım. Adamla oturup fiyat, opsiyonlar üzerine konuştuk. Dayım Aksaray'dan Ankara'ya geldi, birlikte yine Doğuş'a gittik, satış temsilcisi ile yine oturup konuştuk, vs. vs.

Adamlar bizim isteğimizden ziyade ısrarla ellerinde hazır stokta bulunan araçlardan birisini satmak için bizi ikna etmeye çalışıp durdular.

Sizin gittiğiniz showroomu bilmem, benim gittiğim böyleydi.

Sizde bunun üzerine 30 küsür bayiyi genellediniz öyle deil mi

• +1k daha pahalı satıp esp+hill holder koysaydı sanki ne değişecekti. Araç alan adam -şu standart mı bu var mı şu yok mu diye mi bakar sanki.

Golf alacaksa vereceği para bellidir. 50 bin e esp yok demez. Esp vb. eksiği neyse ekler fiyat uyuyorsa alır. Yok çok pahalıysa almaz.

Polo ya yan hava yastığı falan istesende eklenememesini anlarımda opsiyonel özellikler için bu tartışmaları çok saçma buluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exe_genesis

+1k daha pahalı satıp esp+hill holder koysaydı sanki ne değişecekti. Araç alan adam -şu standart mı bu var mı şu yok mu diye mi bakar sanki.

Golf alacaksa vereceği para bellidir. 50 bin e esp yok demez. Esp vb. eksiği neyse ekler fiyat uyuyorsa alır. Yok çok pahalıysa almaz.

Polo ya yan hava yastığı falan istesende eklenememesini anlarımda opsiyonel özellikler için bu tartışmaları çok saçma buluyorum.

2012 yılında kompakt sınıf bir otomobilde de temel güvenlik unsurlarının opsiyonel olmasını çok saçma buluyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.